Księżna Kate cierpi na rzadką przypadłość. Dotyka ona zaledwie 2 procent ciężarnych. "Przebywa pod opieką w Pałacu"

Księżna Kate cierpi na hyperemesis gravidarum - rzadką przypadłość, jaka dotyka czasami kobiety w ciąży. Aktualnie przebywa pod opieką w Pałacu Kensington.

Księżna Kate spodziewa się trzeciego dziecka - poinformował w poniedziałek Pałac Kensington.Są nawet spekulacje, że zostało ono poczęte podczas wizyty pary królewskiej w Polsce, ale na plan pierwszy wybija się niepokojąca informacja o stanie zdrowia księżnej.

Tak jak przy poprzednich dwóch ciążach, księżna cierpi na hyperemesis gravidarum. Jej Wysokość odwołuje zatem swoją dzisiejszą wizytę w Hornsey Road Childrens's Centre w Londynie. Księżna pozostaje pod opieką w Pałacu - czytamy w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

Hyperemesis gravidarum to rzadka przypadłość, na którą cierpi 0,3–2% kobiet w ciąży. Objawia się ona silnymi nudnościami i wymiotami. Objawy nasilają się w przypadku głodu, sytuacji stresowych czy przemęczenia.

Z chorobą mamy do czynienia, kiedy kobieta nie jest w stanie przełknąć pokarmu ani płynów ze względu na silne wymioty. Kobiety, które nie są w stanie niczego przyjmować muszą być hospitalizowane - mówił w 2014 roku, podczas drugiej ciąży Kate, Daghni Rajasingam, rzecznik Royal College of Obstetricians and Gynaecologists.

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia księżna trafiła na ostry dyżur do Szpitala Króla Edwarda VII w Marylebone, gdzie spędziła całą noc. Media już wtedy spekulowały, że przyczyną może być kolejna ciąża Kate.

Dlaczego William i Kate nie trzymają się za ręce, a George nosi tylko krótkie spodnie? Wyjaśniamy "dziwne" zachowania rodziny królewskiej

JZ

Więcej o:
Komentarze (33)
Księżna Kate cierpi na hyperemesis gravidarum. "Przebywa pod opieką w Pałacu"
Zaloguj się
 • ebom

  Oceniono 46 razy 40

  Co setna kobieta w ciąży cierpi na mdłości i wymioty tak osłabiające, że ląduje sie z nimi pod kroplówką, a czasem nawet na dłuższym pobycie w szpitalu, drastycznie traci na wadze, nie jest momentami w stanie nawet utrzymac w żołądku kilku łyków wody... szkoda, że w naszym kraju macierzyństwo jest zbyt uświęcone, żeby ktokolwiek w ogóle wspominał o tej nieeleganckiej przypadłości, w końcu ciąża to stan błogosławiony i choćbyś kobieto miała padac z głodu i odwodnienia, masz ja znosić z uśmiechem na twarzy i jeszcze karnie łykać złośliwości pod swoim adresem, że ośmielasz się w pierwszym trymestrze iść na zwolnienie. Btw, 2% ciężarnych - to nie czyni HG rzadka przypadłością, a wręcz przeciwnie.

 • Gość: Imi

  Oceniono 23 razy 17

  Mogę przybić z Kate piątkę. Szczerze współczuję. Miałam to samo i u nas na to mówią niepowściągliwe wymioty. Nie życzę ich najgorszemu wrogowi. Ciągłe pobyty w szpitalu i kroplówki. Żyły w takim stanie, że nie ma gdzie się wbić. Osłabienie takie, że na nogach ciężko ustać. Echh dobrze, że po 9 miesiącach przechodzi:-)

 • kvakva

  Oceniono 17 razy 7

  Czyli średnio co setna kobieta ma ów hyperemesis gravidarum (wymioty ciężarnych). I to ma być jakaś rzadkość?

 • w.s3

  Oceniono 6 razy 4

  Facet wie, że żona ma problemy i nie używa prezerwatywy. Chyba,że to jej obowiązek rodzić dzieci bez względu na dolegliwości.

 • Gość: K

  Oceniono 1 raz 1

  Ja jakoś poszłam z bólem brzucha w 31tygodniu ciąży to nie miałam rozczulajacych sie pan i nikt nawet nie chciał mnie zbadać usłyszałam że tak może być a ta to ma mdłości i wielkie halo wokół niej a wtym samym kraju mieszkamy

 • Gość: a.

  Oceniono 5 razy 1

  Miałam i nie życzę najgorszemu wrogowi. To było gorsze, niż poród i połóg razem wzięte. Schudłam 7 kg w 6 tygodni i w końcu ratowali mnie kroplówkami. Nie byłam w stanie utrzymać w żołądku nawet wody. Jak słyszę tych kretynów od "a co jej szkodzi urodzić" to mnie telepie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX