Robert Makłowicz nabija się z Kaczyńskiego. Porównuje go do kotleta schabowego i nie tylko. Argumentacja mistrzowska

Kulinarny guru Robert Makłowicz gościł w programie Kuby Wojewódzkiego. Showman postanowił wykorzystać okazję i wiedzę gościa, by dopytać o to, którym daniem byłby Jarosław Kaczyński.

Robert Makłowicz niespecjalnie kryje się ze swoimi sympatiami i antypatiami partyjnymi. Szczególne wybija się jego niechęć do Prawa i Sprawiedliwości. Kuba Wojewódzki podszedł do tematu polityki, a konkretnie postaci Jarosława Kaczyńskiego, w niekonwencjonalny sposób.  

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk przebrała się za mamę. Ogląda "Złotopolskich"?

Robert MakłowiczRobert Makłowicz szczerze powiedział o piciu alkoholu. A co z "urwanymi filmami"?

Robert Makłowicz odpowiada na pytanie: Jakim daniem byłby Jarosław Kaczyński?

Kilka miesięcy temu Robert Makłowicz niechcący pochwalił się w sieci bransoletką z popularnym napisem "je*ać PiS". Internauci szybko dopatrzyli się tego symbolu na jego ręce, jednoznacznie zresztą wskazującego na niechęć wobec Prawa i Sprawiedliwości, w którym zarządza Jarosław Kaczyński. Kuba Wojewódzki, wiedząc o tym, zapytał, jakim daniem byłby prezes.

Mam wrażenie, że wiemy dokładnie, jakim daniem jest Jarosław Kaczyński, ponieważ wiemy, co pan Kaczyński lubi jadać. Pierogi, schabowego. Ale to nie jest tradycyjna polska kuchnia. Schabowy to tradycja PRL-owska i na tym polega cały problem - odpowiedział Makłowicz.

W dalszej części skonkretyzował odpowiedź na pytanie.

Podejrzewam, że człowiek jest poniekąd tym, co je. [Jarosław Kaczyński - przyp. red.] to kompilacja pierogów ze schabowym - dodał.

Na końcu wbił kolejną szpilę prezesowi.  

Nie ma nic w tym złego, że ktoś lubi pierogi i schabowego. (...) Natomiast złe jest, jeśli ktoś nie ma ochoty na nic innego i uważa, że to jedyne źródło wiedzy objawionej i nie ma ciekawości, by np. wyjechać do Chorwacji i spróbować tamtejszych pierogów - stwierdził.

Robert Makłowicz z synamiRobert Makłowicz ma dwóch synów. Podobni do ojca? Wiemy, czym się zajmują

Ciekawa interpretacja jedzeniowych preferencji Jarosława Kaczyńskiego?

Zobacz też: Kim jest żona Roberta Makłowicza? Ich ślub trwał pięć godzin! "My się po prostu kochamy i tyle"

Więcej o: