Wnuczka Donalda Trumpa recytuje wierszyk po chińsku. Wideo podbija sieć

Nagranie z pięcioletnią wnuczką Donalda Trumpa recytującą wiersz po chińsku podbija tamtejszy internet. Niektórzy internauci zastanawiają się, czy to nie celowa taktyka prezydenta elekta.

Arabella Kushner to pięcioletnia córka Ivanki Trump. Jak się okazuje, dziewczynka świetnie włada językiem chińskim. Bizneswoman zamieściła na swoim Instagramie nagranie z wnuczką prezydenta elekta recytująca chiński wiersz. Opublikowane 9 miesięcy temu wideo w internecie rozniosło się  po wygranych przez Trumpa wyborach prezydenckich i zyskało ogromną popularności. Zwłaszcza w Chinach.

 

Niektórzy zaczęli się zastanawiać, czy to nie przemyślana strategia doradców prezydenta elekta i zapowiedź złagodzenia polityki wobec Chin. Trump w trakcie kampanii wypowiadał się negatywnie o porozumieniu handlowym między dwoma mocarstwami, zapowiadał też wprowadzenie 45% cła na towary produkowane w Chinach. 

Wyjaśnienie może być jednak zdecydowanie prostsze. Arabella chińskiej nauczyła się od swojej niani. 

Jak była malutka, znała tyle samo słów po angielsku, co po chińsku, była zupełnie dwujęzyczna - zdradziła Ivanka cztery lata temu w rozmowie z South China Morning Post.

EK

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.