Widzowie pokochali ją za rolę cioci Stasi w "Klanie". Życie Kazimiery Utraty nie było jednak usłane różami

Fani serialu "Klan" doskonale pamiętają postać cioci Stasi, którą grała Kazimiera Utrata. Choć w swoim dorobku miała kilkadziesiąt ról filmowych, to prawdziwą popularność przyniosła jej właśnie kultowa produkcja TVP. Co ciekawe, aktorka w młodości miała szansę na ogromną karierę, ale z niej zrezygnowała.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.  

Kazimiera Utrata przez lata była ulubienicą widzów. Fani popularnej produkcji z pewnością do dziś pamiętają kultowe już pytanie o to, czy "zaparzyć czaju" bądź zwrot "Bożesz ty mój". Serialowa pani Stasia była niepodrabialna, dlatego wiadomość o jej śmierci zasmuciła wiele osób. Choć na co dzień znana była z promiennego uśmiechu i błysku w oczach, to jej życie prywatne pełne było bolesnych doświadczeń.

Avicii Amy WinehousePrzedstawiamy gwiazdy, które zginęły w tragicznych okolicznościach. Avicii, Kobe

Zobacz wideo Długoletnie rekordy w telewizji polskiej. "Telewizja miała twarz Ireny Dziedzic"

Kazimiera Utrata do końca skrywała pewną tajemnicę

Kazimiera Utrata poznała męża Marka Lusztiga, w "Studenckim Teatrze Satyryków", w którym oboje pracowali. Od samego początku wiedzieli, że są sobie pisani, a uczucie, które się między nimi narodziło, było niezwykle silnie. Para pobrała się w 1959 roku, w tym samym czasie na świat przyszła ich córka Katarzyna.

Szczęście w życiu prywatnym pokrywało się z sukcesami w sferze zawodowej. Kazimiera Utrata w 1963 zdobyła Grand Prix na I Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. To właśnie wtedy miała możliwość zrobienia ogromnej kariery wokalnej. Przeszkodą było jednak podwójne nazwisko - nie wszystkim pasował człon "Lusztig". Aktorka nie chciała z niego rezygnować i musiała zejść ze sceny. Ta decyzja przekreśliła jej szansę na dalsze sukcesy. 

Po kilku latach wraz z mężem i córką wyjechali do Szwecji i to właśnie tam układali sobie życie. Ukochany aktorki rozwijał karierę jako kompozytor, a ona dalej pracowała jako aktorka. Niestety, ich szczęście nie trwało długo. W 1972 roku Marek Lusztig zginął w wypadku samochodowym. Kazimiera Utrata nigdy nie pogodziła się z jego śmiercią.

Aktorka zmarła 12 sierpnia 2018 roku. Okazuje się jednak, że fani, którzy chcieliby zapalić świeczkę na jej grobie, nie tak łatwą odnajdą miejsce, w którym spoczęła gwiazda "Klanu". Na jej nagrobku bowiem nie znajdziemy nazwiska Utrata - tylko Kazimiera Lusztig.

Cristiano Ronaldo i Georgina Rodriguez z rodzinąCristiano Ronaldo i Georgina Rodriguez wrócili z córką do domu. Jest zdjęcie

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Новини з України - Ukrayina.pl

Więcej o: