Hanna Stankówna to nie tylko "Seksmisja". Ma na koncie wiele świetnych ról. Taką ją zapamiętamy

Hanna Stankówna nie żyje. Większość widzów kojarzy aktorkę z kultowej "Seksmisji", jednak ta ma na koncie o wiele więcej ciekawych ról, które zdecydowaliśmy się dla was przypomnieć.
Tekla, szefowa Tekla, szefowa "Genetix" - Hanna Stankówna Screen z You Tube.com

"Seksmisja"

Zacznijmy od wcześniej już wspomnianej "Seksmisji" z 1984 roku. To bez wątpienia jeden z bardziej kultowych polskich filmów, który jak na lata 80. został wyprodukowany z niemałym rozmachem. Film opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy zostali zahibernowani w 1991 roku i odnalezieni ponad 55 lat później przez kobiety, które jak się okazuje, rządziły światem. Hanna Stankówna w "Seksmisji" wcielała się w szefową "Genetrix", Teklę. To bez wątpienia jej najbardziej zapamiętana przez widzów rola.

Hanna Stankówna
Screen z Youtube.com/Tezusatv

Hanna Stankówna Hanna Stankówna EAST NEWS

"Tak tak"

"Tak tak" to film z 1991 roku w reżyserii Jacka Gąsiorowskiego. Opowiada historię studenta Sorbony Marka, który zakochuje się na uczelni w pięknej Karen. Właśnie z nią tworzy dłuższą reakcję, jednak ta wystawiona jest na próbę, ponieważ Marek wyjeżdża na dłuższy czas. Gdy tylko wraca, chce wrócić do Karen. Hanna Stankówna wcieliła się w filmie w matkę dziewczyny. Film "Tak, tak" obił się szerokim echem, a to za sprawą wielu scen erotycznych. 

Hanna Stankówna, Agnieszka Dygant Hanna Stankówna, Agnieszka Dygant screen youtube.com/Octavia Lakeisha

"Niania"

W serialu "Niania" Hanna Stankówna wystąpiła jedynie w jednym odcinku. Wcieliła się wówczas w mamę Maksymiliana Skalskiego, która nie do końca przepadała za tytułową nianią Franią, w którą wcielała się Agnieszka Dygant. Jej postać sporo namieszała. 

Hanna Stankówna Hanna Stankówna Akpa

"Na Wspólnej"

W "Na Wspólnej" Hanna Stankówna grała przez dekadę, a dokładniej w latach 2008-2018. Wcielała się w teściową serialowej Agnieszki. Pomiędzy paniami mocno iskrzyło, a postać grana przez zmarłą aktorkę prowokowała sporo konfliktów.

Na Wsp?lnej, odcinek 1536  14.04.2011  foto: TVN/Radek Orzel  Hanna Stankowna, Wojciech Duriasz
RADEK ORZEL

Hanna Stankówna Hanna Stankówna EAST NEWS

"Druga strona słońca"

"Druga strona słońca" w reżyserii Janusza Petelskiego to opowieść o młodej kobiecie, która podjęła się pracy u znanego podróżnika i literata, który jest niewidomy. Filmowy Włodzimierz Oksza bardzo intryguje swoją sekretarkę. Pomiędzy tą dwójką powoli rodzi się uczucie, jednak na jego drodze stanie bratowa bohatera, w którą właśnie wcieliła się Hanna Stankówna.

Hanna Stankówna Hanna Stankówna RADEK ORZEL

"Barwy szczęścia"

Hannna Stankówna zostanie zapamiętana przez telewizyjną widownię także dzięki roli w serialu "Barwy szczęścia". Aktorka przez osiem lat wcielała się w Mariolę Barczyk - mamę Joli i byłą teściową Zenka, która mieszkała wraz z mężem pod jednym dachem z córką i jej nowym partnerem - Jankiem.

Hanna Stankówna Hanna Stankówna EAST NEWS

"Układ krążenia"

"Układ krążenia" to siedmioodcinkowy serial telewizyjny, który ukazywał nieprawidłowości w służbie zdrowia w latach 70. XX wieku. Główny bohater, doktor Bognar, zostaje fałszywie posądzony o dokonanie eutanazji na pacjencie, wskutek czego zostaje zawieszony w prawach do wykonywania zawodu. Postanawia więc na własną rękę walczyć o swoją sprawiedliwość. Hanna Stankówna w serialu grała siostrę oddziałową.

Więcej o: