"Milionerzy". Uczestnik zaufał telefonowi do przyjaciela i zakończył grę z tysiącem złotych

W 422. odcinku dziewiątego sezonu "Milionerów" uczestnik zmierzył się z pytaniem: Łęczysko, które składa się z ramion i majdany, to główny element...? Zdecydował się użyć koła ratunkowego i zadzwonić do przyjaciela. Pomoc Agnieszki tylko go zmyliła.

Nowe odcinki "Milionerów" emitowanych na antenie TVN, to nowa dawka trudnych pytań i gotowych na zdobycie miliona złotych uczestników. Dziewiąty sezon prowadzonego przez Huberta Urbańskiego show, ze względu na pandemię musi mieć nieco zmienione zasady. Zamiast pytania do publiczności (której nie ma w studio), uczestnicy mogą podmienić trudne pytanie na inne. Czy dzięki temu ich droga do 12. pytania wartego milion złotych będzie łatwiejsza?

"Milionerzy". Pytanie z programu

Wojciech Saciuk jest doradcą prawno-podatkowym, mieszkającym w Warszawie. Uczestnik za trudne uznał już kilka, pierwszych pytań, jednak zdecydował się odpowiadać na nie samodzielnie i zachować koła ratunkowe na dalszą. Nie wytrwał jednak długo w tej decyzji, bo już przy czwartym pytaniu użył 50:50, a przy kolejnym zdecydował się zadzwonić do przyjaciółki.

"Milionerzy". Łęczysko, które składa się z ramion i majdanu, to główny element:

  • A. łuku
  • B. żołnierskiego płaszcza
  • C. cyrkla
  • D. liturgicznego świecznika

"Milionerzy". Odpowiedź na pytanie z programu

Po usłyszeniu pytania wartego dziesięć tysięcy złotych uczestnik stwierdził, że poprawną odpowiedzią może być D - liturgiczny świecznik. Postanowił zastosować zasadę eliminacji.

Z matematyki, ze szkoły nie pamiętam, żeby cyrkiel miał łęczysko - mówił odrzucając odpowiedź C.

Stwierdził, że z wojskiem nie ma nic wspólnego i rozważał, że to właśnie odpowiedź B - żołnierski płaszcz, może okazać się poprawna. 

I z tego wszystkiego może się na koniec okazać, że to łuk - mówił.

Ostatecznie zdecydował się użyć koła ratunkowego i zadzwonić do wieloletniej przyjaciółki Agnieszki. Kobieta nie miała pojęcia, która odpowiedź jest poprawna, ale zasugerowała C - cyrkiel. Mówiła jednak, że ta myśl jest strzałem i by Wojciech się nią nie sugerował. Uczestnik jednak zdecydował się zaznaczyć właśnie ją, a Hubert Urbański wyjaśnił, że nie jest ona poprawna. Dobrą odpowiedzią była odpowiedź A - łuk, której uczestnik w ogóle nie brał pod uwagę. Tym sposobem zmylony przez przyjaciółkę Wojciech zakończył grę w tysiącem złotych. 

Zobacz wideo Magda Stępień: Nie zamierzam wywierać presji na facecie "oświadcz mi się, bo jest dziecko" [PLOTKERSI]
Więcej o:
Copyright © Agora SA