ABBA powraca z nowymi utworami. Jak teraz wyglądają członkowie legendarnego zespołu? Bardzo się zmienili!

Jeden z legendarnych zespołów muzyki pop ogłosił w 2018 roku swoją reaktywację. ABBA po prawie czterdziestu latach przerwy powraca z nowymi utworami. Jak teraz wyglądają członkowie szwedzkiej grupy?
ABBA ABBA East News

ABBA na muzycznym szczycie

Nikt nie przypuszczał, że założony w Szwecji w 1972 roku zespół osiągnie międzynarodową sławę. ABBA - bo tak brzmi nazwa grupy, która jest akronimem utworzonym z pierwszych liter imion wokalistów - zwyciężyła w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji z przebojem "Waterloo". Niezliczone utwory czworga muzyków były inspiracją do stworzenia jednego z najbardziej znanych musicali na świecie "Mamma Mia". Po dziesięciu latach działalności losy członków popowego zespołu rozeszły się na kilka dekad.

Benny Andersson Benny Andersson East News

Benny Andersson

Benny Andersson to kompozytor i multiinstrumentalista. Był współautorem wszystkich utworów grupy ABBA. Po zakończeniu kariery zespołowej zajął się tworzeniem musicali.

Anni-Frid Lyngstad Anni-Frid Lyngstad East News

Anni-Frid Lyngstad

Anni-Frid Lyngstad swoją karierę solową rozpoczęła jeszcze przed założeniem zespołu ABBA. Później głośno było o niej głównie ze względu na potrójne małżeństwo. Ostatnie z nich zapewniło jej nawet tytuł księżnej. Metamorfoza wokalistki jest najbardziej widoczna przez zmianę koloru włosów. 

Agnetha Fältskog Agnetha Fältskog East News

Agnetha Fältskog

Agnetha Fältskog to prawdziwa milionerka. Jej majątek szacowany jest na około 200 milionów dolarów. Wokalistka kontynuowała karierę solową po rozpadzie grupy, a w 2013 promowała swoją nową płytę. Głośna była również sprawa stalkingu z jej udziałem. Gwiazda posądziła o nękanie swojego byłego partnera, który po rozstaniu wciąż do niej telefonował. Mężczyzna otrzymał zakaz zbliżania się.  

Björn Ulvaeus Björn Ulvaeus East News

Björn Ulvaeus

Björn Ulvaeus pełnił w grupie ABBA głównie funkcję autora tekstów. Po 1982 roku nawiązał współpracę z kolegą z zespołu Bennym Anderssonem. Wspólnie stworzyli muzykę do wielu filmów. 

ABBA ABBA EAST NEWS

Reaktywacja zespołu

W 2018 roku zespół ABBA wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował fanów o reaktywacji grupy. Nowatorska trasa koncertowa miała być wzbogacona o nowe utwory grupy. 

Jeden z nich - "I Still Have Faith In You" będzie wykonywany przez nasze cyfrowe kopie w specjalnym programie wyprodukowanym przez NBC i BBC. My być może osiągnęliśmy już pełnoletność, ale piosenka jest całkowicie nowa. I to świetne uczucie. 
Więcej o: