"Milionerzy". Pytanie o sita Sokratesa. Uczestnik potrzebował pomocy. Poznaj poprawną odpowiedź

"Milionerzy". W powtórce 334. odcinka 6. sezonu teleturnieju uczestnik usłyszał pytanie o sita Sokratesa. Czy udzielił poprawnej odpowiedzi Hubertowi Urbańskiemu?

"Milionerzy", to jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych w Polsce. Od lat gromadzi przed telewizorami miliony widzów spragnionych porządnej dawki wiedzy i rozrywki. Oprócz kibicowania uczestnikom programu mogą również sprawdzić, czy w przyszłości to właśnie oni mogliby zasiąść w studiu "Milionerów" i zawalczyć o główną nagrodę, którą jest tytułowy milion. W powtórce 334. odcinka szóstej edycji programu Hubert Urbański zadał pytanie o sita Sokratesa, przez które powinniśmy przesiewać słowa. 

player.pl/programy-online"Milionerzy". Pytanie o metale kolorowe zaskoczyło uczestnika. Pomoc publiczności okazała się niezastąpiona

"Milionerzy". Trzy to sita Sokratesa, przez które, zdaniem filozofa, powinniśmy przesiewać słowa, zanim zaczniemy mówić, a jedno nie. Które?

  • A: "sito prawdy"
  • B: "sito dobra"
  • C: "sito pożyteczności"
  • D: "sito rentowności"

player.pl/programy-online"Milionerzy". Które hasło wzbudziło kontrowersje przed wyborami parlamentarnymi w 2019 roku?

Krzysztofowi Królikowskiemu z Warszawy udało się bez większych perturbacji dotrzeć do pytania za pięć tysięcy złotych. Niestety, okazało się ono trudniejsze, niż przypuszczał. 

Na wstępie uczestnik postanowił wykluczyć odpowiedź D "rentowności", zaznaczając przy tym, że mimo tego nadal nie jest pewien żadnego z pozostałych wariantów. Po chwili namysłu postanowił więc skorzystać ze swojego pierwszego koła ratunkowego, którym była "pomoc publiczności". Ponad połowa głosujących wskazała jako prawidłową odpowiedź D "sito rentowności". Na drugim miejscu uplasował się wariant A "sito prawdy". Zdobył on 22 proc. głosów publiczności. 

Ostatecznie pan Krzysztof postanowił zaufać głosującym oraz swoim przeczuciom i zaznaczyć odpowiedź D "sito rentowności". Okazało się, że był to właściwy wybór, a uczestnikowi udało się wygrać pięć tysięcy złotych. 

Sokrates uważał, że jeżeli to, co pragniesz wyjawić nie jest ani prawdziwe, ani dobre, ani pożyteczne, nie warto o tym mówić. 

Zobacz wideo Magda Bereda nie dostała się do The Voice of Poland? Odpowiedź w najnowszym odcinku "Plotkersów"
Więcej o: