Te programy zarobiły w ubiegłym roku najwięcej. Pierwsze miejsce to spore zaskoczenie!

Co sezon stacje telewizyjne zasypują widzów nowymi programami rozrywkowymi. Okazuje się jednak, że najlepiej sprawdzają się znane i sprawdzone formaty -przynajmniej jeśli chodzi o przychody z reklam.
Magda Gessler Magda Gessler KAPIF.pl

"Kuchenne rewolucje"

Zestawienie, podobnie jak w ubiegłym roku, zamykają "Kuchenne rewolucje". Program, w którym Magda Gessler pomaga właścicielom podupadających restauracji, zarobił w 2017 roku aż 233 miliony złotych!

Magda Gessler
Schronisko Smaków Magda Gessler | Facebook | Materiały promocyjne

Musimy przyznać, że jesteśmy zaskoczeni takim wynikiem. "Kuchenne rewolucje" są emitowane na TVN od dziewięciu lat. Wielu fanów uważa, że formuła programu została już wyczerpana. Wygląda jednak na to, że Polacy lubię oglądać sprawdzone formaty. 

Inna sprawa to lokowanie produktów. W programie reklamują się między innymi producenci przypraw, a to kolejne źródło przychodu dla stacji.

Milionerzy. Hubert Urbański Milionerzy. Hubert Urbański Fot. Milionerzy | TVN Player

"Milionerzy"

Zaraz za "Kuchennymi rewolucjami", na drugim miejscu, znaleźli się "Milionerzy". Najpopularniejszy polski teleturniej zarobił w ubiegłym roku 192 miliony złotych. Jak widać, różnica między pierwszym a drugim miejscem jest miażdżąca.

Milionerzy casting. Hubert Urbański
mat. promocyjne

W tym roku polska wersja "Milionerów" świętuje 20-lecie emisji. Program miał premierę w 1999 roku. Po czterech latach został jednak zdjęty z anteny. Wrócił w 2008, jednak i wtedy zagrzał miejsce w ramówce TVN tylko na kilka sezonów. 

Dwa lata temu "Milionerzy" znów zaczęli być emitowani. Gospodarzem programu niezmiennie jest Hubert Urbański. Przypomnijmy, że do tej pory główna nagroda padła tylko dwa razy.

'Nasz nowy dom' 'Nasz nowy dom' mat.prasowe

"Nasz nowy dom"

Trzecie miejsce to także spora niespodzianka. Podium zamyka "Nasz nowy dom" z przychodem w wysokości 125 milionów złotych. Amerykańska wersja programu, czyli "Extreme Home Makeover" była prawdziwym hitem za oceanem. Chyba nikt spodziewał się, że reality show spotka się z równie dobrym odbiorem w Polsce.


mat. prasowe 'Nasz nowy dom'

Program jest emitowany od 2013 roku na Polsacie. W roli gospodyni występuje Katarzyna Dowbor.

'Twoja twarz brzmi znajomo', Paweł Królikowski, Katarzyna Skrzynecka, Kacper Kuszewski, Małgorzata Walewska 'Twoja twarz brzmi znajomo', Paweł Królikowski, Katarzyna Skrzynecka, Kacper Kuszewski, Małgorzata Walewska Instagram/twojatwarzbrzmiznajomo

"Twoja twarz brzmi znajomo"

Program "Twoja twarz brzmi znajomo" zarobił w ubiegłym roku prawie 89 milionów złotych. Show, w którym celebryci wcielają się w gwiazdy polskiej i światowej estrady, jest emitowany już od pięciu lat. 

Twoja twarz brzmi znajomo
Fot. Twoja twarz brzmi znajomo/Facebook

Program cieszy się niesłabnącą popularnością, jednak z sezonu na sezon widzowie coraz częściej zarzucają, że w show pojawiają się  nieznane nazwiska. Dla niektórych zapomnianych celebrytów udział w "Twoja twarz brzmi znajomo" okazał się jednak źródłem popularności. Dzięki wygraniu pierwszej edycji Katarzyna Skrzynecka na nowo zaczęła interesować kolorową prasę.

screen z programu 'Koło Fortuny' screen z programu 'Koło Fortuny' VOD TVP

"Koło fortuny"

Program "Koło fortuny" był jednym z najpopularniejszych programów telewizyjnych w latach 90. W 2017 roku władze TVP zadecydowały o przywróceniu emisji teleturnieju. Rolę gospodarza powierzono Rafałowi Brzozowskiemu, który co odcinek daje również pokaz swoich umiejętności wokalnych i tanecznych.


Screen z TVP2

Program zarobił w 2017 roku 76 milionów złotych. To tylko kolejny dowód na to, że Polacy lubią oglądać stare i sprawdzone formaty. 

Jaka to melodia Jaka to melodia Screen vod.tvp.pl

"Jaka to melodia"

"Jaka to melodia" przeszła w ubiegłym roku prawdziwą metamorfozę. Z programem po wielu latach rozstał się Robert Janowski. Jego miejsce zajął Norbi. Zmieniła się także scenografia w studiu.

'Jaka to melodia?'
Screen z programu 'Jaka to melodia?'

Pomimo tych zmian "Jaka to melodia" wciąż jest hitem TVP. W ubiegłym roku teleturniej zapewnił stacji przychód w wysokości ponad 75 milionów złotych.

'Malanowski&Partnerzy' 'Malanowski&Partnerzy' AKPA

"Malanowski & Partnerzy"

Kilka lat temu Polacy oszaleli na punkcie paradokumentów. Jak się okazuje, największym hitem kasowym jest serial "Malanowski & Partnerzy". W 2017 roku program zarobił dla Polsatu 75 milionów złotych. Zaskoczeni? My trochę tak.

Małgorzata Foremniak, Agustin Egurrola, Agnieszka Chylińska Małgorzata Foremniak, Agustin Egurrola, Agnieszka Chylińska VIPHOTO / EAST NEWS

"Mam talent!"

"Mam Talent!" było jednym z pierwszych polskich talent show. Od 11 lat program cieszy się niesłabnąca popularnością, co przekłada się na wysokie przychody. W ubiegłym roku TVN zarobił na nim aż 56 milionów złotych.

MasterChef Junior 3 MasterChef Junior 3 X-news

"Masterchef"

Na fali popularności "Kuchennych rewolucji" TVN postawił na kolejny program o tematyce związanej z kulinariami. "Masterchef" zadebiutował w telewizji 7 lat temu. W ubiegłym roku show przyniosło stacji 55 milionów złotych.

'Ameryka Express' 'Ameryka Express' Instagram/amerykaexpress.tvn

"Ameryka Express"

Zestawienie dziesięciu najbardziej dochodowych programów ubiegłego roku zamyka "Ameryka Express". Show, w którym celebryci jeżdżą autostopem i żyją za dolara dziennie, zarobiło ponad 53 miliony złotych. 

Program cieszył się dużą popularnością, a uczestnicy ostatniej edycji zbudzali wyjątkowo dużo kontrowersji. Spodziewaliście się po "Ameryce..." tak niskiego miejsca w tym rankingu?