Milionerzy. Pytanie za milion złotych ponownie w programie. Pani Maria Romanek milionerką!

"Milionerzy" w TVN ponownie dają nam okazję, żeby zobaczyć piękną drogę do miliona złotych. Pani Maria Romanek - emerytowana nauczycielka - gra w dzisiejszej powtórce odcinka sprzed niemalże roku. Pani Maria usłyszała pytanie za milion złotych i zwyciężyła.

Pani Maria Romanek, rozpoczynając dzisiejszy odcinek, miała już za sobą ponad połowę drogi do miliona w programie "Milionerzy". A każde kolejne pytanie, które przybliżało ją do kolejnej wygranej, było naprawdę trudne.

Milionerzy. Pytanie za milion złotych

Zacznijmy jednak od najważniejszego pytania, które dało pani Marii Romanek największą wygraną w "Milionerach" od wielu lat (poprzedni milion wręczono w 2010 roku!). Jak brzmiało pytanie za milion złotych?

Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?

A - 12 321
B - 1 234 321
C - 111 111 111
D - 123 454 321

Proste? Choć obliczenia zajęły pani Marii dłuższą chwilę (no ale wiecie, bez kartki i długopisu nie jest to wcale takie banalne), koniec końców zaznaczyła odpowiedź B - OSTATECZNIE.

I wygrała milion złotych. A z sufitu poleciały złotka i w ogóle było super sympatycznie :) Ale to już pewnie widzieliście sami, bo pani Maria milionerką została w zeszłym roku w marcu a w środę 23 stycznia emitowano zaledwie rewelacyjną powtórkę.

Żeby jednak nie było - wcześniejsze pytania, na które musiała pani Maria Romanek odpowiedzieć, wcale nie były proste. Gdyby nie smykałka do hazardu, pewnie nic by z tego miliona nie było. Na jakie pytania musiała odpowiedzieć wcześniej?

Milionerzy. Pytania do miliona

Pani Maria Romanek zaczęła grę, mając już 75 tys. złotych na koncie. Jakie pytania usłyszała, zanim wygrała okrągły milion?

Autor dwóch pozycji: "Książki, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotyki" i "Książki, którą napisałem, żeby mieć na odwyk".

A - Marek Raczkowski
B - Maciej Maleńczuk
C - Kamil Durczok
D - Witkacy

Z tym pytaniem musiała pomóc pani Marii jej córka. Wskazała poprawną odpowiedź - A - Marek Raczkowski. Kolejne pytanie było tylko pozornie łatwiejsze. I blisko było przegranej!

Symbol waluty euro to stylizowana grecka litera. Która?

A - beta
B - heta
C - eta
D - epsilon

Pani Maria już-już chciała zaznaczyć odpowiedź C (eta), ale na szczęście kolejne koło ratunkowe ją uratowało i kazało wskazać odpowiedź D - epsilon. Potem przyszedł czas na pytanie z Biblii.

Za 30 Judaszowych srebrników arcykapłani kupili kawałek ziemi nazywany Polem Garncarza, który przeznaczyli na:

A - plantację oliwek
B - wybieg dla lwów
C - cmentarz dla cudzoziemców
D - targowisko

Pani Maria zaznaczyła odpowiedź C - cmentarz dla cudzoziemców - zgodnie ze swoją intuicją. I dzięki temu mogła grać dalej.

Milionerzy. Tylko dwóch milionerów po programie!

Pani Maria Romanek została drugą milionerką, która zwyciężyła w programie "Milionerzy". Choć pytanie za milion złotych padało w programie już wielokrotnie, to tylko dwóm osobom udało się wygrać główną nagrodę. Pierwszy mmilionerem został Krzysztof Wójcik w 2010 roku. Pan Krzysztof odpowiedział poprawnie na pytanie:

Z gry na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil?

A - na kornecie
B - na akordeonie
C - na djembe
D - na ksylofonie.

Odpowiedź B - na akordeonie - była poprawna.

Więcej o:
Komentarze (16)
Milionerzy. Pytanie za milion złotych ponownie w programie. Pani Maria Romanek milionerką!
Zaloguj się
 • Gość: Gość

  Oceniono 8 razy 8

  Redaktorze wielki!!! Sprawdź najpierw date emisji tego odcinka a nie wmawia się ludziom, że ktoś wygrał znowu. Kto wgl pisze te artykuły i sprawdza by mogły wyjść na zewnątrz bo chyba nikt. To nie "znowu wygrana" tylko powtórka programu!! Masakra co za bzdety.

 • Gość: Delfina

  Oceniono 7 razy 7

  Na wiekszosci kanałow powtórki programów. Uwaźam, źe to nie jest w porzadku wobec telewidzów.

 • Gość: Pochwa lony

  Oceniono 3 razy 3

  Powtórka programu a Plotek nic o tym nie wie. Poziom godny uwagi....

 • Gość: Kasia

  Oceniono 5 razy 3

  Niektore wcześniejsze pytania były trudne i podchwytliwe, ale akurat to za milion to banał. Wystarczyło zamienić 1 na 0 i pomnożyć 1000 x 1000. Każdy wie, że zera się sumuje i wychodzi liczba z 6 zerami, czyli milion. Tylko jedna odpowiedź zawierała taką ilość cyfr.

 • Gość: M g

  Oceniono 2 razy 2

  Wszystko się zgadza jest milionera ale wczorajszy program to stary odcinek nie maja nowych pokazują starocie

 • Gość: Zorro

  Oceniono 1 raz 1

  TVN już nie ma co pokazywać tylko powtórki. Już się nie dobrze robi

 • Gość: Monika

  Oceniono 1 raz 1

  Ten odcinek już dawno był emitowany, to była powtórka.

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  Pani Maria udzieliła dobrej odpowiedzi tylko telefon zaufania wprowadził ja na zły kierunek i od tej pory nie nawidzi przyjaciółki Doroty...

 • hubba-hubba

  0

  Skoro 1000 razy 1000 to milion, to nieco ponad tysiąc razy nieco ponad tysiąc będzie nieco ponad milion. W odpowiedzi A jest znacznie za mało, w odpowiedziach C i D znacznie za dużo. Rząd wyniku mnożenia szacuje się błyskawicznie, nic nawet liczyć nie trzeba, starczy spojrzeć na czynniki. Trzy sekundy góra potrzebne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX