Od redaktorki w "Jedynce" do gwiazdy "DDTVN". Agnieszka Woźniak-Starak pracowała wszędzie, gdzie tylko mogła. Zmieniła się

Agnieszka Woźniak-Starak została nową prowadzącą "Dzień dobry TVN". Już 14 września zadebiutuje na kanapie śniadaniówki jako pełnoprawna gospodyni razem z Ewą Drzyzgą. Z okazji powrotu dziennikarki do pracy w telewizji, postanowiliśmy przypomnieć, jak wyglądała jej droga do kariery w TVN-ie. Ma za sobą sporo doświadczenia zdobytego w TVP.
Agnieszka Woźniak-Starak, Ewa Drzyzga Agnieszka Woźniak-Starak, Ewa Drzyzga instagram/dziendobrytvn

Agnieszka Woźniak-Starak, Ewa Drzyzga

30 sierpnia Edward Miszczak na antenie "Dzień dobry TVN" poinformował, że nowymi gospodyniami śniadaniówki będą Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga. Nazwisko tej pierwszej pojawiało się już w medialnych doniesieniach, a w niedzielę zostało potwierdzone. Fani są zachwyceni, że dziennikarka po roku przerwy od telewizyjnej kariery wraca na szklany ekran. Jak zmieniała się na przestrzeni lat i jak wyglądała jej droga do kariery w TVN-ie?

Agnieszka Woźniak-Starak w 2005 roku Agnieszka Woźniak-Starak w 2005 roku East News

Początki kariery

Agnieszka Woźniak-Starak jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę dziennikarską rozpoczęła w 2003 roku, kiedy to jako młoda redaktorka prowadziła poranną audycję w "Radiowej Jedynce". W radiu pracowała do czasu, aż w 2005 roku otrzymała fuchę w TVP.

Agnieszka Szulim w 'PnŚ' Agnieszka Szulim w 'PnŚ' East News

Gwiazda Telewizji Publicznej

W 2005 roku Agnieszka dołączyła do grona prowadzących poranny program "Kawa czy herbata?". Po czterech latach zamieniła redakcję i na dwa lata (2010-2012) trafiła do "Pytania na śniadanie". W międzyczasie została obdarzona kredytem zaufania i poprowadziła muzyczne show dwójki, "Bitwa na głosy".

Tomasz Kammel i Agnieszka Szulim
Screen z TVP

Wodzianka pojawiła się w Wodzianka pojawiła się w "Na językach" u Agnieszki Szulim. Screen z Facebook.com

Transfer do TVN-u

W 2013 roku rozpoczęła współpracę z TVN-em. Szybko dostała własny program, "Na językach", w którym razem z gośćmi wielokrotnie komentowała zachowania celebrytów. Gospodynią show była przez cały okres jego emitowania, czyli do 2016 roku. To właśnie na ten okres przypada początek jej konfliktu z Dodą.

APLAUZ APLAUZ, 08.2015, fot. WBF/Cezary Piwowarski, na zdj. Agnieszka Szulim
WBF/Cezary Piwowarski

W 2015 roku poprowadziła "Aplauz! Aplauz!", a w latach 2016-2018 "Azję Express". Przełomowym w jej życiu prywatnym był z kolei rok 2016.

Jednym z najbardziej spektakularnych ślubów w polskim show-biznesie był ślub Agnieszki Szulim i Piotra Woźniaka-Staraka. Uroczystość odbyła się Wenecji, w przestrzeniach imponującego Pałacu Vendramin Calergi. Jest to jeden z najlepiej utrzymanych i najelegantszych budynków, z którego roztacza się romantyczny widok na gondole i Canale Grande. Jednym z najbardziej spektakularnych ślubów w polskim show-biznesie był ślub Agnieszki Szulim i Piotra Woźniaka-Staraka. Uroczystość odbyła się Wenecji, w przestrzeniach imponującego Pałacu Vendramin Calergi. Jest to jeden z najlepiej utrzymanych i najelegantszych budynków, z którego roztacza się romantyczny widok na gondole i Canale Grande. Screen / Instagram / Agnieszka Woźniak-Starak

Połączyła ich prawdziwa miłość

Rok po spektakularnych oświadczynach (Piotr Woźniak-Starak poprosił Agnieszkę o rękę na scenie podczas dobroczynnego Balu TVN-u), dziennikarka i producent filmowy pobrali się w malowniczej Wenecji. Zdjęciami z ceremonii media żyły przez kilka tygodni, a para z radością publikowała swoje romantyczne ujęcia w sieci. Piotr skradł serce Agnieszki tuż po jej rozwodzie w 2015 roku (od 2008 roku była żoną motocyklisty, Adama Badziaka).

Agnieszka Woźniak-Starak Agnieszka Woźniak-Starak Instagram/aga_wozniak_starak

Wielki powrót po rocznej przerwie

Tragiczna śmierć Piotra zmusiła Agnieszkę do zrezygnowania z prowadzenia drugiej edycji "Big Brohtera". Po kilku miesiącach od wypadku męża na jeziorze Kisajno wróciła do pracy jako redaktorka w Newonce Radio. Po ponad półrocznej przygodzie za mikrofonem  zdecydowała się dołączyć do ekipy "Dzień dobry TVN". Pierwszy jej program już 14 września. Trzymamy kciuki!