Pamiętacie Franka z "Lokatorów", który nigdy nie miał pieniędzy? Długie włosy i broda całkowicie odmieniły jego twarz

Postać Franka, którego grał w "Lokatorach" Maciej Kowalewski, szybko zyskała sympatię. Chłopak, któremu ciągle brakowało pieniędzy i szukał sposobu na to, jak zarobić i się przy tym zbytnio nie napracować stał się ulubieńcem widzów serialu. Po latach ciężko go rozpoznać. Wszystko przez włosy i brodę.
Maciej Kowalewski i Michał Lesień Maciej Kowalewski i Michał Lesień Mat. prasowe

"Lokatorzy"

Maciej Kowalewski grał w serialu 'Lokatorzy' w latach 1999-2005. Był najlepszym przyjacielem Jacka (Michał Lesień), który zajmował się sprzedażą używanych samochodów. Często narzekał na brak pieniędzy i pożyczał od przyjaciół.

Maciej Kowalewski Maciej Kowalewski TOMASZ URBANEK/ EAST NEWS

Zmiana wizerunku

Dziś aktor ma 48 lat i jest ojcem trójki dzieci. Jego wygląd mocno się zmienił, jednak nie chodzi tylko o upływ czasu. Kowalewski zapuścił włosy i brodę, przez co można mieć trudności z rozpoznaniem go.

Maciej Kowalewski Maciej Kowalewski Facebook.com/ kowalewskimaciej

Jak wino

Kowalewski świetnie się prezentuje. Wiek mu służy i jest przystojnym dojrzałym mężczyzną. Internauci widzą w nim podobieństwo do znanych aktorów.

Wzrok Mela Gibsona, wygląd faktycznie jak Sean Bean - piszą pod jego zdjęciem na Facebooku.
Maciej Kowalewski Maciej Kowalewski TOMASZ URBANEK/ EAST NEWS

Kariera i sukcesy

Nie każdy wie, że od dawna jest cenionym pisarzem i reżyserem teatralnym. Za swoją działalność, głównie jako autor sztuk, zbiera wiele pochwał oraz zdobywa cenne nagrody i wyróżnienia.

Kowalewski ma talent odkrywania w szarej rzeczywistości tematów dla swoich dramatów i scenariuszy, które okazują się zabawne, ciekawe i ważne - pisała o nim Joanna Ruszczyk ('Newsweek Polska' 2006, nr 16).
Maciej Kowalewski Maciej Kowalewski Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta

Umocnienie pozycji

Sztuki, które reżyserował, cieszyły się dużym uznaniem. Przedstawienie do własnego tekstu, 'Bomba', które miało premierę w 2006 roku w Centrum Artystycznym M25 na warszawskiej Pradze, umocniło jego pozycję.

Maciej Kowalewski jest w młodej polskiej dramaturgii postacią wyjątkową: ma poczucie humoru, świetne pióro, czyta nie tylko gazety, ogląda nie tylko telewizję, zna teatr i potrafi korzystać z możliwości, jakie ten gatunek sztuki oferuje - pisała o nim Aneta Kyzioł ('Polityka' 2006, nr 16).

W 2007 roku za to przedstawienie otrzymał nagrodę na 2. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@PORT w Gdyni.

Tu na zdjęciu w 2008 roku.

Maciej Kowalewski w 2010 roku Maciej Kowalewski w 2010 roku Fot. Grażyna Jaworska / Agencja Gazeta

Dyrektor

Od 2007 do 2010 roku był dyrektorem naczelnym i artystycznym warszawskiego Teatru na Woli im. Tadeusza Łomnickiego. Zdjęcie pochodzi z 2010 roku.

Maciej Kowalewski w 2008 roku Maciej Kowalewski w 2008 roku Fot. Bartosz Bobkowski / AG

Scenariusze

Był scenarzystą filmów "Kochaj i tańcz" Bruce'a Parramore'a (2008) i "Maraton tańca" Magdaleny Łazarkiewicz (2010), a także kilku odcinków seriali "Słoiki" i "Głęboka woda".

Maciej Kowalewski Maciej Kowalewski TOMASZ URBANEK/ EAST NEWS

Nie do poznania?

Jak Wam się teraz podoba?