Donald Tusk spotkał się z najważniejszymi politykami, a my patrzymy na ich piękne żony. Melania Trump, Małgorzata Tusk i Brigitte Macron zadały szyku

We Francji, w miejscowości Biarritz, trwa właśnie szczyt G7. Zjawili się na nim przedstawiciele siedmiu najważniejszych państw pod względem gospodarczym. Nie zabrakło też przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Większości z nich towarzyszyły żony i to one skupiły na sobie najwięcej uwagi.
Szczyt G7 Szczyt G7 Fot. Andrew Harnik / AP Photo

Szczyt G7

W sobotę 24 sierpnia rozpoczął się szczyt G7. Przywódcy USA, Japonii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Kanady spotkali się we Francji, by rozmawiać na wiele poważnych tematów, w tym m.in. o walce z nierównościami oraz o napięciach w Zatoce Perskiej.

Donald Tusk, Donald Trump, Emmanuel Macron, Angela Merkel, Justin Trudeau, Boris Johnson, Donald Tusk
Philippe Wojazer/ AP

Sczyt G7 Sczyt G7 Fot. Andrew Harnik / AP Photo

Żony polityków zadały szyku

Na szczycie pojawił się m.in. Donald Tusk z żoną Małgorzatą, Emmanuel Macron z Brigitte oraz Donald Trump z Melanią. Zabrakło jedynie Carrie Symonds, czyli partnerki premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona.

Szczyt G7, Donald Tusk
Fot. Markus Schreiber / AP Photo

G7 G7 AP

Pierwsze damy na szczycie G7

Żony przywódców spędziły wiele czasu razem. Na nudę na pewno nie mogły narzekać. Zwiedziły francuską gminę Espelette, gdzie uprawiana jest jedna ze słynnych odmian papryki chili. Do tego degustowały tamtejsze wino.

Brigitte Macron, Emmanuel Macron, Melania Trump, Małgorzata Tusk
Regis Duvignau / AP

Brigitte Macron, Emmanuel Macron, Melania Trump, Małgorzata Tusk
Regis Duvignau / AP

Szczyt G7 Szczyt G7 AP

Pierwsze damy na szczycie G7

Jak widzimy, wszystkie zadały szyku. Ubrane były elegancko, ale bardzo wygodnie. Najwięcej uwagi zwracają oczywiście Małgorzata Tusk, która założyła żółtą sukienkę oraz buty na obcasie oraz Brigitte Macron w czerwonej sukience z rozcięciami na ramionach. Wyróżniała się także Melania Trump, która wybrała luźny biały kombinezon oraz płaskie buty.

Szczyt G7 Szczyt G7 Fot. Andrew Harnik / AP Photo

Pierwsze damy na szczycie G7 w obiektywie Donalda Tuska

Panie często zmieniały też stylizacje. Małgorzata, Melania oraz Brigitte obserwowały morze w jasnych kreacjach. Jak wyglądały? Możemy zobaczyć to na nagraniu, jakie Donald Tusk udostępnił na swoim profilu na Instagramie:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Melania, Brigitte, Małgosia and Akie - The light side of the Force. Jasna strona Mocy. #G7Biarritz

Post udostępniony przez Donald Tusk (@donaldtusk) Sie 25, 2019 o 9:33 PDT

Szczyt G7 w Biarritz Szczyt G7 w Biarritz EAST NEWS

Pierwsze damy na bankiecie

Nie zabrakło też bardziej eleganckich kreacji. Melania na bankiet założyła obcisłą czerwoną sukienkę eksponującą ramiona, a Brigitte srebrną kreację z dłuższym rękawem i sięgającą nieco za kolano.

Więcej o: