Powstanie pomnik na cześć księżnej Diany. Inicjatorami są jej synowie. "To odpowiedni moment". Wiadomo już, gdzie stanie

Książę Harry i książę William postanowili uczcić życie swojej matki pomnikiem księżnej. Swoją decyzję argumentowali w oficjalnym oświadczeniu.

W sierpniu minie 20 lat, odkąd w tragicznym wypadku samochodowym zmarła uwielbiana przez ludzi księżna Diana. Aby uczcić jej pamięć, książę William i książę Harry postanowili wznieść pomnik na jej cześć. Rzeźba ma stanąć w ogrodach pałacu Kensington, gdzie wszyscy chętni będą ją mogli podziwiać. Informacja została potwierdzona na oficjalnym profilu rodziny królewskiej na Instagramie.

Pomnik Diany, księżnej Walii stanie na ziemi pałacu Kensington na życzenie jej synów, księcia Cambridge i księcia Harry'ego. Książęta zwołali komitet, który prywatnie zbierze środki na stworzenie pomnika. Ten komitet będzie doradzał w kwestii wyboru rzeźbiarza i będzie współpracować z fundacją Historic Royal Palaces nad zainstalowaniem pomnika w ogrodach pałacu Kensington - czytamy.

O tym, co skłoniło ich do tego przedsięwzięcia, opowiedzieli także synowie księżnej Diany, książę William i książę Harry.

Minęło dwadzieścia lat od śmierci naszej matki, to odpowiedni moment, żeby uczcić jej pozytywny wpływ na Zjednoczone Królestwo i świat, za pomocą trwałego pomnika. Nasza matka wpłynęła na tak wiele żyć. Mamy nadzieję, że pomnik pomoże tym, którzy odwiedzają Pałac Kensington, we wspominaniu jej życia i jej dorobku - powiedzieli dalej książę William i Harry.

Choć nie wiadomo jeszcze jaki będzie miała wygląd, prawdopodobnie rzeźbę będzie można podziwiać jeszcze w tym roku.

Mimo że prace nad pomnikiem rozpoczną się już wkrótce, nie można przewidzieć, kiedy zostanie on odsłonięty. Liczymy na to, że stanie się tak przed końcem 2017 roku. Kolejne ogłoszenia w tej sprawie pojawią się niedługo - czytamy na zakończenie komunikatu.

MK

Więcej o:
Komentarze (7)
Powstanie pomnik na cześć księżnej Diany. Inicjatorami jej synowie. "To odpowiedni moment". Wiadomo już, gdzie stanie
Zaloguj się
 • Gość: Syfer

  Oceniono 14 razy 4

  No proszę, 20 lat po śmierci "Królowej serc", podkreślam - "Królowej serc" (lubianej i kochanej przez miliony), ma powstać w zasadzie pierwszy pomnik, upamiętniający jej tragiczną śmierć. A u nas? Po śmierci Prezydenta Tysiąclecia, poległego pod Smoleńskiem i nielubianego przez większość społeczeństwa, pamiątkowe pomniki, krzyże i brzozy zaczęły wzrastać w każdym mieście, miasteczku i wsi, jak grzyby po deszczu...

 • Gość: Wanda

  0

  Kocham najbardziej swoja MAMUSIE TATUSIA BRACISZKA ale przepraszam cala moja rodzine ale najbardziej kocham swojego przyszlego meza! Kocham go nad zycie! Dziekuje tylko BOGU za tak wspanialego mezczyzne na swiecie! Moj najukochanszy przyszly KROL Twoja na zawsze WANDA

 • Gość: wert

  Oceniono 14 razy -10

  czemu stawia sie pomniki nieodpowiednim ludziom. Diana nie zasługuje na pomnik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX