Renata Gabryjelska ze "Złotopolskich" wraca do dawnej pasji. Ma 50 lat i planuje podbić świat mody

Renata Gabryjelska zasłynęła dzięki roli w "Złotopolskich". Aktorka przez lata pojawiała się na ekranie. Później stanęła po drugiej stronie kamery. Niedawno postanowiła powrócić do dawnych pasji i zajęła się modelingiem.

Renata Gabryjelska zyskała popularność dzięki roli w kultowym serialu "Złotopolscy" emitowanym na antenie telewizyjnej dwójki. Wcześniej pojawiła się również w kilku innych produkcjach. W 1994 roku zagrała epizod w serialu "Spółka rodzinna" i francuskim filmie pt. "Piękna warszawianka". Trzy lata później dołączyła do obsady uwielbianej telenoweli, gdzie przez lata wciela się w rolę Ewy. Na tym nie poprzestała.

Zobacz wideo Julia Wieniawa kocha bawić się modą. "Można mieszać wszystko"

Grzegorz Komendarek Był gwiazdą "Złotopolskich". Po tragicznej śmierci nie miał go nawet kto pochować

Renata Gabryjelska ze "Złotopolskich" powróci do modelingu? 

W słynnych "Złotopolskich" Renata Gabryjelska występowała w roli Ewy do 2005 roku. To właśnie wtedy uznała, że chciałaby spróbować czegoś zupełnie innego i po raz pierwszy stanęła po drugiej stronie kamery. Studiowała na Wydziale Reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej. Ukończyła również Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Gwiazda zadebiutowała etiudą "Janek", w której przedstawiała losy pucybuta z krakowskiego dworca. Później zrealizowała kilka kolejnych krótkich filmów dokumentalnych.

Agnieszka Sitek, Monika Kwiatkowska, Renata Gabryjelska Co słychać u aktorów ze "Złotopolskich". Andrzej Nejman obchodzi dziś urodziny

Jednak zanim Renata Gabryjelska zapałała miłością do telewizji zajmowała się modelingiem. W 1993 roku zdobyła tytuł I wicemiss Polonia, a w 1994 roku podpisała roczny kontrakt z paryską agencją modelek Metropolitan i Elite Models. Odbyła wiele profesjonalnych sesji zdjęciowych dla międzynarodowych magazynów. W Polsce pracowała m.in. dla Anny Brodzińskiej i Teresy Rosati. Niedawno nieoczekiwanie wzięła udział w kolejnej sesji. O wielkim powrocie do modelingu Renata Gabryjelska poinformowała kilka dni temu w "Dzień dobry TVN". Okazało się, że w trakcie poszukiwań do obsady filmu dokumentalnego jedna z agencji modelingowych zaproponowała jej współpracę. 

Nie spodziewałam się, że ktoś dostrzeże we mnie potencjał, to duże zaskoczenie wrócić do modelingu - wyznała w programie.

Renata Gabryjelska przyznała, że pierwsze chwile przed obiektywem były nieco stresujące, ale szybko udało się zażegnać kryzys, a powrót do modelingu nie okazał się, aż tak trudny, jak się spodziewała. 

Więcej o: