Filip z "Rodziny zastępczej" wrócił do aktorstwa. Zagrał dilera narkotyków w filmie u Vegi. Mamy zdjęcia

Sergiusz Żymełka jako Filip Kwiatkowski w popularnym serialu "Rodzina zastępcza" skradł serca milionów. Początkowo swojego dorosłego życia nie związał z aktorstwem, ale... najwyraźniej postanowił to zmienić. Żymełka zagrał w filmie Patryka Vegi "Kobiety mafii 2".
Rodzina Zastępcza/Polsat Rodzina Zastępcza/Polsat Rodzina Zastępcza/Polsat

"Rodzina zastępcza"

Serial 'Rodzina zastępcza' był niekwestionowanym hitem telewizji Polsat. Widzowie pokochali rodzinę Kwiatkowskich. Wielu młodych aktorów, którzy wystąpili w produkcji, do dziś cieszy się sympatią internautów.

Sergiusz Żymełka, czyli serialowy Filip w 'Rodzinie zastępczej' Sergiusz Żymełka, czyli serialowy Filip w 'Rodzinie zastępczej' Akpa

Fifi z "Rodziny zastępczej"

Jedną z najbardziej charakterystycznych postaci serialu był Fifi. Przedsiębiorczego, inteligentnego i pomysłowego chłopaka zagrał Sergiusz Żymełka.

Aleksandra Szwed, Michał Włodarczyk, Sergiusz Żymełka i Wiktoria Gąsiewska Aleksandra Szwed, Michał Włodarczyk, Sergiusz Żymełka i Wiktoria Gąsiewska Akpa

Sergiusz Żymełka o roli Fifiego

Mimo młodego wieku miał już jednak wtedy pewne (skromne) doświadczenie aktorskie - występował w epizodach w Teatrze Telewizji. Ale to właśnie 'Rodzina zastępcza' była dla niego wielką szkołą nie tylko aktorstwa, ale i życia.

Serial mnie wychował. Z dzieciaka, co ma pstro w głowie, zmieniłem się w młodzieńca patrzącego na rzeczywistość nieco poważniej. To była świetna lekcja życia. Wiele nauczyłem się także o zawodzie aktora - mówił swego czasu w wywiadzie dla serwisem 'Pomponik'.
Gabriela Kownacka i Sergiusz Żymełka Gabriela Kownacka i Sergiusz Żymełka Akpa

Sergiusz Żymełka o Gabrieli Kownackiej

Opowiadał również, że jego niesforna natura dawała o sobie znać podczas kręcenia serialu. Mały Sergiusz płatach ekipie figle, chował się i uciekał wszystkim. Z perspektywy czasu zdaje sobie sprawę, że mogło to nie być łatwe dla otoczenia. Choć dodaje, że bardzo zaprzyjaźnił się ze swoim serialowym rodzeństwem: Aleksandrą Szwed, Misheel Jargalsajkhan, Moniką Mrozowską i Aleksandrem Ihnatowiczem. Uwielbiał również swoją serialową matkę, graną przez Gabrielę Kownacką. Gabriela Kownacka zmarła w 2010 roku na raka.

Pani Gabrysia była dla wszystkich bliskim człowiekiem. Zawsze otaczała nas opieką na planie, pomagała nam grać. Nie ma słów, które mogłyby ją opisać. Miała w sobie taką klasę, której dzisiaj się już nie spotyka. Wątpię, aby ktoś mógł zastąpić panią Kownacką - wspominał ją Żymełka.
Sergiusz Żymełka Sergiusz Żymełka Akpa

Sergiusz Żymełka

Po roli w serialu 'Rodzina zastępcza' Sergiusz Żymełka nieco usunął się w cień i skupił się na nauce. W Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa ukończył psychologię biznesu. Nie zerwał jednak całkowicie z aktorstwem. Kilka lat temu widzowie mogli obejrzeć go w epizodycznej roli w serialu 'Ojciec Mateusz' i 'Na Wspólnej'.

Sergiusz Żymełka Sergiusz Żymełka KAPIF.pl

Sergiusz Żymełka

A być może teraz jego aktorska kariera z powrotem nabierze tempa. Żymełka w 2019 roku wrócił na ekrany, a wszystko to za sprawą roli w filmie Patryka Vegi 'Kobiety mafii 2'.

Sergiusz Żymełka i Michał Karmowski Sergiusz Żymełka i Michał Karmowski Screeen / Instagram / Sergiusz Żymełka

Sergiusz Żymełka w filmie "Kobiety mafii 2"

W filmie "Fifi" wcielił się w rolę dilera narkotyków. Zdjęciami z planu produkcji chętnie chwalił się w mediach społecznościowych.

Sergiusz Żymełka na planie 'Kobiet Mafii 2' Sergiusz Żymełka na planie 'Kobiet Mafii 2' Kino Świat

Sergiusz Żymełka w filmie "Kobiety mafii 2"

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak stworzył tę postać. A wy? Wybierzecie się do kin?