Katarzyna Dowbor nie wiedziała, jak zareagować na słowa uczestników "Naszego nowego domu". Skończyło się u psychologa

Katarzyna Dowbor od lat jest gospodynią programu "Nasz nowy dom". Dziennikarka świetnie sprawdza się w tej roli. Początkowe sezony show były dla niej jednak wyjątkowo trudne. Gwiazda Polsatu musiała skorzystać z pomocy psychologa.

Program "Nasz nowy dom" od lat cieszy się popularnością. Obecnie nagrywana jest już 20. edycja remontowego show. Katarzyna Dowbor wraz ze swoją ekipą pomogła już wielu potrzebującym rodzinom. Gwiazda Polsatu wyznała, że pracę przypłaciła zdrowiem psychicznym. Konieczna była pomoc psychologa.

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor zdradza szczegóły programu "Nasz nowy dom"

"Nasz nowy dom". Po tych remontach Dowbor musiała iść do psychologa. "Nie mieliśmy do tego dystansu"

Uczestnicy programu "Nasz nowy dom" to rodziny mocno dotknięte przez życie. Na ich drodze wystąpiło wiele przeciwności losu. Większość z nich na co dzień zmaga się nie tylko z biedą, ale także chorobami. W rozmowie z portalem Pomponik Katarzyna Dowbor wyznała, że przyglądanie się ludzkiemu nieszczęściu odbiło się na jej zdrowiu psychicznym.

Pierwsze dwa, trzy sezony były najtrudniejsze, bo nie mieliśmy do tego dystansu, to było trudne - wyznała.

Prezenterka nie ukrywała, że konieczna była pomoc specjalisty.

Obgadałam to z ludźmi z branży psychologicznej (...). Ja nie mam płakać nad tymi ludźmi, nie mam patrzeć na te nieszczęścia i przeżywać tego razem z nimi, bo nic wtedy nie załatwimy. Ja mam być osobą, która ma popatrzeć, zastanowić się, jaki jest problem i co zrobić, żeby ten problem się skończył - zdradziła.

Dziennikarka dodała także, że dziś czerpie z pracy radość.

Czuje absolutnie radość. Ci ludzie dostają od nas wędkę, dzięki której będą mogli "złowić rybę". Zostawiamy ich z czymś, co daje im szanse na kompletnie nowe, lepsze życie. We mnie jest radość, że daliśmy im tę wędkę. Co będzie dalej? Zależy od rodziny - stwierdziła.

Dzięki wsparciu psychologa Katarzyna Dowbor uporała się z problemami i do dziś niesie pomoc potrzebującym rodzinom. Program "Nasz nowy dom" daje uczestnikom szansę na lepsze życie w godziwych warunkach.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA