9 lat temu wygrała konkurs Miss Polonia i stała u szczytu kariery. Wybrała jednak inną drogę. Dziś prowadzi gospodarstwo agroturystyczne

Rozalia Mancewicz w 2010 roku wygrała konkurs Miss Polonia. Piękna modelka skupiła się jednak nie na karierze, a na rodzinie i gospodarstwie agroturystycznym rodziców.
Rozalia Mancewicz Rozalia Mancewicz Szelag/REPORTER / EN

Rozalia Mancewicz

Wygrana w wyborach Miss Polonia wielu kobietom otworzyła wrota do kariery w show-biznesie. Marcelina Zawadzka prowadzi program "Pytanie na Śniadanie", Paulina Krupińska to stała bywalczyni warszawskich imprez, a Ewa Wachowicz... tej ścieżki kariery chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. 

Jednak Rozalia Mancewicz, Miss Polonia 2010, nie zagrzała miejsca w Warszawie. 

Rozalia Mancewicz Rozalia Mancewicz Instagram.com/ rozamance

Rozalia Mancewicz

Mancewicz po roku od wygranej w konkursie wróciła na rodzinne Podlasie. 

Warszawa to fajne doświadczenie, przeżycie. Ale tylko rok wytrzymałam bez najbliższych, bez mojego Podlasia. Zawsze wiedziałam, że to mimo wszystko jest moje miejsce na ziemi - mówiła Mancewicz w jednym z wywiadów dla "Wyborczej". 
Rozalia Mancewicz i jej mąż, Marcin Jaworski Rozalia Mancewicz i jej mąż, Marcin Jaworski Instagram / Rozalia Mancewicz

Rozalia Mancewicz

Modelka postanowiła wówczas skupić się na życiu rodzinnym.

Szczerze mówiąc wróciłam na Podlasie po to, by założyć rodzinę, bo nie wyobrażam sobie życia gdzie indziej. Męża poznałam w Warszawie, ale tak się złożyło, że on też pochodzi z Białegostoku. Tutaj mam wszystko - dom, pracę przyjaciół. Jak na razie mam jedno dziecko, ale w planach jest co najmniej dwójka. Sama mam dwie siostry i brata. Wiem, jak cudownie jest w domu, gdzie jest dużo dzieci - dodała w rozmowie z "Wyborczą". 
Majątek Howieny Majątek Howieny http://www.majatek-howieny.pl/galeria-zdjec/

Rozalia Mancewicz

Dziś razem z mężem, rodzicami i ukochanym rodzeństwem prowadzi gospodarstwo agroturystyczne w Pomigaczach (okolice Białegostoku).

Natalia Mancewicz, Rozalia Mancewicz, Laura Mancewicz Natalia Mancewicz, Rozalia Mancewicz, Laura Mancewicz Akpa

Rozalia Mancewicz

To właśnie Rozalia, Laura i Natalia w dużej mierze dbają o to, aby majątek Howieny był ostoją dla turystów, a także wymarzoną salą na różne uroczystości rodzinne. 

Rozalia Mancewicz Rozalia Mancewicz Instagram.com/ rozamance

Rozalia Mancewicz

Działka, na której znajduje się gospodarstwo ma około 7 hektarów. 

W tym niepowtarzalnym klimacie podziwiać mogą Państwo uroki dawnej polskiej wsi. Wspaniały wypoczynek zagwarantuje przybyłym rozległa przestrzeń malowniczej polany, a w klimat sprzed kilkuset lat wprowadzą gości obiekty o zabytkowym charakterze - czytamy na stronie obiektu.
Majątek Howieny Majątek Howieny Screen / Instagram / mancewicz

Rozalia Mancewicz

Rodzina Mancewicz specjalizuje się także w organizacji ślubów na świeżym powietrzu, wesel, poprawin, Komunii czy też chrzcin. 

Ile zatem kosztuje takie wesele u sióstr Mancewicz? Cena za "talerzyk" waha się w przedziale od 210 złotych do 240 złotych.

Rozalia Mancewicz jest modelką, zdobywczynią tytułu Miss Polonia w roku 2010 Rozalia Mancewicz jest modelką, zdobywczynią tytułu Miss Polonia w roku 2010 Fot. Materiały prasowe

Rozalia Mancewicz

Sama Rozalia coraz rzadziej pojawia się na salonach. Nic dziwnego, że nie chce wrócić do Warszawy. Biorąc pod uwagę tak sielskie klimaty, z przyjemnością też byśmy się tam przeprowadzili.

Więcej o: