Roman Giertych swoją małżonkę poznał, gdy ta miała zaledwie 17 lat. "Wypatrzyłem ją w tłumie". Ona jednak zapamiętała ten moment inaczej

Żony niektórych polityków rzadko pojawiają się w mediach. W związku z tym postanowiliśmy wam je pokazać.
Roman Giertych i jego żona Barbara Giertych Roman Giertych i jego żona Barbara Giertych KAPIF.pl

Roman Giertych z żoną Barbarą

Giertychowie sprawiają wrażenie jednej z najzgodniejszych i najpogodniejszych par polskiej polityki. On zawsze trzyma ją za rękę, przytula i obdarza czułymi uśmiechami. Ona nie pozostaje mu dłużna i zawsze ma dla niego zarezerwowany ciepły gest.


A jak wyglądały ich początki? Poznali się na zjeździe Młodzieży Wszechpolskiej, gdy ta miała... 17 lat. Było to 4 grudnia 1993 roku, w imieniny Barbary.

Wypatrzyłem ją w tłumie - mówił Roman Giertych w wywiadzie dla "Dzień Dobry TVN".

Wygląda jednak na to, że Barbara Giertych inaczej zapamiętała ten moment. W jednym z wywiadów wyznała, że właściwie to ona pierwsza dostrzegła przyszłego męża.
Trudno nie wypatrzeć dwumetrowego faceta - śmiała się Barbara Giertych.

Pamiętałem, że tego dnia osoby noszące to imię mają swoje święto, dlatego złożyłem jej życzenia. To była moja przewaga, zdobyłem plusa - wspominał mecenas.

Pięć lat później, w 1998 roku, stanęli na ślubnym kobiercu. Razem wychowują czworo dzieci, Marysię, Karolinę, Leona i Alicję.

Mateusz Morawiecki z rodziną Mateusz Morawiecki z rodziną EAST NEWS

Mateusz Morawiecki z żoną Iwoną

Mateusz Morawiecki rzadko pokazuje się z żoną, Iwoną. Premier raczej unika mówienia głośno o swoim życiu prywatnym. Wybory były jedną z nielicznych okazji, kiedy mogliśmy zobaczyć jego rodzinę.

Morawiecki poznał swoją żonę w podstawówce, a pobrali się na studiach. Mają czworo dzieci: Aleksandrę i Jeremiasza, którzy są studentami, oraz Ignacego i Magdalenę, którzy w niedzielę towarzyszyli rodzicom.

Mateusz Morawiecki
EAST NEWS

Pani Iwona poświęciła się wychowywaniu dzieci. Jej szwagierka, Anna, jest z niej dumna, gdyż udało jej się stworzyć ciepły dom:

Żona Mateusza stworzyła mu wspaniały, ciepły dom, dzielnie znosi nieobecności męża i jego zaangażowanie w sprawy zawodowe - zdradziła Morawiecka w rozmowie z portalem wszystkoconajwazniejsze.pl.
Rafał Trzaskowski z żoną Małgorzatą Rafał Trzaskowski z żoną Małgorzatą Screen / Twitter / Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski z żoną Małgorzatą

Rafał Trzaskowski, który sprawuje funkcję prezydenta Warszawy, prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem. On również niechętnie dzieli się swoim życiem prywatnym. Wiemy, że od 16 lat jego żoną jest Małgorzata i wspólnie wychowują dwoje dzieci: córkę Aleksandrę i syna Stanisława.

Kobieta jest aktywna zawodowo i pracuje w ratuszu. Jeszcze przed wyborami Trzaskowski mówił, że prawdopodobnie, gdy on wygra, pani Małgorzata zrezygnuje z pracy:

Żona nie wyobraża sobie tego, żebym ja mógł być jej szefem. To jest jasne - mówił w 'Super Expresie' w zeszłym roku.

Rafał Trzaskowski
EAST NEW

Zobacz też: Trzaskowski największym wygranym tych wyborów. A jaki jest prywatnie? Sprawdziliśmy. To kochający mąż i ojciec

Patryk Jaki z rodziną Patryk Jaki z rodziną Instagram.com/ patrykjaki2018

Patryk Jaki z żoną Anną

Patryk Jaki od 2013 roku jest mężem Anny, którą poznał w opolskim ratuszu. Kobieta nie jest raczej typem celebrytki. Podczas kampanii dała się poznać jako ciepła, szczera i naturalna osoba, mocno wspierająca swojego męża.

Jest bardzo troskliwym i ciepłym ojcem, na którego ja i Radzio zawsze możemy liczyć. Mam świadomość i pewność, żeby gdyby pojawiły się na naszej drodze problemy, to on na spokojnie się tym zajmie i będzie odpowiedzialny - mówiła podczas konwencji PiS w Warszawie inaugurującej kampanię samorządową Zjednoczonej Prawicy.

Od czterech lat są rodzicami Radzia. Obecnie Anna Jaki studiuje na kierunku wczesna interwencja i wczesne wspomaganie rozwoju dziecka na warszawskim SWPS.

Patryk Jaki
Instagram.com/ radzio_anna_patryk_jaki

Jarosław Wałęsa z żoną Jarosław Wałęsa z żoną EAST NEWS

Jarosław Wałęsa z żoną Eweliną

Jarosław Wałęsa sześć lat temu poślubił swoją ukochaną Ewelinę. Praktycznie od razu ich małżeństwo przechodziło trudne chwile. Zakochanym jednak udało się pokonać kryzys, który był spowodowany nawałem obowiązków i brakiem czasu dla siebie. W 2014 roku zostali rodzicami dwunastego wnuka Lecha Wałęsy. Rok temu ich syn Wiktor doczekał się siostry, która dostała imię Lea. Polityk sam wybrał dla niej imię.

Janusz Korwin-Mikke z żoną Janusz Korwin-Mikke z żoną EAST NEWS

Janusz Korwin-Mikke z żoną Dominiką

Janusz Korwin-Mikke w 2016 roku wziął ślub po raz trzeci. Jego wybranką została znacznie młodsza Dominika. Wychowują wspólnie dwoje dzieci: Nadzieję i Karola. Kobieta była miss Unii Polityki Realnej oraz studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim i uczęszczała do policealnego studium aktorskiego. Na Instagramie polityka można znaleźć wiele ich wspólnych zdjęć. Widać, że lubią spędzać razem czas i dobrze się czują w swoim towarzystwie.

Janusz Korwin-Mikke
Screen z Instagram.com/ januszkorwinmikke

Jacek Majchrowski z żoną Jacek Majchrowski z żoną EAST NEWS

Jacek Majchrowski z żoną Barbarą

Jacek Majchrowski ma spore szanse po raz kolejny piastować urząd prezydenta Krakowa. Zawsze może liczyć na wsparcie żony Barbary, która jednak za każdym razem prosi go, żeby już nie startował w wyborach. Pani Majchrowska poznała męża w Bibliotece Jagiellońskiej, gdzie pracowała. Przysiadł się do niej w bufecie. Jest raczej osobą nieśmiałą, małomówną i nie lubi zdjęć. Za to świetnie gotuje.

Grzegorz Schetyna z żoną Kaliną Grzegorz Schetyna z żoną Kaliną EAST NEWS

Grzegorz Schetyna z żoną Kaliną

Grzegorz Schetyna w tym roku będzie obchodzić 30. rocznicę ślubu. Rzadko możemy zobaczyć go z żoną, gdyż Kalina Rowińska-Schetyna nie lubi pojawiać się w mediach. Ceni sobie prywatność. Gdy usłyszała, że jej mąż zamierza objąć funkcję wicepremiera, właśnie jej utrata była dla niej sporym problemem:

Nie chciałam zawirowań, utraty prywatności. Bałam się, że media zaczną się nami przesadnie interesować - mówiła w wywiadzie dla Polki.pl.

Schetyna nie ukrywa, że żona jest jego przyjaciółką i to do niej dzwoni, żeby podzielić się tym, co go spotyka.

Poznaliśmy się w 1983 roku. Ciągle jesteśmy razem, o czymś to świadczy. (...) My jesteśmy takim zżytym, wspierającym się małżeństwem - powiedział w tym samym wywiadzie.
Paweł Kukiz z rodziną Paweł Kukiz z rodziną Instagram.com/ polakukiz

Paweł Kukiz z żoną Małgorzatą

Paweł Kukiz od lat jest zakochany w swojej żonie Małgorzacie. Poznali się, gdy ona miała 15 lat.

Od dziecka trzymamy się za ręce - powiedziała w wywiadzie dla 'Faktu'.

Żona Kukiza jest nauczycielką w szkole podstawowej i uczy w klasach I-III. W tym roku bawili się na ślubie swojej najstarszej córki, Julii. Oprócz niej wychowują jeszcze Polę i Hanię.

Zobacz: Paweł Kukiz opublikował zdjęcia ze ślubu córki. Nie ukrywa swojego wzruszenia: 'Niech Bóg błogosławi'

Jak widać, nie każda żona polityka ma potrzebę pojawiania się w mediach. Szanujemy je za to!

Więcej o: