Nie unikaj tuniki

Tunika to jedna z tych rzeczy, która doskonale sprawdza się w podkreślaniu atutów i tuszowaniu mankamentów figury. A dla dziewczyn, które nie mają żadnych zastrzeżeń do swojego wyglądu, jest ciuszkiem, który można nosić na każda okazję i w wielu wariantach. Lato to dobry czas na przekonanie się do ich noszenia. Tunika to właściwie określenie zbyt ogólne, bo ich rodzajów jest tak wiele, że wyglądają jak zupełnie inne ciuszki. I właśnie dlatego każda dziewczyna znajdzie swój ukochany krój tuniczki.

Jak nosić?

Wybór tuniki zależy od typu figury. Jeśli jesteś bardzo szczupła, wybierz obszerną tuniczkę. Możesz wybrać modny fason motyla, czy jak mówią niektórzy nietoperza, z bardzo szerokimi rękawkami. Im bardziej marszczona i zwiewna tym lepiej. Możesz pozwolić sobie na duże wzory i kwiaty. Jeśli masz mały biust, wybierz model bombki, marszczony już od dekoltu, większy biust ładnie podkreśli model odcinany pod biustem. Ten sam fason, jeśli dodatkowo jest marszczony w miejscu odcięcia, ukryje wystający brzuszek i zbyt krągłe biodra. Jeśli jesteś niezbyt wysoka i szczupła, wybierz obcisłą tunikę jednokolorową z dekoltem w szpic. Zbyt szczupłe ramiona zamaskuje tunika z modnymi marszczeniami w tym miejscu. Tunika rzuca się w oczy, wybierz taką, która jest w Twoim stylu i oddaje Twoją osobowość.

Z czym łączyć?

Tunika najlepiej wygląda z legginsami i wąskimi dżinsami, rurkami. Jeśli jest dostatecznie długa, możesz w chłodniejsze dni założyć ją do kryjących rajstop, mogą być w żywych kolorach. Jeśli wybierzesz szeroką tunikę, nie łącz jej z luźnymi czy rozszerzanymi spodniami, bo cała sylwetka będzie wyglądała ciężkawo. Uwaga - tunika plus spódnica = porażka!

Czego unikać?

Tuniki często miewają etniczne bądź ludowe wzory. Jeśli wybierzesz taką, nie dokładaj do tego podobnych w stylu kolczyków, bransolet itp. Będziesz wyglądała jak przebrana. Podobnie z kwiatowymi wzorami - tunika to duży element stroju, więc reszta stylizacji powinna być stonowana kolorystycznie.

Lubisz tuniki? W jakich czujesz się najlepiej?

Więcej o: