Kosztowne rozstania, czyli alimenty gwiazd. Zamachowski płaci 18 tysięcy, ale to nie on jest rekordzistą

Rozstania często bywają trudne, jednak dla gwiazd nierzadko są również kosztowne. W ostatnich dniach w mediach sporo mówiło się o problemach Zamachowskiego, spowodowanymi zbyt wysokimi opłatami na dzieci. Jednak nie tylko on płaci wysokie alimenty. Kto jeszcze znajduje się na liście a do kogo należy rekord? Zobaczcie.
Monika, Zbigniew Zamachowscy Monika, Zbigniew Zamachowscy KAPIF.PL

Zbigniew Zamachowski - 18 000 zł

Ostatnio w mediach głośno było o problemach finansowych rodziny Zamachowskich, spowodowanych wysokimi alimentami. Zbigniew Zamachowski zobowiązany jest płacić na dzieci 18 tys. złotych miesięcznie. Jak podaje 'Super Express', aktor wniósł on do sądu sprawę o zmniejszenie opłat, ale nadal jest dłużny pieniądze byłej żonie, Aleksandrze Juście. Podobno konto Zamachowskich zostało zajęte przez komornika.

Boję się, że pewnego dnia nie starczy nam na jedzenie. Praktycznie wszystko, co mamy, wydajemy na zobowiązania Zbyszka i prawników, a zdarza się, że prosimy o pożyczki znajomych albo rodzinę - mówiła Monika Zamachowska w rozmowie z 'SE'.

Zamachowska kilka dni temu na łamach 'Twojego Imperium' wyznała także, że jej mąż przelał na konto byłej żony sumę przekraczającą 1 200 000 zł. Zarzuciła też jego byłej żony, że tylko niewielką kwotę przeznaczyła na dzieci.

Viola Kołakowska i Tomasz Karolak z dziećmi Viola Kołakowska i Tomasz Karolak z dziećmi KAPIF.pl

Tomasz Karolak - 10 000 zł

Tomasz Karolak i Viola Kołakowska byli razem przez 11 lat. Para ma dwójkę dzieci: Lenę i Leona. 

Tomek jest bardzo odpowiedzialnym ojcem. Nigdy nie żałuje pieniędzy na swoje pociechy - zdradziła znajoma pary magazynowi 'Rewia'.

Aktor płaci na dzieci 10 tysięcy złotych.

Kayah i Rinke Rooyens. Kayah i Rinke Rooyens. www.KAPIF.pl

Rinke Rooyens - 15 000 zł

Rinke Rooyens swojej byłej żonie, Kayah, płaci miesięcznie 15 tysięcy złotych alimentów. Para była małżeństwem zaledwie dwa lata a ich wspólny syn, Roch, mieszka z mamą.

Jednak alimenty to nie wszystko - holenderski producent bardzo dba o to, żeby synowi niczego nie brakowało.

Rinke zapewnia Rochowi i jego mamie wszystko, co jest im potrzebne. Płaci za prywatną szkołę, dodatkowe zajęcia chłopca, a nawet zapewnia mu kierowcę, który wozi go do szkoły - powiedział 'Super Expressowi' znajomy pary.

Oprócz tego, Rinke sponsoruje mu zagraniczne wycieczki w tym rejs na Antarktydę za 30 tysięcy złotych.

Colin Farrell i jego syn, Henry Tadeusz Colin Farrell i jego syn, Henry Tadeusz ENAV, OSPO / Forum Gwiazd

Colin Farrell - 10 000 dolarów (ok. 36 000 zł)

Swego czasu w mediach krążyły informacje, że Colin Farrell płaci Alicji Bachledzie-Curuś 100 tysięcy złotych alimentów, ale stawia jeden warunek: nie może ona opuszczać Stanów Zjednoczonych. Doniesienia skomentowała matka aktorki.

Colin wcale nie stawia Alicji warunków. Córka chce mieszkać w Los Angeles. Jeśli zaś chodzi o alimenty, to oczywiście nie mogę zdradzić ich kwoty, ale zapewniam, że nie są tak wygórowane, jak to piszą - powiedziała Lidia Bachleda w rozmowie z 'Twoim Imperium'.

Teraz mówi się, że faktycznie, kwota nie jest aż tak wysoka, ale nadal imponująca. Colin płaci na Alicję i ich syna, Henry'ego, 10 tysięcy dolarów miesięcznie, czyli około 36 tys. zł

We are going to have some fun! #onourway #family #friends #sports #latraffic #kibicujemy ???????

Post udostępniony przez Alicja Bachleda_Official (@alicjabc) 25 Paź, 2017 o 6:29 PDT

Jednak kiedy aktorka związała się z Marcinem Gortatem, ta kwota stanęła pod znakiem zapytania. W umowie alimentacyjnej aktor bowiem zabezpieczył się, że w przypadku, gdy zwiąże się ona z innym partnerem, dostanie tylko połowę pieniędzy.

Wojciech i Olga Fibak, 2010 Wojciech i Olga Fibak, 2010 KAPIF

Wojciech Fibak - 10 000 zł

Wojciech Fibak w 2014 roku rozwiódł się z żoną, Olgą. Mają 10-letnią córkę, Ninę, na którą były tenisista płaci 10 tysięcy złotych miesięcznie. Ale to nie wszystko.

Pan Wojciech założył jeszcze dziecku konto, z którego małżonka również może korzystać, o ile wykaże, że pieniądze te przeznaczyła na córkę. Ninę wychowywać będą obydwoje rodzice, choć na stałe ma mieszkać z mamą. Swoją drogą, w apartamencie, który jej się ostanie - zdradził informator 'Faktu'.

Poza alimentami Olga otrzymała też jednorazową wypłatę w wysokości pół miliona złotych. Miała to być kwota za milczenie w sprawie przyczyn rozwodu.

Krzysztof Ibisz z synem Maksymilianem Krzysztof Ibisz z synem Maksymilianem Instagram.com/krzysztof_ibisz_official/

Krzysztof Ibisz - 14 000 zł

Krzysztof Ibisz ma dwie byłe żony i z każdą ma jednego syna, Maksymiliana i Vincenta. Na każdego z nich płaci 7 tysięcy złotych miesięcznie.

Kai Schoenhals i Katarzyna Figura Kai Schoenhals i Katarzyna Figura KAPIF.pl

Kai Schoenhals - 20 000 zł

Kiedy 5 lat temu Katarzyna Figura rozwodziła się z Kaiem Schoenhalsem, w mediach krążyły plotki o kwocie alimentów. Miał on płacić miesięcznie 20 tysięcy złotych - po 10 tys. na każdą córkę, Koko i Kaszmir.

Jarosław Kret z synkiem Frankiem. Jarosław Kret z synkiem Frankiem. Viva! nr16

Jarosław Kret - 5 000 zł

Jarosław Kret matce swojego syna, Franka, płaci teraz 5 tysięcy złotych alimentów. Długo trwała sądowa batalia, podczas której nie zgadzał się na tę kwotę.

W jednym z wywiadów wyznał też, że nigdy nie kochał matki swoich dzieci.

Utrzymywaliśmy fikcję, że jesteśmy rodziną, dla dobra Frania. Ale to był związek bez miłości. Ja jej nie odczuwałem. (...) Dlaczego musimy być skazani na stereotyp, że to rodzice się kochają? Dlaczego rodzice muszą udawać miłość przed dziećmi, skoro ta miłość nie istnieje?
Artur Boruc Artur Boruc Instagram.com/arturboruc

Artur Boruc - 17 000 zł

Artur Boruc w lipcu 2014 wziął ślub z Sarą Mannei-Boruc. Wcześniej był w związku małżeńskim z Katarzyną Modrzewską i mają razem syna, Alexa. Według sprawy rozwodowej, piłkarz zostawił jej kilka mieszkań w Warszawie oraz płaci alimenty rzędu 17 tysięcy złotych miesięcznie.

Piłkarz złożył wniosek o zniesienie obowiązku alimentacyjnego, jednak sąd uznał, że nie widzi na tyle poważnych przyczyn, żeby się na to zgodzić.

Mikołaj Krawczyk, Aneta Zając z synami Mikołaj Krawczyk, Aneta Zając z synami KAPIF / Plotek Exclusive

Mikołaj Krawczyk - 3 000 zł

Mikołaj Krawczyk i Aneta Zając uchodzili swego czasu za wzorową parę w show-biznesie. Mają dwójkę synów, bliżniaków - Roberta i Michała. Aktor co miesiąc płaci 3 tysiące złotych, po 1500 na każdego.

Jacek Rozenek i synowie Jacek Rozenek i synowie KAPIF / Instagram.com/m_rozenek

Jacek Rozenek - 3 000 zł

Jacek Rozenek i jego była żona, Małgorzata Rozenek-Majdan, mają dwójkę synów - Stanisława i Tadeusza. Mimo tego, że chłopcy mieszkają z mamą, utrzymują oni stały kontakt z ojcem, który co miesiąc płaci na nich 3 tysiące złotych.

Hubert Urbański z córkami: Stefanią i Danutą Hubert Urbański z córkami: Stefanią i Danutą Plotek Exclusive

Hubert Urbański - 3 000 zł

Hubert Urbański jeszcze przed rozwodem z Julią Chmielnik poczynił ustalenia w sprawie świadczeń na ich dwie córki, Stefanię i Danusię. Początkowo miał płacić co miesiąc po tysiąc złotych, jednak suma została podniesiona do 3 tysięcy na obie córki.

Ilona Felicjańska z synami, 13-letnim Maciejem i 12-letnim Adamem. Ilona Felicjańska z synami, 13-letnim Maciejem i 12-letnim Adamem. Kapif

Ilona Felicjańska - 1 000 złotych

Nie tylko mężczyźni płacą alimenty. Ilona Felicjańska po rozwodzie zgodziła się oddać obu synów pod opiekę byłego męża, Andrzeja Rybkowskiego, i na każdego płaci po 500 zł miesięcznie na każde dziecko.