"Milionerzy". O który z wynalazków procesowali się Nikola Tesla i Guglielmo Marconi? Poznaj prawidłową odpowiedź

W 418. odcinku dziewiątego sezonu Hubert Urbański zadał pytanie o wynalazki, które było warte 40 tysięcy złotych. Czy pani Joanna znała prawidłową odpowiedź?

"Milionerzy" to już stała pozycja w ramówce TVN-u. Na początku lutego wystartował kolejny, dziewiąty sezon programu. Ze względu na sytuację epidemiczną, tym razem gra odbywa się bez obecności publiczności. Ta zmiana wiązała się z wprowadzeniem nowego koła ratunkowego, którym jest zamiana pytania. Oprócz tego, nic się nie zmieniło. "Milionerzy" wciąż emitowani są od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55, a prowadzącym nadal jest Hubert Urbański. W 418. odcinku programu uczestniczka usłyszała pytanie o wynalazki. 

"Milionerzy". O który z wynalazków procesowali się Nikola Tesla z Guglielmo Marconim? 

  • A: "o żarówkę"
  • B: "o radio"
  • C: "o piorunochron"
  • D: "o silnik parowy"

Pani Joanna z Bielska-Białej swoją grę o milion złotych rozpoczęła jeszcze w poprzednim odcinku. Wówczas uczestniczce udało się odpowiedzieć poprawnie na trzy pierwsze pytania i zachować przy tym wszystkie koła ratunkowe. W kolejnym odcinku radziła sobie równie obiecująco. Niestety dobrą passę przerwało pytanie za 40 tysięcy złotych. 

Uczestniczka w pierwszej kolejności odrzuciła odpowiedź A "o żarówkę", jednocześnie rozważając odpowiedzi B "o radio" oraz C "o piorunochron". Po chwili namysłu postanowiła skorzystać z drugiego koła ratunkowego, którym było "pół na pół". System odrzucił dwie błędne odpowiedzi, którymi były A "o żarówkę" oraz D "o silnik parowy". Ostatecznie pani Joanna postanowiła zaufać swojej intuicji i zaznaczyć wariant C. 

Niestety, okazało się, że była to błędna odpowiedź, w związku z czym uczestniczka opuściła studio "Milionerów" z sumą gwarantowaną 1000 złotych. 

Zobacz wideo Najdziwniejsze zadania gwiazd w Kole Plotka
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.