Kuba Wojewódzki jednak nie wziął ślubu?! Rzecznik PLAY: "My z Kubą zrobiliśmy reklamę". Więcej mówi Instagram

Kuba Wojewódzki wziął niedawno ślub ze swoją partnerką, Renatą Kaczoruk. Na pewno? Istnieją przesłanki, że była to tylko... reklama sieci komórkowej.

Kuba Wojewódzki wziął w wielkiej dyskrecji ślub z Renatą Kaczoruk , ale kiedy już do tego doszło, pochwalił się tym całej Polsce w swoim show.

Tata... hajtnąłem się - powiedział do swojego gościa, Andrzeja Seweryna, i uniósł do góry lewą dłoń z obrączką na palcu.

Potem jeszcze rozmawiali przez kilka minut o tym, a showman zachowywał się tak, jakby faktycznie był świeżo upieczonym małżonkiem. W dodatku nasz informator był w Jastarni świadkiem uroczystości:

Na plaży w wielkim namiocie odbywała się weselna biba. Para nie epatowała szczególnie uczuciami, ale wyglądali na osoby, które doskonale czują się w swoim towarzystwie - mówił.

Wydaje się, że wszystko jest tu jasne. Mamy świadka zdarzenia, mamy przyznanie się samego zainteresowanego. No, tak. Mamy również i... wątpliwości, bo w tej pozornie oczywistej sprawie zbyt wiele rzeczy się nie zgadza.

Przesłanka nr 1

To zdjęcie Kuba Wojewódzki umieścił na Instagramie 7. września.

Jaki ślub, taka Wenecja. Pan młody szyk - brzmią hashtagi przy zdjęciu odświętnie ubranego Kuby Wojewódzkiego.
 

Kuba Wojewódzki, który "od niechcenia" zdradza, że wziął ślub? I w dodatku pozuje w przyczepie? Rozumiemy obecność przyczepy np. na planie filmu (lub reklamy), ale trudno sobie wyobrazić, żeby bogata gwiazda na czas ślubu zamieszkała w przyczepie. Zapamiętajcie strój, jaki Wojewódzki ma na sobie, przyda się na dalszym etapie badania.

Przesłanka nr 2

Dzień po wrzuceniu tamtego zdjęcia, na Instagramie pojawia się kolejne. Kuba Wojewódzki ma na sobie ten sam strój (!), a hashtagi dokładnie identyfikują to, co widzimy:

Na planie filmu.
 

Skoro miał być ślub, to co na ślubie robi profesjonalna kamera filmowa? Skoro to film, to dlaczego dzień wcześniej pisał o ślubie? A może wziął ślub i "przy okazji" zagrał w filmie - i to w tym samym ubraniu? W to jednak chyba nikt nie uwierzy.

Przesłanka nr 3

W ubiegły wtorek, w programie w którym Kuba Wojewódzki pochwalił się ślubem, na jego lewej dłoni zobaczyliśmy obrączkę.

Kuba WojewódzkiKuba Wojewódzki TVN/X-News

 A tu zdjęcie z Instagrama sprzed kilku dni. I kolejne pytanie do listy: gdzie się podziała obrączka?

Kuba WojewódzkiKuba Wojewódzki Screen z Instagram.com/Kuba Wojewódzki

 Przesłanka nr 4

Oto najnowsza reklama Playa. Widzimy tam wyraźnie nieszczęśliwego Kubę Wojewódzkiego, który oświadcza się swojej Renulce... ponieważ wydaje mu się, że to jedyny sposób, żeby płacić mniejszy abonament telefoniczny. Zwróćcie uwagę, że showman ma na sobie dokładnie to samo ubranie, w którym pozuje do zdjęcia w przyczepie.

Wszystko było zatem zręcznym (?) zabiegiem marketingowym, a ślub starannie wyreżyserowaną mistyfikacją mającą na celu zwiększenie zasięgu reklamy? Tylko, że w reklamie oglądamy (niedoszłe) oświadczyny, a showman w hashtagu pisał o ślubie... Wątpliwości coraz więcej.

Przesłanka nr 5

Być może ostatecznej (?) odpowiedzi udzieli nam to zdjęcie Renaty Kaczoruk. Właściwie nie samo zdjęcie, co opis.

Aaaa! Zaczęło się. Jesteśmy w Play. Taki duecik, na legalu. Takie rzeczy tylko w Play - napisała przy zdjęciu.
 

Brzmi, jakby zamiast ślubu było... połączenie się z Play.

Wnioski

Wnioski, powiedzmy to od razu, nie są oczywiste. Kuba Wojewódzki znany jest z mylenia tropów. Pamiętacie, jak sugerował, że jego roast był na tyle ostry, że TVN może go nie wyemitować? Potem okazało się to chwytem marketingowym, trzeba przyznać, że udanym. Program, w którym goście mniej lub bardziej udanie obrażali Kubę Wojewódzkiego, obejrzało 1,7 mln widzów. Czyżby showman sięgnął po ten sam numer?

Marcin Gruszka, rzecznik Play, w rozmowie z Plotek.pl zaprzeczył, żeby mówienie przez Kubę Wojewódzkiego o ślubie było elementem kampanii reklamowej.

My z Kubą zrobiliśmy reklamę. Do tego, co Kuba mówi poza spotem, trudno mi jest się odnieść - powiedział. - Nie mamy takich ustaleń z naszymi gwiazdami. Zresztą, Kubę trudno reżyserować - dodał.

Słowa rzecznika niby rozwiewają wątpliwości, ale... z tego, że nie mówił o ślubie na potrzeby reklamy nie wynika, że w ogóle wziął ślub.

Kuba Wojewódzki niby chroni swoją prywatność, ale jego zachowanie jest tu cokolwiek niespójne. Od jakiegoś czasu prowadzi konto na Instagramie, na którym pokazuje jak żyje, jak mieszka, gdzie podróżuje. Zdarzało mu się nawet pokazywać zdjęcia półnagiej Kaczoruk. Z drugiej strony, potrafi brutalnie przepędzić paparazzo, który jeździ za nim, żeby na przykład sfotografować go w restauracji. Ma swoją wierną armię fanów i równie wierną armię hejterów, którzy troskliwie pochylają się nad jego życiem i komentują je w sposób często mocno niewybredny.

Jeżeli Kuba Wojewódzki oszukał fanów i informacje o ślubie okażą się jedynie marketingową zagrywką, ci mogą mu tego nie wybaczyć. Ściągnie sobie wtedy na głowę gromy, których głuche pomruki jeszcze latami będą mu przypominać, że nawet zamieniając swoje życie prywatne w teatr, należy zachować minimum uczciwości wobec widzów. Ci bowiem mogą już więcej mu nie zaufać i każde, literalnie każde jego zachowanie wziąć za element spektaklu. A jego wiarygodność jako osoby, która pragnie chronić swoją prywatność, ległaby w gruzach.

JZ