Milionerzy. Katarzyna Kant-Wysocka wygrała milion. Kim jest?

Katarzyna Kant-Wysocka wygrała w czwartek 14 marca 2019 główną nagrodę w programie "Milionerzy" - okrągły milion złotych. Kim jest i czym się zajmuje?

Katarzyna Kant-Wysocka brawurowo i w pięknym stylu zwyciężyła w programie "Milionerzy". Poprawnie odpowiedziała na wszystkie 12 pytań, bez większych przeszkód dotarła tym samym do pytania za milion złotych i... wygrała. Jest trzecią osobą w Polsce, której udało się wygrać w "Milionerach" główną nagrodę.

 

Milionerzy. Kim jest Katarzyna Kant-Wysocka?

Katarzyna Kant-Wysocka jest absolwentką filologii klasycznej. Biegle posługuje się łaciną i greką. Od 18 lat mieszka w Gdańsku, jednak z łaciną i greką wiele wspólnego nie ma. Jak sama przyznała w czasie programu, ciężko o pracę w zawodzie.

 

Katarzyna Kant-Wysocka pracuje zatem w marketingu. A po godzinach prowadzi bloga dobrzewychowana.pl. Znajdziecie tam wszelkiego rodzaju porady dotyczące savoir-vivre, ale również z zakresu mody, lifestyle'u, etykiety i vintage.

W jednym z niewielu jej bardzo osobistych wpisów czytamy, że jest fanką The Doors, wybór studiów był wyborem zdecydowanie z miłości do Cycerona i od III klasy liceum jest w związku. Po studiach pracowała w bibliotece, którą następnie zamieniła na social media.

Milionerzy. Kolejne pytanie za milion złotych

Pytanie za milion złotych, na które Katarzyna Kant-Wysocka odpowiedziała poprawnie, brzmiało:

Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest:

  • A: Wniebowzięcie Matki Bożej
  • B: Zmartwychwstanie Jezusa
  • C: Śmierć Jezusa na krzyżu
  • D: Zesłanie Ducha Świętego

Poprawna odpowiedź to C - śmierć Jezusa na krzyżu.

Tegoroczna, wiosenna edycja programu "Milionerzy" jest szczególnie łaskawa dla fanów pytań za ogromne pieniądze. Sezon dopiero się zaczął, tymczasem było to już drugie pytanie za milion złotych, jakie usłyszeliśmy w nowych odcinkach!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.