Księżna Kate cierpi na rzadką przypadłość. Dotyka ona zaledwie 2 procent ciężarnych. "Przebywa pod opieką w Pałacu"

Księżna Kate cierpi na hyperemesis gravidarum - rzadką przypadłość, jaka dotyka czasami kobiety w ciąży. Aktualnie przebywa pod opieką w Pałacu Kensington.

Księżna Kate spodziewa się trzeciego dziecka - poinformował w poniedziałek Pałac Kensington.Są nawet spekulacje, że zostało ono poczęte podczas wizyty pary królewskiej w Polsce, ale na plan pierwszy wybija się niepokojąca informacja o stanie zdrowia księżnej.

Tak jak przy poprzednich dwóch ciążach, księżna cierpi na hyperemesis gravidarum. Jej Wysokość odwołuje zatem swoją dzisiejszą wizytę w Hornsey Road Childrens's Centre w Londynie. Księżna pozostaje pod opieką w Pałacu - czytamy w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

Hyperemesis gravidarum to rzadka przypadłość, na którą cierpi 0,3–2% kobiet w ciąży. Objawia się ona silnymi nudnościami i wymiotami. Objawy nasilają się w przypadku głodu, sytuacji stresowych czy przemęczenia.

Z chorobą mamy do czynienia, kiedy kobieta nie jest w stanie przełknąć pokarmu ani płynów ze względu na silne wymioty. Kobiety, które nie są w stanie niczego przyjmować muszą być hospitalizowane - mówił w 2014 roku, podczas drugiej ciąży Kate, Daghni Rajasingam, rzecznik Royal College of Obstetricians and Gynaecologists.

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia księżna trafiła na ostry dyżur do Szpitala Króla Edwarda VII w Marylebone, gdzie spędziła całą noc. Media już wtedy spekulowały, że przyczyną może być kolejna ciąża Kate.

Dlaczego William i Kate nie trzymają się za ręce, a George nosi tylko krótkie spodnie? Wyjaśniamy "dziwne" zachowania rodziny królewskiej

JZ

Więcej o: