Polscy milionerzy chwalą się willami i pałacami. W luksusowych nieruchomościach mają nawet... własne muzea

"Gdybym był bogaczem [...], zbudowałbym ja dom najwyższy na świecie" brzmią słowa piosenki z musicalu "Skrzypek na dachu", które polscy milionerzy wzięli sobie chyba do serca. Ich wille i pałace robią spore wrażenie na zwykłych śmiertelnikach i są warte fortunę. Poznajcie kilka luksusowych nieruchomości, których własnością mogą pochwalić się dorobkiewicze.
Pałac Bursztynowy Pałac Bursztynowy screen Facebook/ Zakątki Włocławka - Wojciech Balczewski Fotografia

Pałac Bursztynowy

Ten monumentalny budynek o wdzięcznej nazwie "Pałac Bursztynowy" jest własnością Krzysztofa Grządziela, producenta nakrętek od butelek. Cechą charakterystyczną włocławskiego pałacu jest umieszczony nad wejściem napis: "W hołdzie mojej i wszystkim mamom", który jest nawiązaniem do prowadzonej od lat przez milionera organizacji charytatywnej - Fundacji "Samotna Mama". 

Pałac pod Płockiem Pałac pod Płockiem screen Facebook/ Agroturystyka Zacisze

Pałac pod Płockiem

Dariusz Miłek jest założycielem największej w Polsce sieci obuwniczej. Od ponad dwudziestu lat sprzedaje buty sygnowane marką CCC. Właściciel ogromnej firmy może pochwalić się zakupem posiadłości, która była częścią scenografii wielu telewizyjnych produkcji, między innymi serialu "Stawka większa niż życie". To nie jest jedyna nieruchomość przedsiębiorcy. Biznesman ma w posiadaniu również willę tuż nad włoskim jeziorem Garda. 

Willa Witkiewiczówka Willa Witkiewiczówka screen Facebook/ Zakopane The Best

Willa Witkiewiczówka

Willa Witkiewiczówka swoją nazwę zawdzięcza ulokowanej w niej niegdyś pracowni malarskiej samego Witkacego. Historyczna, góralska chatka w Zakopanem w 2001 roku została wykupiona przez Jerzego Staraka, który podjął się renowacji budynku. 

Villa La Fleur Villa La Fleur screen Facebook/ Villa La Fleur

Villa La Fleur w Konstancinie-Jeziornie

Konstancin-Jeziorna to ulubiona podwarszawska miejscowość polskich bogaczy. Mieszka w niej wiele sławnych osób, a swoją posiadłość ma tam Marek Roefler, szef firmy Dantex. Milioner pokusił się o zakup willi, w której znajduje się muzeum malarstwa i rzeźby. 

Pałac Sobańskich Pałac Sobańskich screen Facebook/ IT'S Poland

Pałac Sobańskich

W położonym tuż przy warszawskich Alejach Ujazdowskich budynku mieści się m.in. Klub Polskiej Rady Biznesu czy restauracja Amber Room. Pałac Sobańskich należy do medialnego magnata Jana Wejcherta.

Willa Pod Łabędziem Willa Pod Łabędziem screen Facebook/ Jarosław Szczypiór

Willa Pod Łabędziem

Jan Kulczyk tuż przed śmiercią wszedł w posiadanie Willi Wandy, zwanej też Willą Pod Łabędziem w Konstancinie-Jeziornie. To neobarokowy pałacyk z ozdobną balustradą. 

Złota 44 Złota 44 screen Facebook/ Złota 44

Złota 44

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć nieco nowocześniejszego, jednak bardzo ważnego obiektu - Złota 44. Wnętrza apartamentowca zachwycają elegancją i przepychem. 52 piętra wieżowca są starannie zagospodarowane i zaaranżowane. Jednym z popularnych mieszkańców budynku jest między innymi Robert Lewandowski

Więcej o: