Co dziś w TV? Program telewizyjny na niedzielę 27.12.2020 [PROGRAM TV, HITY DNIA, FILMY]

W tym roku święta Bożego Narodzenia trwają aż trzy dni! Szczególnie w telewizji. Układ świąt w kalendarzu - pierwsze święto w piątek, a drugie w sobotę - sprawił, że następująca po nich niedziela sprzyja dalszemu świętowaniu. Sprawdźmy więc, co oglądać w TV w trzeci dzień świąt!

Co oglądać w święta w TV? Program na dziś

Jeśli nadal nie wiesz, co oglądać w święta w TV, to spójrz na niedzielny program telewizyjny. Stanowi on ciekawą kombinację propozycji świątecznych, wymieszanych ze stałymi elementami niedzielnego programu telewizyjnego. Stacje telewizyjne proponują w tym czasie komedie i filmy obyczajowe o bożonarodzeniowej tematyce, ale także programy rozrywkowe i koncerty kolęd. Choć w tym roku kolędy i pastorałki nie mogą być wykonywane na żywo z udziałem publiczności, to zarejestrowano wiele koncertów, które telewizja proponuje widzom w tym szczególnym czasie.

I tak na przykład o godz. 9:05 w telewizyjnej jedynce będzie można obejrzeć koncert zatytułowany: ''Gwiazdy kolędują w Zakopanem''. Ten świąteczny koncert pod patronatem pary prezydenckiej odbył się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Wystąpili podczas niego m.in.: Maryla Rodowicz, Krystyna Prońko, Eleni, Roksana Węgiel, Rafał Brzozowski i Piotr Rubik. Z kolei o godz. 16:10 w telewizyjnej dwójce wyemitowany zostanie ''Świąteczny koncert życzeń''. Koncert ten będzie nawiązywał formułą do telewizyjnego koncertu życzeń, w którym duet prowadzących składał telewidzom życzenia nadesłane przez widzów. Podczas koncertu prowadzonego przez Małgorzatę Tomaszewską i Aleksandra Sikorę, zabrzmią najpiękniejsze piosenki świąteczne w wykonaniu największych gwiazd muzyki.

Z kolei o godz. 17:30 w TVP1 zaprezentowana zostanie druga część mikołajkowego koncertu pod nazwą ''Uwierz w Świętego Mikołaja''. W koncercie tym udział wzięli: Majka Jeżowska, Halina Mlynkova, Olga Bończyk, Katarzyna Cerekwicka, Alicja Tracz, Golec uOrkiestra, Andrzej Piaseczny, Łukasz Zagrobelny, Andrzej Krzywy, Pectus, Igor Herbut, zespół Małe TGD i Rafał Brzozowski. Dla wytrwałych natomiast TVP2 o północy wyemituje galę piosenek świątecznych zatytułowaną ''Robbie Williams Christmas Present''. Koncert ten zarejestrowany został w dniu 8 grudnia w CKK Jordanki w Toruniu i związany jest ściśle z wydaniem przez Robbiego Williamsa pierwszego w jego karierze albumu świątecznego, zatytułowanego ''The Christmas Present''.

Co leci w TV w trzeci dzień świąt?

Sprawdźmy, co leci w TV w poświąteczną niedzielę, prócz wspomnianych koncertów kolęd. TVN o 8:10 zaprasza na komedię ''Psy i koty'', zaś Polsat o 8:45 wyemituje film przygodowy ''Bella i Sebastian''. Wielbiciele klasyki zasiądą przed telewizorami o 10:55, wówczas bowiem na Polsacie pojawi się ''Kevin sam w domu – po raz czwarty''. Jeśli ktoś nie chce po raz kolejny oglądać przygód Kevina, telewizyjna dwójka ma dla niego widowisko muzyczne ''Dotka. Zebra w kropki'' – początek o 11:10.

W paśmie popołudniowym czekają na widzów dwie komedie romantyczne, trzy filmy fantastyczne, jeden przygodowy i jeden animowany:

  • ''Wpływ księżyca'' (TVP2, 12:05),
  • ''Piotruś. Wyprawa do Nibylandii'' (TVN, 12:40),
  • ''Dziadek do orzechów i cztery królestwa'' (Polsat, 12:50),
  • ''Pingwiny z Madagaskaru'' (TVN, 14:50),
  • ''Iron Man 3'' (Polsat, 15:05),
  • ''Miłość w Laponii'' (TVP1, 15:10),
  • ''Królewna Śnieżka i Łowca'' (TVN, 16:35).

Filmy na dziś wieczór. Które produkcje warto obejrzeć?

Jakie filmy na dziś wieczór przygotowały dla nas stacje telewizyjne? Okazuje się, że w niedzielę z filmami konkurują programy kabaretowe oraz kolejny premierowy odcinek nowego serialu Telewizji Polskiej. Do wyboru mamy więc: film przygodowy ''Charlie i fabryka czekolady'' (TVN, 20:00), melodramat ''Dla ciebie wszystko'' (TVP2, 21:50), komedię sensacyjną ''Gliniarz z Beverly Hills III'' (Polsat, 22:10), film kostiumowy ''Sisi'' (TVP1, 22:15) oraz film SF ''Kontakt'' (TVN, 22:20).

Zobacz wideo Justyna, Marta i Maja o najlepszych filmach widzianych w 2020 roku

Filmy w telewizji: polecane hity

Jakie filmy w telewizji polecane są w poświąteczną niedzielę? Z pewnością emitowany przez TVN w czasie największej oglądalności film przygodowy oraz dwa głośne tytuły proponowane nieco później.

  • ''Charlie i fabryka czekolady'' (2005), reż. Tim Burton

Charlie jest ubogim chłopcem mieszkającym w miasteczku, w którym znajduje się największa fabryka czekolady na świecie. Pewnego dnia znajduje jeden z pięciu złotych biletów, dzięki któremu będzie mógł zwiedzić fabrykę i otrzymać zapas czekolady na całe życie.

  • ''Gliniarz z Beverly Hills III'' (1994), reż. John Landis

Axel Foley tym razem chce odnaleźć winnych śmierci swojego szefa. Ślad prowadzi go do ogromnego wesołego miasteczka.

  • ''Sisi'' (2009), reż. Xaver Schwarzenberger

Historia życia cesarzowej Elżbiety Bawarskiej, nazywanej Sissi.

TVP, Polsat, TVN: co jeszcze warto obejrzeć?

W swym poświątecznym programie stacje telewizji naziemnej: TVP, Polsat i TVN, jak w każdą niedzielę, proponują serwisy informacyjne (Nowy dzień z Polsat New, Teleexpress, Panorama, Wydarzenia, Fakty i Wiadomości). Telewizyjna dwójka zaprasza na ''Pytanie na śniadanie'', zaś TVN na magazyny poradnikowe (''Nowa Maja w ogrodzie'', ''Akademia ogrodnika''). Nie zabraknie też powtórek flagowych seriali poszczególnych stacji: ''Stulecie winnych'' w TVP1, ''Barwy szczęścia'', ''M jak miłość'', ''Na dobre i na złe'' oraz ''Na sygnale'' w TVP2, a także ''Na Wspólnej'' w TVN. O godz. 20:00 TVP2 zaprasza na ''Kabaret. Super Show Dwójki'', zaś Polsat na przypomnienie programu ''Opolska Noc Kabaretowa – Uśmiech z Opola''. Natomiast o 20:15 TVP1 wyemituje trzeci odcinek nowego serialu biograficznego ''Osiecka''.

Więcej o:
Copyright © Agora SA