Magda Gessler kończy 65 lat. Poznaliśmy ją jako barwną restauratorkę, ale kiedyś była "sztywniarą". Mamy dawne zdjęcia

Magda Gessler, zanim dała się poznać jako energiczna restauratorka, która przeprowadza rewolucje w lokalach, przeszła długą drogę. Na początku nic nie wskazywało na to, że będzie związana z gastronomią. Wcześniej interesowała się sztuką.
Magda Gessler w 2002 roku Magda Gessler w 2002 roku KAPIF

Magda Gessler - obywatelka świata

Magda Gessler urodziła się 10 lipca 1953 w Komorowie. W dzieciństwie dużo podróżowała i mieszkała w różnych krajach. Część dzieciństwa spędziła w Bułgarii, a także na Kubie. W latach 60. XX w. z rodziną zamieszkała w Hawanie.

Magda Gessler
Screen / Facebook / Magda Gessler

Magda Gessler w liceum Magda Gessler w liceum Screen z Facebook.com/Magda-Gessler

Magda Gessler w czasach liceum

Jeśli myśleliście, że Gessler w czasach liceum mogła pochwalić się burzą loków i uśmiechem od ucha do ucha, to jesteście w błędzie. Patrząc na dawne zdjęcie można mieć problem w rozpoznaniu restauratorki. 

Magda Gessler od czasów liceum zmieniła się nie tylko wizualnie. Zmienił się także jej charakter. W szkole uchodziła za 'sztywniarę'.

W liceum uchodziłam za sztywniarę. Na prywatki, na których się piło i paliło raczej mnie nie zapraszano. A wy byliście grzeczni? - napisała pod zdjęciem z liceum Magda Gessler.
Magda Gessler w 2006 roku Magda Gessler w 2006 roku KAPIF

Magda Gessler i studia malarskie

Kolejnym miejscem, w którym zamieszkała Gessler był Madryt. Czym się tam zajmowała? Studiowała malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych. Tam poznała swojego pierwszego męża, Volkharta Müllera, niemieckiego korespondenta prasowego. Niestety, mężczyzna zmarł na raka, a ona wraz z trzyletnim synem, Tadeuszem, wróciła do Polski. 

Magda Gessler w 2005 roku
KAPIF

Magda Gessler w 2006 roku
KAPIF

W przeszłości Magda Gessler eksperymentowała także z rudym kolorem włosów. Tutaj na zdjęciu z 1999 roku. W przeszłości Magda Gessler eksperymentowała także z rudym kolorem włosów. Tutaj na zdjęciu z 1999 roku. Akpa

Jak Magda Gessler została restauratorką?

Kiedy w 1986 roku wróciła do Polski, zaczęła się jej przygoda z prowadzeniem restauracji. A to wszystko za sprawą jej kolejnego partnera.

escena z: Piotr Gessler, Magda GesslerSK: Polska 1999, wacicielka restauracjifot. yburtowicz/AKPA
Akpa

Wyszła wtedy za Piotra Gesslera, członka rodziny warszawskich restauratorów, syna Zbigniewa Gesslera i brata Adama Gesslera. Kiedy podzielono rodzinną firmę, Magdzie i Piotrowi Gesslerom przypadło prowadzenie warszawskiej restauracji 'U Fukiera'. Był to rok 1991. Gessler jest związana z tym lokalem do dziś.

To był zupełny przypadek, że trafiłam akurat do kawiarni braci Gesslerów i obaj panowie zaproponowali mi małżeństwo. Wybrałam jednego z nich - powiedziała kiedyś w wywiadzie dla portalu Money.pl.

Cscena z: Magda Gessler, Lara Gessler, SK:, , fot. yburtowicz/AKPA
Akpa

Z Piotrem Gesslerem restauratorka doczekała się córki, Lary.

'Zakochując się w nim, miałam wrażenie, że staję się nowym człowiekiem. Schudłam 18 kilogramów' - wyznała Gessler w jednym z wywiadów. 'Zakochując się w nim, miałam wrażenie, że staję się nowym człowiekiem. Schudłam 18 kilogramów' - wyznała Gessler w jednym z wywiadów. Fot. Maciej Zienkiewicz / Agencja Wyborcza.pl

Magda Gessler i Mariusz Diakowski

Magda Gessler była również związana z Mariuszem Diakowskim, który był jej współpracownikiem. Ich związek budził kontrowersje, bo Diakowski był od niej młodszy o 13 lat.

