Najlepsze role Anny Przybylskiej. Do dziś pamiętamy filmy i seriale z jej udziałem

5 października mija szósta rocznica śmierci Anny Przybylskiej. Była piękna, utalentowana i charyzmatyczna, a pozytywna energia, którą emanowała, pomogła jej osiągnąć sukces. Do dziś pamiętamy serialowe i filmowe role aktorki. Marylka ze "Złotopolskich" czy dr Karinka z "Daleko od noszy" na długo pozostanie w sercach widzów.
Anna Przybylska Anna Przybylska screen Youtube

"Ciemna strona Wenus"

Anna Przybylska rozpoczęła swoją karierę aktorską jako dziewiętnastolatka. W 1997 roku zadebiutowała w dramacie psychologicznym Radosława Piwowarskiego, wcielając się w "Suczkę" - kobietę, która twierdzi, że ma romans z głównym bohaterem. Jej serialowym kochankiem miał być sam Jan Englert. Młodziutka Ania zaprezentowała się w filmie w krótkiej blond czuprynie, którą w dalszych etapach kariery medialnej porzuciła na rzecz długich i ciemnych włosów.

Anna Przybylska, Paweł Wawrzecki Anna Przybylska, Paweł Wawrzecki East News

"Złotopolscy"

Marylka Baka-Gabriel - kto nie pamięta tej energicznej pani policjant, która przez kilka lat wprawiała w dobry nastrój wszystkich fanów "Złotopolskich"? Rola w serialu przyniosła Annie ogromną popularność. Przybylska miała okazję przy tej produkcji znów współpracować z Radosławem Piwowarskim. W tamtych latach była ewidentnie muzą reżysera. 

Anna Przybylska, Gabriel Fleszar Anna Przybylska, Gabriel Fleszar East News

"Sezon na leszcza"

W "Sezonie na leszcza" Anna Przybylska zagrała u boku Gabriela Fleszara i Bogusława Lindy. Filmowa "Laska" i jej brat napadli na bank i chcieli uciec za granicę. Przy okazji ukradli samochód, w którym odnaleźli śpiącego trzyletniego chłopca. 

Anna Przybylska Anna Przybylska East News

"Daleko od noszy"

Przybylska świetnie sprawdzała się w komediowych rolach. W sitcomie "Daleko od noszy" wykreowała postać dr Karinki, o której względy walczył Roman Kidler. Zabawnego adoratora atrakcyjnej lekarki zagrał Paweł Wawrzecki. Tych dwoje aktorów miało okazję spotkać się już wcześniej podczas nagrań do "Złotopolskich", bowiem w serialu Telewizji Polskiej pracowali na tym samym policyjnym posterunku.

Anna Przybylska, Robert Gonera Anna Przybylska, Robert Gonera screen Youtube

"Złoty środek"

W "Złotym środku" Anna Przybylska mogła pochwalić się swoim kunsztem aktorskim, ponieważ musiała wcielić się w praktyce w dwie postacie jednocześnie - atrakcyjną i ambitną Mirkę, która co jakiś czas dokleja sobie wąsy i udaje mężczyznę, by zdobyć wymarzoną pracę. Gwiazda świetnie poradziła sobie z tym zadaniem. 

Anna Przybylska, Jakub Wesołowski Anna Przybylska, Jakub Wesołowski East News

"Klub szalonych dziewic"

Anny nie mogło zabraknąć również w pełnym humoru i pikantnych smaczków serialu emitowanym na antenie TVN. Do "klubu szalonych dziewic" na szklanym ekranie dołączyła wówczas Anna Dereszowska, Dominika Łakomska i Monika Buchowiec. Cztery przyjaciółki podbijały serca widzów. 

Anna Przybylska, Michał Żebrowski Anna Przybylska, Michał Żebrowski Youtube screen

"Sęp"

Oprócz seriali obyczajowych i komedii Przybylska ma na swoim koncie także udział w dramatach i thrillerach. Jednym z nich jest "Sęp" w reżyserii Eugeniusza Korina. Anna zagrała wówczas gorące sceny z Michałem Żebrowskim.

Anna Przybylska, Szymon Bobrowski Anna Przybylska, Szymon Bobrowski screen Youtube

"Bokser"

W bogatej filmografii aktorki pojawiła się także biografia. Ania wystąpiła w "Bokserze" jako Ewa Pacuła, partnerka głównego bohatera, Przemysława Salety. Produkcja była niewątpliwie dużym wyzwaniem dla Przybylskiej. 

Anna Przybylska Anna Przybylska screen Youtube

"Bilet na Księżyc"

Ostatni raz na ekranie mogliśmy zobaczyć Anię w komediodramacie "Bilet na Księżyc". Film miał swoją premierę w 2013 roku, kilka miesięcy przed śmiercią aktorki. Przybylską obsadzono wówczas w roli atrakcyjnej tancerki. 

Więcej o: