Sylwia Grzeszczak kończy dziś 30 lat. Nie zgadniecie, w jakim wieku po raz pierwszy wystąpiła w telewizji

Sylwia Grzeszczak od ponad dekady święci sukcesy na polskim rynku muzycznym. Jej przeboje zna niemal każdy. Nie wszyscy wiedzą jednak, że zanim usłyszała o niej Polska, najpierw brała udział w programach telewizyjnych. Pamiętacie, w których wystąpiła?
Sylwia Grzeszczaka na scenie Sylwia Grzeszczaka na scenie Instagram/sylwiagrzeszczako

30. urodziny

7. kwietnia Sylwia Grzeszczak kończy 30 lat! Dzień wcześniej piosenkarka świętowała podczas koncertu w Trójmieście. Znana z oryginalnego podejścia do mody gwiazda pojawiła się na scenie w pomarańczowej sukience z cekinami. Efektowną stylizację uzupełniła czarnym paskiem oraz długimi kozakami w tym samym kolorze.

Sylwia Grzeszczak na scenie
Instagram/sylwiagrzeszcako

Grzeszczak ma wielu fanów w całej Polsce. Nic więc dziwnego, że bilety na jej urodzinowy koncert wyprzedały się w ekspresowym tempie. Na widowni było aż 15 tysięcy osób.

Sylwia Grzeszczak w 'Od przedszkola do Opola' Sylwia Grzeszczak w 'Od przedszkola do Opola' YouTube/patrykjurkowski

"Od przedszkola do Opola"

Sylwia Grzeszczak jest obecnie uznawana za jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Gwiazda ma na swoim koncie wiele przebojów, w tym: 'Małe rzeczy', 'Tamta dziewczyna', czy 'Księżniczka'. Za jej sukcesem stoi ciężka praca. Mało kto wie, że wokalistka zaliczyła swój medialny debiut jeszcze jako dziecko. 5-letnia wówczas Grzeszczak wystąpiła w programie 'Od przedszkola do Opola', gdzie zaśpiewała piosenkę Krzysztofa Krawczyka 'Byle było tak'.

Sylwia Grzeszczak Sylwia Grzeszczak KAPIF

"Idol"

Jako dziecko Sylwia Grzeszczak uczęszczała do szkół muzycznych. Po zdobytych naukach, przyszła gwiazda postanowiła spróbować swoich sił w kolejnym programie telewizyjnym. W wieku 16 lat Grzeszczak poszła na casting do drugiej edycji 'Idola'. Zaśpiewała wtedy 'Małgośkę' Maryli Rodowicz. Niestety, jej udział w talent show skończył się jeszcze przed odcinkami na żywo.

Sylwia Grzeszczak i Liber Sylwia Grzeszczak i Liber Kapif

Przełom w karierze

Przełomem dla gwiazdy okazała się być współpraca z jej przyszłym mężem Liberem. W 2008 roku para nagrała wspólnie debiutancki album Sylwii Grzeszczak zatytułowany 'Ona i on'. To właśnie z niego pochodzi przebój 'Co z nami będzie'.

Sylwia Grzeszczak Sylwia Grzeszczak KAPIF.pl

Sukcesy

Trzy lata później piosenkarka wydała solowe single 'Małe rzeczy' oraz 'Sen o przeszłości', które z miejsca stały się hitami. Dzięki nim Grzeszczak ugruntowała swoją pozycję na rynku muzycznym.

Sylwia Grzeszczak; Inauguracja Lata z Raffaello 2018
mat. promocyjne Raffaello

Kolejne lata przyniosły nowe przeboje. Te znalazły się na trzech albumach: 'Sen o przyszłości', 'Komponując siebie' oraz 'Tamta dziewczyna'. Dwa pierwsze pokryły się potrójną platyną.

Sylwia Grzeszczak i Liber Sylwia Grzeszczak i Liber Kapif

Małżeństwo

Bliska współpraca Sylwii Grzeszczak z Liberem zaowocowała gorącym uczuciem. W 2014 roku para pobrała się. Ślub odbył się w tajemnicy, z dala od zgiełku mediów. Nie powinno to nikogo dziwić, bo gwiazda od samego początku kariery konsekwentnie strzeże swojej prywatności.

#Grzeszczak Sylwia, Liber 2014-07-02
Kapif

Co prawda oboje napisali o ślubie w mediach społecznościowych, jednak zapowiedzieli, że nie mają zamiaru udzielać wspólnych wywiadów, czy też publikować zdjęć z ceremonii.

Sylwia Grzeszczak Sylwia Grzeszczak Fot. sylwia.grzeszczak.official/Instagram

Córka

Rok po tym jak piosenkarka i raper wzięli ślub, na świecie pojawiła się ich córka Bogna. Po narodzinach dziecka Sylwia Grzeszczak na kilka miesięcy wycofała się z życia publicznego i zamiast na koncertowaniu, skupiła się na macierzyństwie.

Sylwia Grzeszczak i jej córka Bogna
Screen z Facebook.com/SylwiaGrzeszczakOfficial

W jednym z nielicznych wywiadów na temat bycia mamą, gwiazda zdradziła, że nie wszyscy patrzyli przychylnie na jej przerwę w karierze.

Jestem szczęśliwa, że młodo zostałam mamą. Oczywiście były osoby, które mówiły: 'Daj sobie spokój z macierzyństwem, masz teraz swoje pięć minut i powinnaś je wykorzystać, a nie zagrzebywać się w pieluchach'. Byłam wściekła, kiedy to słyszałam. Wiedziałam, że z pięciu minut może zrobić się piętnaście czy dwadzieścia, aż bym się 'przejadła' całym tym sukcesem. A rodzina jest najważniejsza - powiedziała w rozmowie z magazynem 'Pani'.
Sylwia Grzeszczak Sylwia Grzeszczak KAPIF.pl

Jubileusz

W ubiegłym roku Sylwia Grzeszczak obchodziła 10-lecie swojej kariery muzycznej. Po jubileuszowym występie w Sopocie, gwiazda ruszyła w okolicznościową trasę koncertową 'Ten Tour', w ramach której śpiewa swoje największe przeboje.

Sylwia Grzeszczak
Screen / Instagram / Sylwia Grzeszczak

Jak widać, Grzeszczak nie zamierza zwalniać tempa. Fanów najbardziej cieszy jednak fakt, że pomimo oszałamiającej kariery ich idolka pozostała skromną i uśmiechniętą kobietą.

Wszystkiego najlepszego!