Co dziś w TV? Program telewizyjny na sobotę 26.12.2020 [PROGRAM TV, HITY DNIA, FILMY]

Boże Narodzenie w tym roku spędzimy w domowym zaciszu, w gronie najbliższych. Będzie to czas odpoczynku i cieszenia się swoją obecnością. Ale być może warto sprawdzić, jaką ofertę przygotowały dla nas stacje telewizyjne? Zajrzyjmy do programu telewizyjnego na drugi dzień świąt.

Co oglądać w święta w TV? W muzycznym tonie

Zastanawiacie się, co oglądać w święta w TV? To zależy, co lubicie! Jak co roku stacje telewizyjne przygotowały dla swoich widzów świąteczną ofertę składającą się w dużej mierze z komedii i filmów obyczajowych, w szczególności o tematyce bożonarodzeniowej. Nie zabraknie też filmów przygodowych czy fantastycznych oraz programów rozrywkowych. A jeśli święta – to śpiewanie kolęd. W tym roku znacznie ograniczona jest liczba koncertowych premier, ale i tak w programie telewizyjnym znajdziemy kilka interesujących propozycji:

 • ''Gwiazdy kolędują w Zakopanem'' – świąteczny koncert pod patronatem pary prezydenckiej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, podczas którego wystąpili tacy artyści, jak Eleni, Maryla Rodowicz, Krystyna Prońko, Roksana Węgiel, Rafał Brzozowski i Piotr Rubik (TVP1, 9:20);
 • ''Kolędowanie na Świętym Krzyżu'' – koncert zarejestrowany na początku grudnia w Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu przez kielecki oddział Telewizji Polskiej, podczas którego kolędy i pastorałki wykonały takie gwiazdy, jak Pectus, Halinka Mlynkova, Olga Szomańska, Izabela Zalewska czy Katarzyna Cerekwicka (TVP1, 10:25);
 • ''Uwierz w Świętego Mikołaja'' – przypomnienie koncertu mikołajkowego, w którym na scenie zaprezentowali się m.in. Majka Jeżowska, Olga Bończyk, Katarzyna Cerekwicka, Golec uOrkiestra, Andrzej Krzywy, Łukasz Zagrobelny, a także polska reprezentantka na Eurowizji Junior – Ala Tkacz (TVP1, 17:30).

Telewizja Polska przygotowała ponadto niespodziankę dla sympatyków disco polo. Już o 20:00 w telewizyjnej dwójce będą oni mieli okazję obejrzeć koncert zatytułowany ''Szalona 30-tka zespołu Boys''. Z okazji trzydziestolecia pracy artystycznej zespołu Boys wystąpią gwiazdy polskie i zagraniczne (Piersi, Czadoman, Helena Vondrácková, Samantha Fox, Fun Factory i in.) oraz zabrzmią największe przeboje grupy.

Co leci w TV w drugi dzień świąt?

Chcąc wiedzieć, co leci w TV w drugi dzień świąt, warto zerknąć w program telewizyjny. Szybko przekonamy się, że stacje telewizyjne mają w swojej ofercie coś dla każdego: filmy animowane dla najmłodszych, filmy familijne dla całej rodziny, komedie i filmy fantastyczne, w tym również ofertę dla rannych ptaszków. Jeszcze zanim zrobi się jasno, można obejrzeć komedię ''Wymarzone święta'' (TVP2, 4:50), bądź dramat ''Święta rodzina'' (TVP1, 5:15), a nieco później komedię ''Mikołaj nieświęty'' (TVP2, 6:25). Wśród filmów animowanych obejrzeć można następujące tytuły:

 • ''Scooby-Doo i król goblinów'' (Polsat, 6:55),
 • ''W głowie się nie mieści'' (Polsat, 9:00),
 • ''Gdzie jest Nemo'' (Polsat, 11:00),
 • ''Pomocnik Świętego Mikołaja i magiczne płatki śniegu'' (TVP2, 16:25).

Na uwagę zasługują również filmy przygodowe: ''Mój przyjaciel delfin'' (TVN, 8:20), ''K-9: Pies, który uratował Święta'' (TVP1, 10:55) i ''Podróż na tajemniczą wyspę'' (TVN, 13:15). Nie zabraknie też komedii: ''Gorące święta'' (TVP2, 7:50), ''Paddington'' (TVP2, 9:30), ''Masz wiadomość'' (TVN, 15:05), ''Poszukiwany, poszukiwana'' (TVP1, 15:20) i ''Wymarzone święta'' (TVP2, 18:25). Wielbiciele filmów science fiction mogą być zainteresowani propozycjami Polsatu: o 13:20 zostaną wyemitowane ''Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy'', zaś o 16:15 – ''Ant-Man''. Widzowie znajdą też w programie dramat miłosny, film biograficzny, film dokumentalny oraz film historyczny.

Filmy na dziś wieczór. Co warto obejrzeć?

Jakie filmy na dziś wieczór przygotowały najpopularniejsze stacje telewizyjne? Głównie komedie, ale także film przygodowy, kryminalny i thriller. Oto, z jakich tytułów możemy wybierać:

 • ''Iron Man 3'' (Polsat, 20:05),
 • ''Holiday'' (TVN, 20:05),
 • ''Dzień dobry, kocham Cię!'' (TVP1, 21:15),
 • ''Wybuchowa para'' (TVP2, 22:10),
 • ''Point Break – na fali'' (Polsat, 22:55),
 • ''Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta'' (TVN, 22:55),
 • ''Ostatni pasażer'' (TVP1, 23:00).
Zobacz wideo Czy święta to dobry moment, by powiedzieć przepraszam? [SONDA]

Filmy w telewizji: polecane hity

Nie od dziś wiadomo, że filmy w telewizji polecane uwadze widzów, emitowane są tuż po godzinie 20:00. O ile jednak Polsat i TVN właśnie o tej porze zapraszają na swoje hity dnia, o tyle telewizyjna jedynka i dwójka na interesujące filmy zaprasza nieco później.

 • ''Iron Man 3'' (2013), reż. Shane Black

Kolejna część przygód Tony’ego Starka (alias Iron Mana), który wyrusza w podróż w poszukiwaniu zemsty. Niebawem przyjdzie mu zmierzyć się z tajemniczym terrorystą, Mandarynem.

 • ''Holiday'' (2006), reż. Nancy Meyers

Iris i Amanda zamieniają się domami na święta. Nieoczekiwanie każda z nich odnajduje w nowym miejscu lekarstwo na swoje złamane serce.

 • ''Dzień dobry, kocham Cię!'' (2014), reż. Ryszard Zatorski

Przystojny i wysportowany lekarz prywatnej warszawskiej kliniki, Szymon, przypadkiem poznaje miłośniczkę jazdy na rolkach, Basię. Los jednak bywa przewrotny i rozdziela ich, stawiając na drodze Basi Leona, playboya, który musi się szybko ożenić.

 • ''Wybuchowa para'' (2010), reż. James Mangold

June na pokładzie samolotu, którym leci na ślub siostry, poznaje przystojnego i tajemniczego Roya. Ten zabija pilotów i uprowadza samolot, a następnie ucieka z June. W ślad za nimi podążają agenci służb specjalnych.

TVP, Polsat, TVN: co jeszcze warto obejrzeć?

Oczywiście TVP, Polsat i TVN nie zapominają o swojej roli informacyjnej. O 17:00 obejrzymy w telewizyjnej jedynce Teleexpress, o 18:00 w dwójce – Panoramę. Polsat wyemituje swoje Wydarzenia o 18:50, o 19:00 przyjdzie czas na Fakty TVN, a ofertę programów informacyjnych zamkną o 19:30 Wiadomości w TVP1. Telewizyjna dwójka wyemituje programy rozrywkowe: ''Familiadę'', ''Koło fortuny'' oraz ''Szansę na sukces'', zaś TVN zaproponuje ''Kolekcję smaków'' oraz ''Totalne remonty Szelągowskiej''. W TVP1 wielbiciele twórczości Agnieszki Osieckiej natomiast będą mogli obejrzeć drugi odcinek najnowszego serialu biograficznego telewizji publicznej, zatytułowanego ''Osiecka''.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.