Filip Chajzer pomstuje na koszulę z H&M: Mam swoją wrażliwość historyczną. Fani podzieleni: Nie doszukujmy się na siłę afer

Filipowi Chajzerowi nie spodobała się koszula z H&M. Nie wszyscy jednak jego z fanów podzielali jego oburzenie.

Filip Chajzer wybrał się na zakupy do H&M i na wyprzedaży zwróciła jego uwagę koszula w biało-niebieskie pasy. Dziennikarz nie krył niesmaku:

Bardzo wielu fanów miało podobne skojarzenia co Chajzer. Ich zdaniem, nie powinno się dopuszczać do sprzedaży ubrań przywołujących na myśl pasiaki z obozów koncentracyjnych.

Jest to wpadka promocyjna firmy...nie dopasowali się kulturowo
W dzisiejszych czasach nic mnie już nie zdziwi,skoro "modne" jest noszenie opasek jak w powstaniu. Jak widać po pytaniach, niektórzy nawet nie maja pojęcia, co taki pasiak oznacza i gdzie był noszony
Źle, że zatracamy pamięć. Źle, że takie rzeczy wychodzą na rynek. Ale naprawdę źle jest, że dajemy na to przyzwolenie.
Chyba dawno nie byliście zobaczyć, co się działo w Oświęcimiu :( smutne ze my sami zapominamy o tym, co działo się tak prawdę powiedziawszy nie tak dawno temu...

Komentarz pod postem Filipa ChajzeraKomentarz pod postem Filipa Chajzera Screen z Facebook.com/ChajzerFilip

 "Naciągana afera" - fani krytykują Chajzera

Jednak nie wszyscy podzielali oburzenie Chajzera. Dla wielu skojarzenia koszuli w paski z pasiakami są zbyt daleko idące, a dziennikarz jedynie szuka rozgłosu.

Serio. Mnóstwo sklepów sprzedaje ubrania w paski, białe, czarne, kolorowe, podłużne i poprzeczne... baaaardzo naciągane skojarzenie. W życiu bym nie pomyślała o obozie koncentracyjnym widząc osobę w tej koszuli.
Filipie, z całym szacunkiem i poparciem dla Twoich akcji, idąc tym tropem wykreślamy pionowe pasy z istnienia, bo będą się kojarzyć. To trochę słabe
Panie Filipie, gdyby to były pasiaki stylizowane na te z obozu, wtedy pierwszy Pana popieram. Na tej koszulce nie ma żadnych motywów, które miałby nawiązywać do tych obozowych. Z całym szacunkiem, ale paski to za mało. Nie szukajmy na sile problemów tam, gdzie ich nie ma.
Normalna koszula w paski... już nie przesadzajmy i nie doszukujmy się na siłę afer. Teraz wszystkim się skojarzy, bo zostało zasugerowane z czym ma się kojarzyć.

Odpowiedź Filipa Chajzera

Filip Chajzer odpowiedział na krytykę fanów, których zdaniem dziennikarz "szuka afery" i oburza się bezpodstawnie. Tłumaczy, że ma prawo czuć się urażony, a wynika to z jego "wrażliwości historycznej".

Wszystkich oburzonych moim zdziwieniem zapewniam, że nikomu nie odbieram prawa do noszenia takiego modowego hitu. Jest popyt, jest podaż, każdy ma swój gust. Nosić i się cieszyć. Mam jednak swoją wrażliwość historyczną i dziwią mnie tego typu eksperymenty. Mam do mojego zdziwienia takie samo prawo jak klient do zakupu. Wolny rynek. Towarów i uczuć - odpisał w komentarzu pod swoim postem dziennikarz.

A Wy co sądzicie o całej sprawie? Filip Chajzer słusznie się oburza?

Chajzer kupił chłopcu książkę. Akcja marketingowa? Opowiedział o szczegółach. "Po 15 minutach odezwała się jego mama, a potem..."

ZI

Czy Filip Chajzer słusznie się oburza?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.