"Milionerzy". Czym jest Święty Graal? Uczestnik nie był pewien. Pomógł przyjaciel

"Milionerzy". W 428. odcinku dziewiątej serii padło pytanie o Świętego Graala. Czy uczestnik udzielił prawidłowej odpowiedzi Hubertowi Urbańskiemu?

Wystartował kolejny, dziewiąty sezon "Milionerów". Program zmienił się nieco od ubiegłej edycji, a wszystko za sprawą pandemii, która sprawiła, że realizatorzy show musieli zrezygnować z obecności publiczności w studiu. Tym samym, konieczna była modyfikacja jednego z trzech kół ratunkowych. Dotychczasową "pomoc publiczności" zastąpiła "zamiana pytania". "Milionerów" możemy oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 na antenie TVN-u. W 428. odcinku Hubert Urbański zapytał uczestnika o to, czym jest Święty Graal.

'Milionerzy'. Walezjusze to dynastia królów:"Milionerzy". Walezjusze to dynastia królów...? Uczestniczka potrzebowała pomocy

"Milionerzy". Czym według legendy jest Święty Graal?

  • A: "gwoździem z krzyża"
  • B: "kielichem"
  • C: "koroną cierniową"
  • D: "włócznią"

Hubert UrbańskiWpadka w "Milionerach". W pytaniu za 40 tys. zł żadna odpowiedź nie była poprawna

Mikołaj Olejnicki, inżynier z Warszawy, bez problemu poradził sobie z trzema pierwszymi pytaniami, jednak to o Świętego Graala wymagało chwili namysłu. Chociaż uczestnik od początku typował odpowiedź B "kielichem", to jednak nie był do końca przekonany. Rozważał również wariant A "gwoździem z krzyża", co zakomunikował Hubertowi Urbańskiemu. Ostatecznie postanowił skorzystać z pierwszego koła ratunkowego i zadzwonić do kolegi. Pan Grzegorz bez cienia wątpliwości wskazał prawidłową odpowiedź, sugerując uczestnikowi, że przedmiot ten pojawił się w filmie o przygodach Indiany Jonesa. Pan Mikołaj postanowił zaufać przyjacielowi i zaznaczył wytypowany przez niego wariant.

Okazało się, że był to właściwy wybór, dzięki czemu uczestnik zdobył 5000 złotych i mógł dalej walczyć o milion złotych. Święty Graal to kielich, z którego Jezus miał pić podczas ostatniej wieczerzy. 

Zobacz wideo Maffashion, Kubicka, Lipka i inni w sieci. Gwiazdy komentują artykuły na swój temat