Czego nie wiecie o założycielu Facebooka

Mark Zuckerberg ma tyle pieniędzy, że nie wie na co je wydawać. Ale czy nimi szasta?
Mark Zuckerberg Mark Zuckerberg ASSOCIATED PRESS/PAUL SAKUMA

Narodziny geniusza

Mark Zuckerberg dorastał nieopodal Nowego Jorku. Jego matka była psychiatrą, a ojciec dentystą. Miał trzy siostry i wychowywał się w wierze judaistycznej. Dziś jednak - jak sam deklaruje - jest ateistą. W szkole zawsze był prymusem. Potrafi recytowac z pamięci duże fragmenty ''Iliady'' i ''Odysei''. Prócz ojczystego angielskiego, biegle włada językiem francuskim, hebrajskim, łaciną i greką. Geniusz!

Facebooka założył w akademiku

Był dokładnie 4 luty 2004 roku. A inspiracją mogła być elektroniczna książka adresowa liceum, które ukończył Zuckerberg. Zawierał on również fotografie i był przez uczniów nazywany właśnie ''Facebookiem''. To na tej właśnie podstawie twórcy owej elektronicznej książki wystąpili potem o odszkodowanie od Zuckerberga. A Zuckerberg, choć do winy nigdy się nie poczuł, zapłacił.

Pierwsze biura Gacebooka

W tym domu w Kalifornii zaczęło się wszystko. Zuckerberg zamieszkał w nim z dziewczyną i kolegą z akademika. Tu powstało też pierwsze biuro Facebooka. Dziś dom jest na sprzedaż. I wcale nie dlatego że Zuckerberg wyprowadził się do pałacu. Wręcz przeciwnie, bo mieszka nieopodal w bardzo podobnym budynku.

Mark Zuckerberg Mark Zuckerberg AP/Paul Sakuma

Sukces go nie zmanierował

Zuckerberg jest tak bogaty, że nie potrzebuje więcej pieniędzy. Już z tymi, które ma, nie wie co robić. I chyba mu na pieniądzach nie zależy. Reklamy na Facebooku stanowią zaledwie 10 proc. powierzchni. Zuckerberg mógłby je bez problemu zwiększyć do 20 proc. Tylko po co? Przecież - jak twierdzi - zarabia wystarczająco.

Żyje jak my

Mimo ogromnych pieniędzy, Zuckerberg chodzi w wytartych dżinsach i bluzach z supermarketu. Mieszka w małym wynajętym domu, jeździ tanim samochodem i jada w fast foodach. Jego pracownicy twierdzą, że nigdy nie zamyka się w swoim gabinecie. Pracuje tak jak wszyscy - w openspace.

Najbogatszy i najlepszy

Dziś Zuckerberg jest na 35. miejscu na liście najbogatszych Amerykanów miesięcznika ''Forbes''. Jego majątek szacuje się na 7 miliardów dolarów. Jest również najmłodszym laureatem wyróżnienia ''Time'a'' od 1927 roku.

Więcej o:
Komentarze (35)
Czego nie wiecie o założycielu Facebooka
Zaloguj się
 • gonzo88

  Oceniono 70 razy 66

  znacie jakiegos polskiego biznesmena w koszulce z supermarketu? a wiecie dlaczego nie. bo w polsce jak nie ubierzesz sie na bogato to traktuje cie jak smiecia. spoleczenstwo nad wisla jest do bani.

 • onomatopeja

  Oceniono 61 razy 59

  Zauważyliście pewna rzecz w społeczeństwie (szczególnie polskim ) Jak ktos ma tyle kasy ale to góry forsy to nigdy tego nie widac ani po zachowaniu ani po wygladzie, A jak idzie takie panisko w futrach i klejnotach i jeździ najnowszym mercedesem to okazuje sie że żyje z kredytu na kredyt .Mentalność biedoty "Zastaw sie a postaw się".A pomysłu gratuluje , zresztą gratuluje wszystkim młodym ludziom którzy w takim wieku osiagneli tak wiele swoja praca i determinacją .Oby takich wielu

 • julka91

  Oceniono 33 razy 33

  jeżeli to prawda co piszą, to jestem pod wrażeniem, że pieniądze go nie zniszczyły (jeszcze)

 • kasia.pwsz

  Oceniono 33 razy 29

  fajnie mu. ja niestety nie jestem taka zdolna :(

 • m.jackson4ever

  Oceniono 34 razy 28

  Bardzo mu za to dziękuję, że na fb nie ma tysiąca reklam ani innych płatnych gówien jak na nk!

 • cholera

  Oceniono 32 razy 26

  Szacunek, ogromny szacunek.

 • fergalex

  Oceniono 31 razy 25

  Mieć takiego syna to skarb

 • evqa_5

  Oceniono 20 razy 20

  Na ostatnim zdjęciu ma fajny kolor oczu.

 • maggimar

  Oceniono 22 razy 20

  Miał??? Przecież on nadal żyje, i jego rodzina pewnie też. Do poprawki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX