Milionerzy. Pad這 pytanie za p馧 miliona z這tych. Kto nie ma w nienawi軼i swego ojca i matki - czyje to s這wa?

Pytanie za p馧 miliona z這tych pad這 w programie "Milionerzy". Tym razem gracz zmierzy si z biblijnym zagadnieniem. "Kto nie ma w nienawi軼i swego ojca i matki, nie mo瞠 by moim uczniem" - czyje to s這wa?

Kolejny sezon programu "Milionerzy" zakończył się. TVN tymczasem pokazuje wieczorami powtórki. Tym razem gracz zmierzył się z pytaniem za pół miliona złotych.

Milionerzy: pytanie za pół miliona złotych - kto nie ma w nienawiści ojca i matki

Pytanie za pół miliona złotych, które usłyszał gracz w środowy wieczór, brzmiało:

Jeśli kto nie ma w nienawiści swego ojca swego i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem. To słowa:

  • A - Jezusa Chrystusa
  • B - Allaha
  • C - Mojżesza
  • D - Buddy

Gracz na to pytanie wykorzystał aż dwa koła ratunkowe - pytanie do publiczności i telefon do przyjaciela. Niestety, niewiele to dało. Wybrał najrozsądniejsze rozwiązanie w tym momencie i zrezygnował z dalszej gry. Choć publiczność w 40 proc. wskazywała na odpowiedź A, uczestnik nie chciał ryzykować. Zabrał do domu ćwierć miliona złotych.

Poprawna odpowiedź na to pytanie to A - Jezus Chrystus.

Kto wygrał program "Milionerzy"?

Do tej pory program "Milionerzy" wygrały zaledwie trzy osoby. Pierwszym milionerem po programie został Krzysztof Wójcik ze Szczecina w 2010 roku. Na kolejnego milionera musieliśmy poczekać aż osiem lat. Dopiero w 2018 roku milion wygrała Maria Romanek z Bezmiechowej Dolnej, zaś rok później zwyciężyła Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska.

Wi璚ej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.