Miss USA została czarnoskóra chemiczka pracująca w Urzędzie Dozoru Jądrowego. Ideał? Już zdążyła zdenerwować feministki

Kara McCullough jest piękna, inteligentna, a swoją wiedzę chce przekazywać następnym pokoleniom. Feministek jednak do siebie nie przekonała. Wszystko przez słowa, które padły z jej ust przed koronacją.

Wybory Miss USA dawno już przestały być wyłącznie konkursem na najpiękniejszą twarz czy ciało. Obok pokazu w kostiumie kąpielowym czy sukni wieczorowej bardzo ważnym punktem corocznej ceremonii jest moment, w którym pretendentki do tytułu odpowiadają na pytania - czasem dotyczące spraw prozaicznych, innym razem wręcz przeciwnie.

W tym roku najważniejszy tytuł trafił do 25-letniej Kary McCullough, która reprezentowała Dystrykt Kolumbia. Dziewczyna zdawała się być idealną kandydatką i doskonałym przykładem na to, że wygląd może iść w parze z intelektem - coś, co jako myśl przewodnią od dawna próbują przeforsować organizatorzy konkursu. Koronę zgarnęła kobieta, która nie dość, że jako Afroamerykanka należy do mniejszości, to również robi karierę jako chemiczka Amerykańskiego Urzędu Dozoru Jądrowego.

Mimo to McCollough już zdążyła podpaść feministkom. Wszystko przez to, że zapytana o to, czy sama określiłaby się tym mianem, odpowiedziała ze stanowczością, że nie. Tym samym 25-latka jasno dała do zrozumienia, że pojęcia "feminizm" zwyczajnie nie rozumie, a feministki identyfikuje jako kobiety, które uważają się za lepsze, a nie równe mężczyznom.

Jako kobieta naukowiec pracująca w rządzie, chciałabym, żeby słowo "feminizm" zostało zastąpione słowem "równość". Nie uważam siebie za kobietę, której nie obchodzą mężczyźni. Jesteśmy równe mężczyznom, jeśli chodzi o szanse i pracę. Na własną rękę doświadczyłam tego, jak wielki wpływ mają kobiety na funkcjonowanie zarówno środowiska medycznego, jak i rządu. Jako Miss USA chciałabym promować ten typ przywództwa pośród kobiet na całym świecie - powiedziała.
 

Nieszczęsne słowa szybko wyłapały zarówno media, jak i niezadowolone Amerykanki, które nie chciały darować jej pomyłki.

Uwielbiam fakt, że Miss USA została czarna kobieta i do tego naukowiec, ale cholera, przydałby jej się kurs z socjologii - napisała jedna internautka.
Kiedy kandydatka na Miss mówi, że wierzy w "równość", a nie feminizm. Aktualizacja: wygrała.
Jak chcesz być Miss USA, jeśli nie znasz definicji feminizmu?

McCullough dostało się także za kontrowersyjną wypowiedź na temat opieki zdrowotnej. Nowa Miss USA jest zdania, że jest ona nie prawem podstawowym, a przywilejem, na który trzeba sobie zapracować.

Miss Universe wybrana. To PIERWSZA od 1990 roku Europejka. Na konkursie pokazała BARDZO wiele

MK