Zespół Tatu był bohaterem wielu skandali obyczajowych. Od tego czasu minęło prawie 20 lat. Julia pokochała operacje plastyczne, Lena spełnia się jako matka

Zespół Tatu 19 lat temu rozpalał do czerwoności fanów na całym świecie. Dzięki sprytnemu zagraniu marketingowemu Julia Wołkowa i Lena Katina zostały wykreowane na parę lesbijek, która w namiętnych teledyskach śpiewa o swojej miłości. Po latach wokalistki odcięły się od przeszłości. Zobaczcie, jak dziś wyglądają.
#KONFERENCJA PRASOWA Z ZESPOLEM TATU #KONFERENCJA PRASOWA Z ZESPOLEM TATU / EAST NEWS

Niesamowity sukces

Zespół Tatu zadebiutował w 2000 roku. Tworzyły go dwie dziewczyny - Julia Wołkowa i Lena Katina. Obie wokalistki zostały wybrane w trakcie moskiewskiego przesłuchania i miały zaledwie 15 lat, kiedy rozpoczęła się ich kariera. Przebój "Nas nie dogoniat" zdobył szczyty list przebojów na całym świecie, a Rosjanki zyskały ogromną popularność.

Tatu Tatu LASKI DIFFUSION/ EAST NEWS

Zamieszanie wokół ich orientacji

Niezwykle sensualny teledysk do piosenki "Nas nie dogoniat", w którym Julia i Lena całują się i trzymają za ręcę, wywołał wiele kontrowersji. Po latach okazało się, że ich rzekomy romans był tylko chwytem marketingowym, który przyniósł oczekiwaną popularność. Jednak po czterech latach dziewczyny miały dość wizerunku lesbijskiej pary. W 2004 roku Wołkowa i Katina rozwiązały umowę z wytwórnią Neformat.

Julia Wołkowa

Jeszcze w tym samym roku Julia Wołkowa zaszła w ciążę, a zespół zawiesił działalność. Wokalistka jednak nie zrezygnowała z muzyki. Od 2011 do 2014 roku wydała aż 4 solowe albumy. W 2012 roku musiała przejść operację strun głosowych. Jednak mimo kłopotów z głosem wciąż chętnie koncertuje.

Julia Wołkowa Julia Wołkowa Instagram

Skandalistka Julia

W sierpniu 2015 roku Julia Wołkowa wywołała skandal swoją skrajnie homofobiczną wypowiedzią. Artystka w ukraińskim programie "Lie Detector" powiedziała:

Dwie dziewczyny razem - to nie to samo, co dwóch mężczyzn. Wydaje mi się, że lesbijki są dużo bardziej estetyczne...
Julia Wołkowa. Julia Wołkowa. www.JULIAVOLKOVA.COM

Uzależniła się od operacji plastycznych

Dziś artystka ma 34 lat i nie przypomina dawnej siebie. Julia zrezygnowała z krótkiej fryzurki i zapuściła długie włosy. Nie ukrywa też, że jest zwolenniczką zabiegów upiększających, co widać po jej mocno zmienionej twarzy.

Lena Katina Lena Katina East News

Lena Katina

W odróżnieniu od swojej koleżanki Lena Katina postawiła na naturalność. Odcięła się od przeszłości i scenicznego wizerunku. Wokalistka w 2015 roku urodziła swoje pierwsze dziecko i stale podkreśla, że macierzyństwo jest najlepszą rzeczą, jaka spotkała ją w życiu.

Lena Katina Lena Katina Instagram

Nie poddaje się

Po zawieszeni działalności grupy Tatu Lena Katina rozpoczęła karierę solową. Jeszcze będąc w ciąży, występowała na scenie - m.in. z popularnym rosyjskim wokalistą, T-Killah. 18 listopada 2014 roku wydała debiutancką płytę "This Is Who I Am".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.