Przyjmując mnie do pracy, zapytała o moje imię, znak zodiaku oraz o to, jakich perfum używam. To pytanie zwaliło mnie z nóg. Byłem wtedy na studiach, znałem różne dziewczyny, ale żadna inna nie zafascynowała mnie tak jak Magda. Zakochałem się - powiedział
Moi znajomi nie wierzyli, że nasz związek przetrwa. Niektórzy sądzili, że jestem z nią dla kasy. Dlatego nie chciałem brać ślubu, bo byłoby jeszcze więcej plotek. Czas pokazał, co naprawdę nas łączy - wyjaśniał Diakowski.

Razem otworzyli lokal "Zielnik" na warszawskim Mokotowie. Początkowo Gessler dobrze wspominała dawny związek.

Nie czułam, że jest młodszy. Straciłam poczucie rzeczywistości. To było coś gwałtownego, jakiś amok. Zresztą Mariusz uratował mi w jakiś sposób życie i zatrzymał czas - mówiła w Media.wp.pl.

Jednak z czasem zrozumiała, że nie jest to mężczyzna, z którym chce się zestarzeć.

Wiedziałam, że źle pokierowałam swoim życiem, że jestem w związku niewskazanym dla nas obojga - dodała.

Para rozstała się po 7 latach w 1999 roku. Teraz restaurację "Zielnik" wciąż prowadzi Diakowski.

Magda Gessler, Mariusz Diakowski
Akpa

18.09.2003  WARSZAWA -  MAGDA GESSLER I JEJ NARZECZONY MARIUSZ DIAKOWSKI PRZED CAFE ZIELNIKFOT.MACIEJ ZIENKIEWICZ / AGENCJA GAZETAMZ3908
Fot. Maciej Zienkiewicz / AG

Były też głosy, że Gessler miała romans z Piotrem Adamczykiem

Magda Gessler i Waldemar Kozerawski Magda Gessler i Waldemar Kozerawski Kapif

Mężczyźni Magdy Gessler

Obecnie jest związana z Waldemarem Kozerawskim, chirurgiem plastycznym. Para ponoć planuje ślub, ale stale jest on odsuwany w czasie ze względu na jej pracę przy 'Kuchennych rewolucjach'.

Magda Gessler i Waldemar Kozerawski
Kapif

Magda Gessler
Instagram.com/magdagessler_official/

Jak Kozarewski wspomina pierwsze spotkanie?

Poszedłem na prywatkę do Andrzeja Szpilmana. Był tłum. I kątem oka w tym tłumie zobaczyłem Magdę. Stała, rozglądała się, inna niż wszystko i wszyscy. Ja czułem się tam samotnie - wyjaśnił Waldemar Kozerawski w rozmowie z Media.wp.pl.

Magda Gessler, Waldemar Kozerawski
Kapif

Gessler i Kozerawski poznali się już kilka lat wcześniej. Po trwającym trzy miesiące romansie para rozstała się. Kozerawski wrócił do Kanady, a Gessler ułożyła sobie życie w Polsce. Ponownie spotkali się na zjeździe absolwentów, kiedy restauratorka była związana z Mariuszem Diakowskim.

To się jednak powoli wypalało. Kiedyś powiedziałam mu: 'Słuchaj, jak będziesz taki histeryczny, to przyjedzie Waldek z Kanady i usunie ciebie z mojego serca'. A później okazało się, że ten zjazd mam organizować ja, w Fukierze - wspominała Gessler.
Magda Gessler w 1996 roku. Program - Polsatu  'Smakosze i rozkosze' Magda Gessler w 1996 roku. Program - Polsatu 'Smakosze i rozkosze' Screen z Youtube.com

'Smakosze i rozkosze'

Teraz Magda Gessler jest barwną osobowością 'Kuchennych rewolucji'. Nie zawsze jednak w tak ekspresyjny sposób prowadziła programy telewizyjne. W 1996 roku wzięła udział w nagraniu jednego z odcinków programu kulinarnego Polsatu 'Smakosze i rozkosze'.

Mimo że gotowanie przbiegło bez krzyków i rzucania talerzami, jedno się nie zmieniło - pasja, z jaką Gessler mówi o jedzeniu. 

Magda Gessler w 1996 roku. Program - Polsatu
Screen z Youtube.com

Magda Gessler w 1996 roku. Program - Polsatu
Screen z Youtube.com

Magda Gessler w 1993 i 2017 roku Magda Gessler w 1993 i 2017 roku Agencja Wyborcza.pl, KAPIF.PL

Magda Gessler w 1993 i 2017 roku

Bardzo się zmieniła ?

Magda Gessler, Sharon Stone
Facebook.com/Magda Gessler

Magda Gessler, Naomi Campbell
Screen / Facebook / Magda Gessler

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.