"Milionerzy". Pytanie o równonoc było zbyt trudne. Przyjaciel zmylił uczestnika

W 431. odcinku dziewiątego sezonu "Milionerów" uczestnik samodzielnie odpowiedział na kilka pierwszych pytań. Po usłyszeniu pytania o równonoc zdecydował się wykonać telefon do przyjaciela. Tomasz go zawiódł.

"Milionerzy" pojawili się na antenie TVN z nowym dziewiątym już sezonem. Program standardowo prowadzi Hubert Urbański, a uczestnicy próbują zdobyć milion złotych, odpowiadając na zadane przez niego dwanaście pytań. Przez pandemię w studio nie zasiada widownia, a koło ratunkowe polegające na pytaniu do publiczności zostało zamienione na koło ratunkowe pozwalające uczestnikowi na zmianę trudnego pytania na inne. 

player.pl/programy-online"Milionerzy". Podchwytliwe pytanie o dystopię utrudniło grę uczestniczce. Potrzebna była pomoc

"Milionerzy". Pytanie z programu

W 431. odcinku dziewiątego sezonu pojawił się Adrian Pokrywczyński, prawnik z Warszawy. Z widowni  wspierała go siostra Daria, a pod telefonem czekał kolega ze studiów, Tomasz. To właśnie on zmylił uczestnika w udzieleniu poprawnej odpowiedzi. 

"Milionerzy". Równonoc wiosenna i równonoc jesienna to czas, gdy promienie słoneczne padają pod kątem prostym:

  • A. na równik
  • B. na zwrotnik Koziorożca
  • C. na zwrotnik Raka
  • D. na biegun południowy

milionerzy.tvn.pl"Milionerzy". Uczestniczka zaryzykowała, grając o 40 tys. złotych. Urbański pytał o wiesz

"Milionerzy". Odpowiedź na pytanie z programu

Po usłyszeniu pytania zapadło milczenie. Uczestnik stwierdził, że zawsze myliły mu się zwrotniki, ale odrzucił odpowiedź D - na biegun południowy. 

Kurczę, nie pamiętam... Wstyd! - mówił Adrian.

Kusiło go, by zaryzykować. Twierdził, że odpowiedź A - na równik, mogłaby być poprawna. W końcu zdecydował się zadzwonić do kolegi ze studiów, Tomasza, który jak twierdził, ma ogromną wiedzę o świecie. Kolega bez większego zastanowienia wskazał odpowiedź B - na zwrotnik Koziorożca. 

Będzie na niego najwyżej - powiedział uczestnik, po czym wybrał właśnie tę odpowiedź.

Prowadzący wyjaśnił, że równonoc wiosenna i równonoc jesienna to czas, gdy promienie słoneczne padają pod kątem prostym na równik. Przez zasugerowanie się odpowiedzią kolegi Adrian zakończył grę z gwarantowanym tysiącem złotych i dwoma kołami ratunkowymi.

Zobacz wideo Maffashion, Kubicka, Lipka i inni w sieci. Gwiazdy komentują artykuły na swój temat

ONSNiefortunne pytania, wzburzone emocje. Najzabawniejsze wpadki w "Milionerach"

Więcej o: