Ivanka Trump wspierała ojca. Prywatnie to była modelka i twarda bizneswoman. Przyjaźni się z... córką Hillary Clinton

Dziedziczka gigantycznej fortuny, modelka, matka trójki dzieci i gwiazda Instagramu. Jeżeli o kimś można powiedzieć, że ma w życiu "wszystko", to właśnie o niej, Ivance Trump, córce jednego z najbogatszych i od teraz jednego z najpotężniejszych ludzi na świecie, prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa.
Ivanka Trump Ivanka Trump Storms Media Group / (c)Mike Storms/Bulls

Kim jest

Ivanka Trump urodziła się w 1981 roku jako drugie z pięciorga dzieci amerykańskiego miliardera, Donalda Trumpa. Mogłaby, niczym Paris Hilton, do końca życia nie pracować, wiodąc beztroskie życie celebrytki, ale w tej rodzinie taka opcja jest chyba z góry wykluczona. Jest prawdopodobnie najbardziej zapracowaną bogaczką na świecie.

Swój czas dzieli pomiędzy obowiązki wiceprezesa w rodzinnym imperium a obowiązki matki . Jak sama przyznaje, pracuje nawet po 16 godzin na dobę.

Ale pod koniec dnia to rodzina jest całym moim światem - mówiła w rozmowie z "Us Today".

Ivanka ma trójkę dzieci: 4-letnią Arabellę, 3-letniego Josepha i niespełna półrocznego Theodore'a. Jej mężem jest Jared Kushner, dla którego zmieniła nazwisko i przeszła na judaizm.

Codziennie jest mi smutno, kiedy muszę zostawić Arabellę. To ważne dla mnie, żeby kontynuować to, co robię. Spełniam się w tym i myślę, że dzięki temu mogę być lepsza mamą, kiedy jestem w domu. Zresztą nie podoba mi się określenie "mama pracująca", ponieważ kiedy jestem z Arabellą w weekendy, jestem o wiele bardziej wyczerpana w poniedziałek rano, niż w piątek w nocy - czytamy jej wypowiedź na portalu Redbookmag.com.

 

Ivanka TrumpStorms Media Group / (c)Mike Storms/Bulls

Ivanka Trumpinfusny-160 / BULLS

Ivanka Trump Ivanka Trump Roger Wong/INFphoto.com / Roger Wong/INFphoto.com

Dzieciństwo

Ivanka Trump jest drugim z trójki dzieci Ivany Trump i Donalda Trumpa. Jej imię to zdrobnienie od imienia matki. Urodziła się i wychowała na Manhattanie. Z dzieciństwa zapamiętała niezdrowe zainteresowanie tabloidów jej rodziną. Wspominała, że miała 9 lat, kiedy jakiś paparazzo podszedł do niej przed szkołą i zapytał:

To prawda, że Maria [Maples, jedna z żon Trumpa - red.] powiedziała, że miała z twoim ojcem najlepszy seks w życiu? - czytamy jej wypowiedź w "Cosmpolitan".

Ivanka miała zaledwie10 lat, kiedy jej rodzice rozstali się. Co ciekawe, nie odczuła tego jako wielkiego dramatu, wręcz przeciwnie. Odebrała to jako pouczające doświadczenie.

W przedziwny sposób rozwód zbliżył mnie do każdego z rodziców oddzielnie, zresztą do mojego rodzeństwa również. Rozwód wprawdzie nigdy nie jest dobrą rzeczą, ale bardzo łatwo wziąć rodzinę za coś pewnego, jednak rozwód uczy cię, żeby nie brać zbyt wielu rzeczy jako pewnych - mówiła w cytowanym wywiadzie dla "Town&Country".

 

Ivanka TrumpRoger Wong/INFphoto.com / Roger Wong/INFphoto.com

Ivanka Trumpa Ivanka Trumpa Screen z Instagram.com/Ivanka Trump

Modelka

Miała 14 lat, kiedy wyprowadziła się z domu i została modelką. Szybko trafiła na okładkę magazynu dla nastolatków, "Seventeen". Była też na rozkładówce "Elle", a w 1997 roku - jako 16-latka - prowadziła konkurs Miss Teen USA. Na wybiegu prezentowała ubrania takich projektantów, jak Versace i Thierry Mugler.

Dlaczego, pomimo sukcesów, nie została profesjonalną modelką? Modeling nie interesował ją, traktowała go jako patent na samodzielność.

Nie miałam żadnego interesu w byciu modelką. Chciałam po prostu jak najszybciej wyrwać się z Wallingford - mówiła.

Pasjonowało ją co innego: wielki biznes. Patrzyła na ojca, wielkiego magnata rynku nieruchomości i marzyła, że któregoś dnia ona też będzie trzymała w dłoniach stery korporacji.

Ivanka TrumpScreen ze Stuff

Ivanka TrumpFitPregnancy

Ivanka Trump Ivanka Trump infusny-160 / BULLS

Talent do biznesu

Ojciec był zachwycony pasją córki do biznesu. Była jeszcze dzieckiem, kiedy oprowadzał ją po swoich budowach i wprowadzał w tajniki branży.

Ivanko, nie mogę się doczekać, żebyś w końcu przepracowała ze mną choć jeden dzień - wspominała potem słowa ojca.

Przyznała, że to po nim odziedziczyła miłość do budowania, namiętność do tworzenia rzeczy na wielką skalę.

Podnieca mnie tworzenie rzeczy trwałych, z wielkim rozmachem - mówiła.

Kiedy ukończyła szkołę, zatrudniła się w firmie deweloperskiej Forest City, która 2 lata później została wchłonięta przez imperium jej ojca. Od tej pory szybko pięła się w strukturze firmy Development & Acquisitions aż do stanowiska wiceprezeski. Poza tym rozkręciła własny biznes i zajęła się sprzedażą biżuterii sygnowanej marką Ivanka Trump Fine Jewelry. To też jej nie wystarczyło i w 2012 roku zadebiutowała jako projektantka. Jej pierwsza kolekcja w ciągu 24 godzin stała się bestsellerem.

W biznesie dała się poznać jako twarda, ale rzeczowa i kompetentna bizneswoman. Swoim profesjonalizmem zdobywała uznanie klientów, którzy, nawet jeżeli uważali, że stanowisko zdobyła dzięki protekcji bogatego ojca, szybko zmieniali zdanie. Oto, co miał o niej do powiedzenia Michael L. Ashner, prezes i CEO Winthrop Realty Trus, z którym negocjowała kupno wartej 150 milionów dolarów nieruchomości na Florydzie:

To jedna z najbardziej utalentowanych bizneswoman, z jakimi miałem do czynienia. Zaskoczyła mnie. Myślałem, że będzie podobna do ojca lub zmanierowana, a tu niespodzianka. Kiedy ubijaliśmy interes, inni mówili: "chcę to zrobić", "chcę tam pójść". Ona była inna. Wokół było mnóstwo testosteronu, wszyscy krzyczeli, ale ona ani razu nie podniosła głosu. Była spokojna i wiedziała o wiele więcej o tym budynku, niż my wszyscy.

 

Ivanka Trumpinfusny-160 / BULLS

Ivanka Trump z rodziną Ivanka Trump z rodziną Screen z Instagram.com/Ivanka Trump

Rodzina

W 2007 roku Ivanka Trump udała się na umówiony przez przyjaciół i współpracowników obiad biznesowy. Nie spodziewała się, że spotkana tam osoba całkowicie odmieni jej życie.

Partnerem biznesowym podczas obiadu był Jared Kushner, bogaty deweloper, właściciel "New York Obserwer" i jednocześnie nowojorski ortodoksyjny Żyd.

Umówili nas zupełnie niewinnie sądząc, że jedynym celem naszego spotkania będą interesy. Teraz zawsze, kiedy na siebie patrzymy wiemy, że to był najlepszy interes, jaki kiedykolwiek ubiliśmy - żartowała w rozmowie z "Vogue".

25 października 2009 roku, w Trump National Golf Club w Bedminster, para wzięła ślub. Wcześniej jednak Ivanka musiała przejść na judaizm.

 

Ivanka Trump z rodzinąScreen z Instagram.com/Ivanka Trump

Ivanka Trump z rodzinąScreen z Instagram.com/Ivanka Trump

Ivanka Trump z rodzinąScreen z Instagram.com/Ivanka Trump

Ivanka Trump i Chelsea Clinton Ivanka Trump i Chelsea Clinton REX/Shutterstock / EAST NEWS

Przyjaźń

W trakcie kampanii wyborczej Hillary Clinton i Donald Trump zawzięcie rywalizowali o fotel prezydencki. Kampania jednak w żaden sposób nie naruszyła przyjaźni pomiędzy dziećmi kandydatów na prezydenta USA, Ivanką Trump i Chelseą Clinton.

Nie jesteśmy kandydatami. Jesteśmy dziećmi kandydatów. Zawsze byłyśmy blisko siebie, może nie było to aż tak widoczne, ale ona jest moją dobrą przyjaciółką. Wspieramy się wzajemnie - czytamy jej wypowiedź w serwisie "Daily Mail".

Być może receptą na trwałość przyjaźni politycznych konkurentów jest unikanie rozmów o polityce. Starannie omijały ten temat nawet w trakcie kampanii prezydenckiej. Oczywiście, każda z nich kibicowała innemu kandydatowi na prezydenta.

Wiadomo, że Ivanka i ja mamy różne poglądy na to, kto powinien zostać naszym prezydentem i kto będzie się do tego nadawał najlepiej - mówiła Chelsea Clinton.

Ich przyjaźń jest jednak solą w oku niektórych zwolenników Donalda Trumpa.

Wiadomo, że Ivanka przyjaźni się z Chelseą, a Chelsea z Ivanką. Wolałbym, żeby się nie przyjaźniły, ale nie ma na to rady - powiedział wręcz jeden z republikańskich senatorów.

 

Ivanka Trump i Chelsea ClintonJack Shea/Starshots/Broadimage / Jack Shea/Starshots/Broadimage

Ivanka Trump Ivanka Trump Screenz z Instagram.com/Ivanka Trump

Instagram

Na Instagramie Ivanka Trump jest prawdziwą gwiazdą. Jej profil obserwuje prawie 1,5 miliona osób. Po tym, co zostało napisane jest jasne jak słońce, że nie znajdziemy tam skandalicznych zdjęć półnagiej celebrytki nieustannie imprezującej w nocnych klubach, bo to po prostu nie w stylu Ivanki. Najnowsze zdjęcia - jakżeby inaczej - dokumentują noc wyborczą i ją w otoczeniu ojca i rodziny. Poza tym zobaczymy tam zdjęcia pięknej, bogatej kobiety, która fotografuje swoje szczęśliwe, luksusowe życie u boku ukochanego.

 

Ivanka TrumpScreen z Instagram.com/Ivanka Trump

Ivanka Trump z mężemScreen z Instagram.com/Ivanka Trump

Ivanka TrumpScreen z Instagram.com/Ivanka Trump

Donald Trump z córką Ivanką Donald Trump z córką Ivanką Charles Krupa (AP Photo/Charles Krupa)

O ojcu

Połowa Ameryki nie znosi Donalda Trumpa, druga połowa uważa go za zbawcę i jedynego człowieka zdolnego rozsadzić od środka dotychczasowy establishment, którego dość mają nawet ci, którzy otwarcie krytykują Trumpa. Kontrowersyjny polityk potrafi się narazić nawet ludziom z własnego obozu politycznego i wielu z nich życzyłoby sobie innego kandydata republikanów słusznie obawiając się kłopotów ze strony nieobliczalnego miliardera i od teraz prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Dla kogoś, kto działa na nerwy nawet własnym zwolennikom, taka córka jak Ivanka Trump to wizerunkowy skarb. Młoda, piękna i wykształcona. Trzyma się z daleka od skandali, unika kontrowersyjnych wypowiedzi.

Ta 34-letka jest szczerze podziwiana nawet przez Amerykanów, którzy nie znoszą jej ojca i jest postrzegana jako jedna z niewielu osób zdolnych złagodzić jego wizerunek - pisze "The Telegraph".

 

Donald Trump z córką IvankąEvan Vucci (AP Photo/ Evan Vucci)

Choć Ivanka stoi murem za ojcem, wszczynane przez niego awantury zdają się jej nie dotykać. A przecież w tych nielicznych wywiadach, jakich udziela, niezmiennie deklaruje całkowite dla niego poparcie.

 

Jest moim ojcem, kocham go i wspieram bez reszty. Zawsze jestem przy nim i zawsze gotowa jestem mu pomóc - mówiła w wywiadzie dla "Town&Country".

Choć oficjalnie nie była częścią jego kampanii prezydenckiej, mówiło się, że wiele decyzji zapadało przy jej udziale; mówiło też o sprawowanej przez nią "cichej władzy zza tronu Trumpa". Z respektem wyrażają się o niej nawet krytycy poczynań jej ojca.

Ivanka jest tajną bronią korporacji Trumpa. Ma nie tylko świetną głowę do interesów, ale też zdrowy rozsądek. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że przejęła najlepsze umiejętności swojego ojca, że stworzyła imponującą markę, i że - koniec końców - jest po prostu miłą osobą - mówił Roger Ailes, prezes Fox News.

 

Donald Trump z córką IvankąMIKE SEGAR / REUTERS / REUTERS

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.