Książę George poszedł do szkoły! W wyjątkowym dniu towarzyszył mu tata

Książę George dzisiaj pierwszy raz poszedł do szkoły. Odprowadził go tylko ojciec, księżna Kate nie była w stanie z powodu porannych nudności.

To szczególny dzień dla rodziny królewskiej. 4-letni książę George po raz pierwszy poszedł do szkoły. Zdenerwowanego ucznia za rękę odprowadził tata, książę William. Niestety, księżna Kate nie mogła uczestniczyć w tej wyjątkowej chwili i musiała zostać pod opieką medyczną.

Książę został zapisany do prestiżowej prywatnej szkoły Thomas's w dzielnicy Battersea w południowym Londynie. Rodzice za rok nauki będą musieli zapłacić ok. 20 000 funtów, czyli ok. 92 000 zł. W tej cenie George będzie uczestniczył m.in. w klubie dyskusyjnym, zajęciach z filozofii i języka włoskiego.

W szkole obowiązują sezonowe mundurki. Menu jest wyjątkowo dobrane - na śniadanie książę będzie spożywać np. mleko organiczne, a na lunch świeżo przygotowane organiczne mięso, warzywa i nabiał.

Zabrakło księżnej Kate

W tym ważnym dla George'a dniu zabrakło księżnej Kate, która bardzo źle znosi ciążę. Przypomnijmy, że cierpi ona na Hyperemesis gravidarum. Jest to dolegliwość, która dotyka 0,3–2% kobiet w ciąży i objawia się poprzez nudności i wymioty (nawet do 50 razy dziennie).

Książę George jest wyjątkowo uroczy, prawda?

Obejrzeliśmy z Łukaszem Jakóbiakiem "Azja Express". Zdradza tylko nam: Czasem udawaliśmy, że jesteśmy chorzy. Czemu? [AZJA PO AZJI]

AW

Więcej o: