TVP zwolniło obsadę "Dzień dobry Polsko". Będzie POLITYCZNIE. Mamy wymowny komentarz prowadzącego

28 sierpnia "Dzień dobry Polsko" startuje z całkowicie nową obsadą. Pracę stracili m.in. Anna Popek i Maciej Kurzajewski. O komentarz poprosiliśmy również byłego już prowadzącego, Krystiana Kukułkę.

"Dzień dobry Polsko" to program śniadaniowy TVP, kontynuacja słynnej "Kawy czy herbaty" i odpowiedź na "Dzień dobry TVN". Nie zdążyliśmy jednak zbyt dobrze zapoznać się z prowadzącymi, ponieważ większości z nich nie zobaczymy w jesiennej odsłonie.

Zwolnieli zostali m.in. Anna Popek, Maciej Kurzajewski i Michał Cholewiński, prowadzący "Teleexpress". O komentarz poprosiliśmy byłego już prowadzącego, Krystiana Kukułkę. 

Przez okres wakacyjny zmienił się zarząd, a przede wszystkim prezes TVP1, pan Karwowski. Kończąc sezon, mieliśmy imprezę pożegnalną. Wyniki były dobre, dostaliśmy zielone światło od dyrektora Kurskiego na rozruch programu - powiedział nam Kukułka.

Prowadzący 'Dzień dobry Polsko', Krystian Kukuła i Kasia BurzyńskaProwadzący 'Dzień dobry Polsko', Krystian Kukuła i Kasia Burzyńska Materiały prasowe dziendobrypolsko.tvp.pl

Czy to koniec promiennych, lekkich tematów, które towarzyszyły Polakom między godziną 6 a 8 rano? Zapewne tak. Dowiedzieliśmy się, że zmiany są ogromne.

TVP postanowiła sama produkować program, a tym samym pozbyła się wszystkich wydawców i prowadzących. 
Format programu się zmieni. Po rozmowie z nowym reżyserem, ma to być forma publicystyczna, rozmowy przy stole. Więcej będzie polityki i tematów poważnych. Uważam, że jest to dużą szkodą. [...] Jeśli ktoś się interesuje polityką, to od tego ma Polsat News, TVN24 - dodaje Kukułka. 

Ze starej obsady programu pozostały dwie osoby - Rafał Patyra i Adam Giza, który awansował z roli pogodynka na prezentera. 

Nowa ekipa będzie pochodzić z TVP Info i TVP Sport. Ze starej został Rafał Patyra z "Telexpressu" i Adam Giza, który awansował. 
Ja cały czas gram w "Barwach szczęścia", od września zaczynam sezon w serialu. Moja partnerka [Katarzyna Burzyńska-Sychowicz - przyp. red.] szuka pracy, ja też. Anna Matusiak nawet nie została poinformowana, Anna Lucińska przeszła do TVN Style, Chylewska do Polsatu. Wiedziały, kiedy się ewakuować - mówi nam Krystian 
 

TVP bardzo intensywnie próbuje nadać stacji nowy ton. Zagrożony był już Robert Janowski i program "Jaka to melodia?". Pracę stracił również Robert Makłowicz. Co o zmianach myśli Kukułka? 

Jeśli tak będzie wyglądał ten program, to może i lepiej, że faktycznie nas nie ma. My prowadziliśmy tematy luźne, lifestyle'owe. To był program poranny, miał pozytywnie nastawiać. 
TVP bardzo chce zmienić stację, ale warto sobie odpowiedzieć, czy te zmiany idą ku dobremu.
 

Aktor z nadzieją patrzy jednak w przyszłość. 

Za krótko byłem w telewizji, żeby dostać coś innego. Byliśmy zatrudnieni na umowę o dzieło. Stricte pracownikami Telewizji Polskiej nie byliśmy. [...] Jestem ostatnią osobą, która się obraża. Nie mam jeszcze takiej pozycji, że mogę "walnąć focha".

Przypomnijmy, że wcześniej prowadzącymi "Dzień Dobry Polsko" byli:

- Paulina Chylewska (wówczas dziennikarka TVP, obecnie pracuje w Polsacie) oraz Maciej Kurzajewski (TVP);

- Anna Popek (TVP) oraz Tomasz Mandes (aktor);

- Anna Matusiak-Rześniowiecka (prezenterka Polskiego Radia RDC) oraz Michał Cholewiński (TVP);

- Krystian Kukułka (aktor) oraz Katarzyna Burzyńska-Sychowicz (wcześniej związana z "Pytaniem na śniadanie", a także MTV, Polsat Cafe i TVN);

- Anna Lucińska (aktorka, obecnie pracuje w TVN Style) oraz Rafał Patyra (TVP).

Co teraz przygotowała dla nas TVP? Efekty zobaczymy już wkrótce, 28 sierpnia. 

Kurdej-Szatan wyleciała z TVP za udział w protestach? Marcelina Zawadzka, która dołączyła do obsady "The Voice of Poland" komentuje

SW

Więcej o: