Prawdziwe nazwiska polskich gwiazd cz. 2

Jak naprawdę nazywają się polskie gwiazdy? Tropimy dalej!
Magda Femme. Magda Femme. www.KAPIF.pl

Magda Femme

Pierwsza wokalistka Ich Troje w zespole posługiwała się swoim jeszcze swoim prawdziwym nazwiskiem - Pokora. Gdy w 2001 roku postanowiła odejść z zespołu i zająć się karierą solową, przybrała pseudonim "Femme". Femme w języku francuskim znaczy kobieta. Wokalistka zmianę tę tłumaczy tym, że ma "bzika na punkcie swojej kobiecości", a ponadto jej teksty są bardzo kobiece.

Gosia Andrzejewicz. Gosia Andrzejewicz. www.KAPIF.pl

Gosia Andrzejewicz

Na polskiej scenie muzycznej zadebiutowała jako Gosia Andrzejewicz, ale jeszcze w ogólniaku używała swojego prawdziwego nazwiska - Gosia Andrzejczuk. Andrzejewicz według wokalistki brzmi bardziej medialnie. No i brzmi prawie jak Edyta Bartosiewicz. Szkoda, że prawie robi sporą różnicę...

Kayah. Kayah. www.KAPIF.pl

Kayah

Szczot - prawdziwe nazwisko wokalistki, zawsze było jednym z jej wielu kompleksów. Nic dziwnego, że pojawiając się na polskiej scenie muzycznej Katarzyna przybrała pseudonim, którego konsekwentnie używa do dziś.

Margo. Margo. www.KAPIF.pl

Gosia Da Luxe / Margo

Małgorzata Gadzińska-Kobiałko dała się poznać z featuringu w "Hypnotizing me" - piosenki europejskiej gwiazdy muzyki klubowej Warrena G. Wtedy była Gosią Da Luxe. Gdy zdecydowała się na rozpoczęcie karierę w Polsce przybrała pseudonim Margo. Nic dziwnego, że stale "ucieka" w pseudonimy...

Zygmunt Solorz-Żak. Zygmunt Solorz-Żak. www.KAPIF.pl

Zygmunt Solorz-Żak

Prawdziwe nazwisko biznesmena, właściciela Polsatu Zygmunta Solorza-Żaka to Krok. W przeszłości występował on także jako Piotr Krok i Piotr Podgórski.

Dorota Chotecka. Dorota Chotecka. www.KAPIF.pl

Dorota Chotecka

Dorota Kapusta czy Dorota Chotecka - co brzmi ładniej? Aktorka nie miała wątpliwości i swoje prawdziwe nazwisko Kapusta tuż po ukończeniu szkoły zastąpiła nazwiskiem Chotecka.

Sara May. Sara May. www.KAPIF.pl

Sara May

Tak naprawdę nazywa się Katarzyna Szczołek. Stwierdziła jednak, że na polskiej scenie muzycznej jest zbyt wiele śpiewających Kaś, więc zdecydowała się na przyjęcie pseudonimu Sara May. Zważywszy na to, że wokalistka urodzona jest w czerwcu, etymologia jej pseudonimy jest nie znana. Pytanie - czy kogoś by interesowała? ;).

Ramona Rey. Ramona Rey. www.KAPIF.pl

Ramona Rey

Zgodzicie się, że Ramona Rey to zdecydowanie lepszy pseudonim dla elektropopowej, mocno klubowej wokalistki, aniżeli jej prawdziwe imię i nazwisko - Katarzyna Alina Okońska?

Liroy. Liroy. www.KAPIF.pl

Liroy

Znany również jako "Scyzoryk" z Kielc raper tak naprawdę nazywa się Piotr Marzec.

Isis Gee. Isis Gee. www.KAPIF.pl

Isis Gee

Isis Gee to pseudonim artystyczny. W rzeczywistości wokalistka nazywa się Tamara Diane Wimer, a po mężu Gołębiowska.

Więcej o: