9 DZIWNYCH RZECZY, których nie zauważyliście w "Azja Express"

"Azja Express" wydaje się mieć dość jasne zasady. Immunitety, amulety, odpadanie... Jednak jeśli pomyślicie o pewnych sprawach nieco dłużej, mogą wydać się Wam co najmniej dziwne.
Pascal Brodnicki i Paweł Dobrzański Pascal Brodnicki i Paweł Dobrzański TVN/X-News/Plotek.pl

1. Pascal i Paweł chodzą non stop w tych samych ciuchach

Pascal Brodnicki dźwiga ogromny plecak, ale nie do końca wiemy, co w nim ma. Na pewno nie ubrania - szef kuchni od początku programu pokazał się w dwóch koszulkach. Ta w czerwone paski (niżej) była "przerywnikiem" - jego stały zestaw to kobaltowy tshirt połączony z kobaltowym kaszkietem. Kiedy nie ma ich na sobie, wspiera się kobaltowym szalikiem. O co chodzi?! Nie mamy pojęcia. Może to jego szczęśliwy kolor?!

Nie czepiamy się oczywiście wyborów modowych Pascala, ale w Azji temperatury sięgają 40 st., jest wilgotno i parno, a uczestnicy cały czas są w ruchu. Więc... jak to możliwe?

Paweł również ma swoje ulubione ubrania, podobnie Michał Żurawski, który niemal bez przerwy pokazuje się w szarej bluzce z kieszonką na piersi.

 

Pascal Brodnicki i Paweł DobrzańskiTVN/X-News/Plotek.pl

Regina George, Renata Kaczoruk Regina George, Renata Kaczoruk Screen z Youtube.com/TVN/X-News

2. Renata Kaczoruk jak Regina George z filmu "Wredne dziewczyny"

Pamiętacie Reginę George z "Wrednych dziewczyn". Kiedy niezbyt miła dla innych królowa szkoły poszła na w-f, koleżanka, której nie podobała się jej dominacja, wycięła w jej bluzce dziury. Regina założyła koszulkę, zauważyła, że wystaje przez nią stanik i stwierdziła, że wygląda to fajnie. Następnego dnia tak ubrała się do szkoły większość dziewczyn.

O co chodzi? Koszulka Renaty jest naprawdę łudząco podobna. Czyżby inspirowała się główną bohaterką "Wrednych dziewczyn"? Kusi nas, by znaleźć jeszcze parę dowodów, że jest to możliwe ;)

Przypadek nie sądzęMemegenerator.net

Maria Konarowska, Agnieszka Włodarczyk Maria Konarowska, Agnieszka Włodarczyk TVN/X-News

3. O co chodzi z kolanem Marysi?

Maria Konarowska przez kilka odcinków zmagała się z bólem kolana. Opatrunek i problemy z chodzeniem nie przeszkodziły jej w walce, ale też nie zostały w żaden sposób wyjaśnione. Postanowiliśmy więc spytać aktorki, co stało się z jej nogą.

Problem wynikał z przeciążenia kolana - mówi "Plotkowi" Maria Konarowska. - Dużo chodziliśmy, nosiliśmy ciężkie plecaki, to nie było łatwe dla stawów.

Leszek Stanek i Iza Miko zdradzili wcześniej, że za ich lekarza w Azji robił Pascal Brodnicki, który doskonale przygotował się do wyprawy i miał przy sobie wszystkie niezbędne medykamenty. Co na to Marysia?

Tak, to prawda, Pascal doskonale i szybko zajął się moim kolanem, dał mi maść i opatrunek - przyznała. - Był nie tylko naszym lekarzem, ale i DJem, bo miał przy sobie dużo fajnych kawałków.
Łukasz Jemioł i Hanna Lis Łukasz Jemioł i Hanna Lis Screen z TVN/X-News

4. Taksówki Hanki

Hanna Lis i Łukasz Jemioł przyjęli sprytną strategię. W zamian za przewóz proponowali kierowcom różne precjoza. Bransoletki, pierścionki, kryształy... Plan działał raz lepiej, raz gorzej, ale w efekcie, para często mogła pozwolić sobie na przejazd taksówką. W BARDZO miłych warunkach.

Po jednym z zadań Michał Żurawski zauważył, że taksówka specjalnie czekała na Lis i Jemioła. Kiedy skończyli, pobiegli prosto do samochodu i przemieścili się w kolejne miejsce.

Iza Miko, Leszek Stanek, Renata Kaczoruk, Paweł Dobrzański, Pascal Brodnicki Iza Miko, Leszek Stanek, Renata Kaczoruk, Paweł Dobrzański, Pascal Brodnicki TVN/X-News

5. Operatorzy budzili uczestników

Uczestnikom towarzyszyli operatorzy. Nie spali jednak z nimi tylko w swoich "hotelach". Tymczasem w programie pokazane są momenty, w których uczestnicy się budzą. Możliwości są wiec dwie - uczestnicy show umawiali się z nimi na konkretną godzinę i przychodzili ich nagrywać albo... brali na siebie wątpliwą przyjemność budzenia ludzi.

My obstawiamy raczej tę drugą opcję.

Azja Express Azja Express Instagram.com/renul_ka/hannalis

6. Program nie był nagrywany ciągiem

Między kolejnymi odcinkami uczestnicy musieli przedostawać się z kraju do kraju. W czasie transferów mogli spać w "hotelach", mieli zapewnioną żywność, mogli też kontaktować się z rodziną.

Transfer polegał na tym, że kiedy przedostawaliśmy się z kraju do kraju, to wtedy pakowani byliśmy w jeden autobus i wtedy nie byliśmy nagrywani. Mieliśmy wtedy dostęp do internetu, do telefonów, mogliśmy porozmawiać z rodzinami. Wtedy to był tak naprawdę jedyny moment, kiedy rzeczywiście dawano nam coś do jedzenia i spaliśmy... powiedzmy w "hotelach". Ale nie rozpędzajmy się, bo hotele to były tylko w nomenklaturze. Nie rozpieszczali nas. Jedyne wsparcie, jakie dostawaliśmy od produkcji to była woda, środki na komary i filtry słoneczne - powiedział Leszek Stanek w rozmowie z Plotek.pl.
Ja miałam zapis w kontrakcie, że na wypadek, jakby coś się stało, to muszę mieć kontakt - dodała Iza Miko w trakcie tej samej rozmowy.

Roma Gąsiorowska ujawniła, że mąż (Michał Żurawski) do niej dzwonił:

Azja Express Azja Express Player TVN

7. Pokoje Marysi i Agnieszki

O ile większość uczestników musiała radzić sobie ze spartańskimi warunkami, spać na betonie i myć się pod wystającym ze ściany kranem (niejednokrotnie na zewnątrz domu), Maria Konarowska i Agnieszka Włodarczyk, miały naprawdę dużo szczęścia.

Kiedy mieszkanka wioski odmówiła im noclegu, po chwili podszedł do nich pan, który sam zaproponował im swój pokój. W 1. odcinku PIERWSZA osoba, którą spytały o lokum oddała im własne łóżko. Niemal każde miejsce, w którym zatrzymywały się aktorki było przytulne, miłe i "luksusowe".

Panie podczas programu stwierdziły, że czuwają nad nimi anioły. Anioły, karma, szczęście... Cokolwiek to było, naprawdę pomagało!

Azja Express Azja Express Player TVN

8. Ogromne plecaki

Uczestnicy mają przy sobie mało ubrań (dodatkowo są one lekkie, to cienkie koszulki, krótkie spodenki), raczej nie zabierali wielu kosmetyków. Jedzenia mieć nie mogli, mapy nie zajmują dużo miejsca, karimaty i śpiwory dyndają przypięte do plecaków. Więc co właściwie jest w środku?!

Ich plecaki wydają się bardzo ciężkie, a naprawdę nie mamy pojęcia, co uczestnicy do nich spakowali, bo wydaje się, że mają przy sobie jedynie minimum przedmiotów. Ok, pamiętamy, że Pascal ma całą kolekcję leków, dzięki którym nie raz pomagał reszcie. Ale inni? Czekamy na wasze pomysły.

Co nosiła w swoim plecaku, zdradziła nam Małgorzata Rozenek.

Azja Express Azja Express Player TVN

9. Uczestnicy NIGDY nie są sami

To wydaje się oczywiste, ale czy oglądając program o tym pamiętacie? Azję przemierzają nie tylko gwiazdy i ich przyjaciele, ale też operatorzy kamer, którzy dźwigają ciężki sprzęt, mokną, biegają i wcale nie mają łatwo.

Wiecie, co to oznacza? Uczestnicy muszą tak naprawdę łapać transport dla 3 osób, nie mają ani chwili prywatności, a kamerzysta jest świadkiem każdego ich załamania i chwili radości. Pamiętacie wielkie schody, które (przy pomocy Renulki) pokonały Gosię i Radzia? Ich operator, tak jak operator każdej innej pary, musiał za nimi po nich wbiec. Pamiętacie brudną wodę, do której Paweł i Weronika wchodzili po ryby? Operator też musiał do niej wbiec.

Na zdjęciu u góry widać operatora, który podąża za uczestnikami. Na dole pan, który towarzyszył Włodarczyk i Konarowskiej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.