Pamiętacie siostrę Dorotę z "Klanu"? Wróciła na salony. Blond włosy to strzał w 10!

Agnieszka Wosińska, czyli siostra Dorota z "Klanu", rzadko pojawia się na czerwonym dywanie i celebryckich imprezach. W ubiegły poniedziałek przypomniała o sobie, pojawiając się na gali Fashion Designer Awards. Całkiem odmieniona.
Agnieszka Wosińska odchodzi z Klanu. Agnieszka Wosińska odchodzi z Klanu. materiały promocyjne

"Klan"

Agnieszka Wosińska większości kojarzy się przede wszystkim z rolą sympatycznej siostry Doroty z "Klanu". To właśnie rola ciepłej i zawsze wyrozumiałej zakonnicy przyniosła jej największą popularność. Najczęściej pojawiała się na Sadybie, gdy rodzina Lubiczów miała kłopoty. Potrafiła wówczas pocieszyć i dodać wiary nawet w najbardziej skomplikowanej sytuacji. 

Agnieszka Wosińska. Agnieszka Wosińska. Kapif

Zaszufladkowana?

Niestety, postać Doroty w "Klanie" nieco zaszufladkowała aktorkę. Filmowcy patrzyli na nią przez pryzmat tej jednej roli. Po latach Wosińska przyznała, że powinna odejść z serialu znacznie wcześniej.

Agnieszka Wosińska. Agnieszka Wosińska. Kapif

Ciąża krokiem w przód

Do decyzji tej skłoniła ją wówczas ciąża. Kiedy aktorka spodziewała się dziecka, jej bohaterkę wysłano na misję, by spokojnie odchowała synka. Co prawda miała jeszcze wrócić do Lubiczów, jednak potem pojawiła się już tylko w odcinku jubileuszowym.

Agnieszka Wosińska. Agnieszka Wosińska. WBF

Kobieta zmienną jest

Po macierzyńskim wróciła do branży odmieniona. Zmiana koloru włosów dodała jej pazura. Patrząc na jej ówczesny wygląd nikt nie posądziłby jej o nieśmiałość. A jednak! Jak się okazuje, początkowo wybór szkoły teatralnej był sposobem Wosińskiej na pokonanie nieśmiałości. 

- Intuicyjnie szukałam czegoś, co pomoże mi tę nieśmiałość przezwyciężyć. Szukałam sposobu na wyrażanie siebie, ponieważ zawsze miałam z tym trudność w życiu prywatnym. Chciałam się tego nauczyć, wyjść z cienia. Znalazłam aktorstwo. To był mój wentyl, mój ratunek - opowiadała Wosińska w jednym z wywiadów.

- Jestem powściągliwa, niezbyt przebojowa i czasem nawet nieśmiała, ale w realnym życiu muszę sobie z tymi cechami jakoś radzić. Może właśnie dlatego zostałam aktorką. Z potrzeby - dodała wówczas.

Kadr z serialu 'Druga szansa' Kadr z serialu 'Druga szansa' x-news

Diagnoza

Dziś jednym z najpopularniejszych seriali, w jakich gra Wosińska to "Diagnoza", w której partneruje jej m.in. Beata Ścibakówna. My oglądamy ten serial, a mieliśmy problem z jej rozpoznaniem. A wy, kojarzycie Agnieszkę?

Agnieszka Wosińska na Fashion Designer Awards 2018 Agnieszka Wosińska na Fashion Designer Awards 2018 KAPIF.pl

Jak dziś wygląda prywatnie?

Aktorka nieczęsto pojawia się na czerwonym dywanie czy też celebryckich imprezach, jednak w poniedziałek zrobiła wyjątek i pojawiła się na finale Fashion Designer Awards. Trzeba przyznać, że ciemny blond dodaje jej uroku!

Agnieszka Wosińska Agnieszka Wosińska KAPIF.pl

Wygląda na swój wiek?

Patrząc na aktorkę aż trudno uwierzyć, że ma... 49 lat! Wygląda znacznie młodziej, a figurę ma jak nastolatka.

Agnieszka Wosińska Agnieszka Wosińska KAPIF.pl

Agnieszka Wosińska

Prawda, że wygląda świetnie?

Więcej o: