Te gwiazdy są bliźniakami. Ich rodzeństwo trzyma się z dala od show-biznesu

Takie pary bliźniaków, jak Rafał i Marcin Mroczkowie albo bracia Golec, nie są dla nikogo zaskoczeniem. Ich kariera rozwinęła się właśnie dzięki wspólnym występom na ekranie albo scenie. Ale są też popularni aktorzy, muzycy i piłkarze, którzy mają bliźniacze rodzeństwo, ale nie jest to szeroko znany fakt.
Jarosław i Jacek Kret Jarosław i Jacek Kret KAPIF

Jarosław i Jacek Kretowie

Jarosław Kret nigdy nie ukrywał, że jego relacje z bratem nie należą do najlepszych. Choć mogłoby się wydawać, że zazwyczaj bliźniacy są ze sobą bardzo związani, to jednak tak nie jest w przypadku pogodynka i Jacka, który jest członkiem zespołu Poparzeni Kawą Trzy.

Każdy potrzebuje wolności i swojej przestrzeni. Mam więc takie poczucie, że mój brat powinien się ode mnie oderwać lub ja od niego, ale nasze drogi wciąż się krzyżują. Niestety - powiedział Jarek w 2019 roku.
Karolina Chapko, Paulina Chapko Karolina Chapko, Paulina Chapko Cezary Piwowarski

Karolina i Paulina Chapko

Obie siostry zajmują się aktorstwem. W jednym z wywiadów przyznały, że często zdarza im się brać udział w castingu do tej samej roli. Razem mogliśmy obejrzeć je w serialu kryminalnym "Ultraviolet".

Michał Żewłakow i Marcin Żewłakow Michał Żewłakow i Marcin Żewłakow Fot. Dawid Antecki / Agencja Wyborcza.pl

Michał i Marcin Żewłakowie

Najbardziej znana para bliźniąt w polskim sporcie. Obaj są piłkarzami, byłymi reprezentantami kraju w piłce nożnej. Marcin strzelił gola na mundialu - w 2002 roku w meczu z USA. Michał jest z kolei rekordzistą pod względem liczby występów w drużynie narodowej - ma ich na koncie 102. Niestety, nie tak chlubne są jego prywatne popisy, a szczególnie ten, do którego doszło pod koniec zeszłego roku. Wjechał wówczas w tył stojącego na czerwonym świetle autobusu. Badanie alkomatem wykazało 1,6 promila w wydychanym powietrzu, a w lutym prokuratura postawiła mu zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu pod wpływem nietrzeźwości. Grozi mu za to do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na trzy lata.

Adam Zdrójkowski, Jakub Zdrójkowski Adam Zdrójkowski, Jakub Zdrójkowski screen Instagram

Adam i Jakub Zdrójkowscy

To Adam jest zdecydowanie bardziej medialną postacią w tym bliźniaczym duecie. Jakub Zdrójkowski porzucił aktorstwo gdy był nastolatkiem. Teraz wraca na plan - razem z Wiktorią Gąsiewską, dziewczyną brata, zobaczymy go w serialu Polsatu "Kowalscy kontra Kowalscy". Co ciekawe, zagrają tam parę.

Nikki Bella z siostrą bliźniaczką Nikki Bella z siostrą bliźniaczką Instagram/ @thenikkibella

Nikki i Brie Bella

Nikki Bella i Brie Bella to siostry bliźniaczki, a także gwiazdy amerykańskiego wrestlingu. Tak się złożyło, że obie zaszły w ciążę w niemalże tym samym czasie i pochwaliły się w sieci efektami odważnej sesji zdjęciowej. Obecnie są już po porodach - Nikki powitała syna na świecie 31 lipca, a siostra dzień później.

Scarlett Johansson Scarlett Johansson Janet Mayer / PRPhotos.com / Janet Mayer / PRPhotos.com

Scarlett i Hunter Johansson

To rodzeństwo często pojawia się razem na czerwonym dywanie. Mimo że przez chwilę obydwoje podążali w tym samym kierunku, chcąc zadomowić się w branży filmowej, ostatecznie Hunter zrezygnował z tego celu i poszedł w zupełnie inną stronę. Po ukończeniu Uniwersytetu Vermontu zajął się polityką. Może pochwalić się na przykład pracą przy kampanii Baracka Obamy w 2008 roku. Obecnie skupia się na zarządzaniu organizacją non-profit Solar Responders, która zajmuje się instalacją paneli słonecznych.

Rami Malek i Sami Malek Rami Malek i Sami Malek EASTNEWS

Rami i Sami Malek

Zdobywca Oscara za rolę Freddy'ego Mercury'ego w "Bohemian Rhapsody" Rami Malek ma brata bliźniaka. Ich podobieństwo kończy się jednak tylko na wyglądzie. Sami robi karierę w zupełnie innej branży - pracę zaczynał jako lektor. Obecnie zajmuje się analizą literatury z uczniami szkół średnich oraz nauką angielskiego zagranicznych studentów.

Więcej o: