Ich Troje świętuje 20-lecie! Jak wygląda Michał Wiśniewski - wiemy. A Jacek Łągwa? To on z zespołu zmienił się najbardziej

Michał Wiśniewski wciąż ma czerwone włosy, to wiemy. A jak wyglądają pozostali członkowie zespołu, Jacek Łągwa i Marta Milan? Są nowe zdjęcia, które zostały zrobione podczas ostatniego koncertu z okazji 20-lecia istnienia zespołu.
Ich Troje Ich Troje Akpa

Ich Troje

Zespół Ich Troje praktycznie zaprzestał działalności koncertowej, dlatego każdy ich występ jest dla fanów szczególnym wydarzeniem. 22 lipca zespół wystąpił w Lesznowoli w ramach ogłoszonej rok temu przez Michała Wiśniewskiego trasy koncertowej z okazji 20-lecia działalności. Zobaczcie, jak teraz wyglądają członkowie zespołu. Przy okazji przypominamy również najciekawsze wokalistki, jakie przewinęły się przez Ich Troje.

Michał Wiśniewski Michał Wiśniewski East News/Forum

Michał Wiśniewski

Najbardziej barwna (dosłownie) postać zespołu, zarazem jego lider i wokalista, Michał Wiśniewski. To on, wspólnie z Jackiem Łągwą i Magdą Femme, tworzyli pierwszy skład Ich Troje. Wiśniewski od początku zwracał uwagę charakterystycznymi, długimi i czerwonymi włosami. Na koncertach zasłynął ze wspinania się na konstrukcje sceniczne. Zrezygnował z tego dopiero wtedy, kiedy miał po raz pierwszy zostać ojcem. Magda Femme, wtedy jego żona, skutecznie go od tego odwiodła.

Michał WiśniewskiKAPIF.pl

Michał Wiśniewski był u szczytu popularności, kiedy wziął udział w reality show "Jestem jaki jestem". To był pierwszy w Polsce program, w którym widzowie mogli na żywo podglądać życie prywatne gwiazdy.

Minęła dekada, więc mnóstwo się zmieniło. Nie żałuję swojego udziału. Za milion dolców, które dostaliśmy od stacji, chcieliśmy pokazać, że także chłopakowi z domu dziecka mogło się udać. Przesłanie było takie: "Nie poddawaj się. Ja też jestem stąd, ale potrafiłem wyjść na człowieka". To oczywiście było także rozrywkowe show, nastawione na oglądalność, ale gdyby nie ono i film Latkowskiego, moja mama nigdy nie przestałaby pić, a ja nie nawiązałbym z nią normalnych relacji. Dziś mama obchodzi dziesiątą rocznicę życia w trzeźwości i jest wzorem dla całej masy ludzi - mówił w rozmowie z Onetem.

Alkohol stanowił także problem samego Wiśniewskiego. Muzyk bez oporów o tym opowiadał, aż w końcu zdecydował się na esperal.

Alkohol jest dla ludzi, nie widzę w nim nic złego. Jest czas na picie i jest czas na zadumę nad tym piciem. Nie mam zamiaru nikogo umoralniać. Sam nie piję od blisko dwóch lat z przerwami, jak kończy mi się wszywka - mówił w styczniu tego roku w rozmowie z "Perspektywami".

 

Micha Winiewski  2004-04-19KAPIF.pl

Michał Wiśniewski. Michał Wiśniewski. VIVA!

Michał Wiśniewski

Pod koniec 2013 roku zaskoczył wszystkich odmienioną fryzurą. Zaskoczeni nowym wizerunkiem gwiazdora byli wszyscy, włącznie z nim samym.

Zacząłem od wyjmowania kolczyków. Dominika kupiła mi pierwszy sweter, zwykłe dżinsy i buty. Potem przyszedł fotograf Wojtek Bąkiewicz i mówi: "Wyciągnąłeś te kolczyki, to może podszedłbyś odrobinę dalej? Po co ci te czerwone włosy?" Zacząłem się śmiać, że przecież dzieci bez tych włosów nie poznałyby mnie. W końcu obciąłem je i przefarbowałem. Zrobiliśmy zdjęcia. I zobaczyłem normalnego człowieka. Tak wyglądałem ostatnio, kiedy miałem 15 lat i byłem na początku swojej drogi - mówił wtedy w rozmowie z "Vivą!".

W tym samym roku pojawiła się w internecie jego słynna już piosenka, "Filiżanka". Piosenka o dziwnym tekście wzbudziła w fanach, delikatnie mówiąc, mieszane uczucia.

Pije kawę, jest cudownie, pocałunków lekka pianka
słodko pieści suche usta, moja panna filiżanka.
Moja panna porcelana, cała w bieli delikatna,
w środku diabeł i kochanka, z wierzchu anioł, żona i matka - śpiewał Wiśniewski i w gruncie rzeczy nie wiadomo, co miał na myśli.

Michał WiśniewskiYoutube.com

Rzut oka na terminarz koncertów Michała Wiśniewskiego pozwala się zorientować, że sprawy muzyczne pochłaniają go coraz mniej. Choć trwa jubileuszowa trasa Ich Troje, to Wiśniewski - sam lub z zespołem - koncertuje raptem kilka razy w miesiącu. Angażują go zupełnie inne sprawy.

Michał zarabia bardzo dobrze, ale poza muzycznie - zdradził "Perspektywom".

Michał Łągwa Michał Łągwa Akpa/Forum

Jacek Łągwa

Gdy Jacek Łągwa założył z Wiśniewskim "Ich Troje" miał już doświadczenie muzyczne zdobyte w zespołach Tamarlane i Varius Manx. To on poszedł z Wiśniewskim do klubu karaoke i wyłowił pierwszą wokalistkę. Łągwa przez 20 lat budowania i odbudowywania zespołu wkładał równie dużo serca i pracy, co lider zespołu. Gdy w którymś momencie grupa przestała odnosić sukcesy, osobiste i finansowe problemy miał lider, tabloidy szukały też problemów u drugiego faceta w zespole. "Rozwiódł się", "chorował", "zdobył nową miłość", a nawet "zbankrutował". Było wszystko, nie zawsze rzetelnie.

Ja bankrutem? A to dobre! Klub muzyczny nie jest moim jedynym źródłem utrzymania. I wcale nie splajtował! Wciąż działa. Jesienią zeszłego roku zmieniono tylko nazwę z High School Club ma Honey Bunny - mówił "Twojemu Imperium" w 2010 roku.

Jacek Łągwa, Justyna Majkowska, Michał Wiśniewski, SK: Polska 2002, Szansa na sukces - Fina 2002, Szansa na Sukces, Ich Trojefot. Niemiec/AKPAAKPA

Wytłumaczył wówczas, że pieniądze inwestuje w nieruchomości i zaprzeczył, jakoby pokłócił się z Wiśniewskim. W istocie wspierał go i gdy ten miał kłopoty finansowe, przekonywał w mediach, że sam zespół ma się dobrze.

To są dwie różne sprawy. Zespół nie ma problemów, a nasi fani na pewno się od nas nie odwrócą. W ogóle nie ma takiej możliwości. Trzeba umieć oddzielić sprawy prywatne od służbowych. Poza tym Michał to bardzo silny facet. Stawi czoła wszystkiemu i na pewno sobie z tym poradzi - wyznał muzyk w rozmowie z "Faktem".

Jacek Łągwa, Marta Milan, Michał Wiśniewski, Ich TrojeFacebook.com/Michał Wiśniewski Unoficial

Jacek Łągwa Jacek Łągwa KAPIF.pl

Jacek Łągwa

ego świat runął gdy żona odeszła z facetem, który był "przyjacielem domu". Jacek Łągwa czuł się samotny i bardzo cierpiał. Długo miał nadzieję, że żona Dorota się opamięta i doceni 19 lat wspólnego życia. Bolesnym zrządzeniem losu kochankowie mieli zamieszkać w tym samym bloku co Łągwa. On jednak przystał na rozwód, podzielił się majątkiem i cierpiał w milczeniu. Poświęcił się opiece nad córkami: Małgosią i Olą. I wszystko się zmieniło. Jacek poznał śliczną blondynkę, Karolinę.

Poznaliśmy się przypadkowo, nie swatał nas nikt ze wspólnych znajomych. Ale teraz już wiem, że nie jest to zwykła towarzyska znajomość.

Wtedy świat załamał mu się ponownie.

Jacek miał krwiaka mózgu. Kropka. Nie pisałem o tym, modliłem się tylko, aby z tego wyszedł. Totalne zaskoczenie dla wszystkich. Nic nie jest ważne w takim momencie. Rodzice Jacka i jego miłość Karolina czuwali nad nim non stop. Łódzcy lekarze stanęli na wysokości zadania i poddali Jacka operacji, która w piątek zakończyła się sukcesem - napisał na blogu Michał Wiśniewski.

Wyzdrowiał, zajął się muzyką i nową kobietą w swoim życiu. Próbował rozwijać się równolegle jako samodzielny artysta. W 2009 roku wyszła jego solowa płyta. Nadal u boku Michała Wiśniewskiego zaczyna trzecią dekadę z Ich Troje.

Jacek Łągwa i Marta MilanKrzysztof Jarosz / FORUM

Marta Milan Marta Milan Krzysztof Jarosz / FORUM

Marta Milan

Drobna brunetka to od 3 lat nowa wokalistka Ich Troje. Po problemach komunikacyjnych z polsko-norweską wokalistką Jeanette Vik i nagłym odejściu Justyny Panfilewicz na scenie obok Michała Wiśniewskiego i Jacka Łągwy pojawiła się Marta Milan. To było jej drugie podejście do tej pracy, bo już w 2010 roku brała udział w castingu na wokalistkę grupy.

Na papierze jej doświadczenie jest imponujące. Po Szkole Estradowej im. Anny German w Białymstoku trafiła do Stanów Zjednoczonych. Tam ukończyła słynną szkołę aktorską Lee Strasberga. Śpiewu uczyła się na Florydzie pod okiem Beth Cohen (współpracowała m.in. z Barbrą Streisand, Barrym Gibbe, Pink czy Julio Iglesiasem). Swój pierwszy większy sukces, podobnie jak Magda Femme, zawdzięcza karaoke. Milan wygrała w USA show muzyczne "Karaoke Idol USA 2009". Gdy za pierwszym razem nie dostała się do Ich Troje wróciła za ocean i zaczęła grać w przedstawieniach na Broadwayu i kilku filmach. Dwie wokalistki później trafiła w końcu do wymarzonego zespołu.

W sierpniu ubiegłego roku można ją było zobaczyć na festiwalu Disco pod Gwiazdami - Zielona Góra 2015. Czas wolny od koncertów spędza w rodzinnych stronach lub ze znajomymi w Miami.

W marcu wokalistka gościła w programie "Dzień Dobry TVN". Pytana przez Jarosława Kuźniara, czy nie obawia się, że - podobnie jak dwie poprzednie wokalistki zespołu (Anna Świątczak i Magda Femme) - zostanie żoną Michała Wiśniewskiego, odparła:

Nie mogę zostać jego żoną, bo nie jestem w jego typie.

Marta MilanFacebook.com/Marta Milan

Justyna Majkowska Justyna Majkowska AG/East News

Justyna Majkowska

Przez dwa lata była wokalistką supergrupy Ich Troje, debiutując na płycie "Ad.4". Ma piękny głos, którego nigdy nie musiała szkolić. Przez jakiś czas była związana z tancerzem z zespołu, Błażejem Szychowskim (późniejszym chłopakiem Dody). Obecnie jest szczęśliwą mamą i żoną Jarosława Miśkiewicza. Na Uniwersytecie Opolskim ukończyła pedagogikę, zajmowała się dziećmi z niepełnosprawnością umysłową. Po zakończeniu współpracy z zespołem skupiła się na życiu prywatnym, wychowywaniu synka Ignasia i karierze solowej. Wciąż koncertuje.

W 2001 roku decyzja o przyjęciu zastępstwa za Magdę Femme nie przyszła jej wcale łatwo, a w każdym razie nie przyjęła tego ze specjalnym entuzjazmem, przynajmniej z początku.

Mnie długo trzeba było namawiać, żebym spotkała się z panem Wiśniewskim. Pojechałam w końcu, ociągając się. Założyłam najgorsze ciuszki, zawiązałam na głowie chustkę, żeby wyglądać jak Marysia ze wsi i zaśpiewałam bardzo przeciętnie. Wyszło tak, że już mnie nie puścili - wspominała to w wywiadzie dla portalu Kobieta.onet.pl. Wywiad odbył się w 2003 roku, kiedy Majkowska powoli szykowała się już do odejścia z zespołu.

W tym samym wywiadzie wspomina, jak wyglądał "układ sił" w zespole.

Kiedy trafiłam do zespołu, Michał powiedział: "Słuchaj, Justysiu, żeby była jasność, demokracji w zespole nie ma, ja podejmuję decyzję". Powiedziałam, że to świetnie. Nie udźwignęłabym odpowiedzialności, która na nim spoczywa.

05.01.2014  Warszawa   Na planie programu Dzien Dobry TVN.     N/z:  Justyna Majkowska    fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East NewsEast News

Justyna Majkowska w 2002 i 2015 roku Justyna Majkowska w 2002 i 2015 roku Agencja Wyborcza.pl/ Kapif

Justyna Majkowska

W 2003 roku Ich Troje pojechało do Rygi na Eurowizję ze swoim wielkim przebojem, "Keine Grenzen". Tam, po brawurowym (i widowiskowym) występie, zajął 7. miejsce. Piosenkę zdążyła jeszcze zaśpiewać przed opuszczeniem zespołu właśnie Justyna Majkowska.

Te dwa lata spędzone w zespole były naprawdę super. Wspominam je z dużym sentymentem. Brakowało mi tylko czasu na życie prywatne. Jestem z natury domatorką, bardzo rodzinną osobą, a przez ten czas prowadziłam życie na walizkach - mówiła kilka lat temu w wywiadzie dla "Dnia Rzeszowa".

Zanim zawrócił w głowie Dodzie, rozkochał w sobie Justynę Majkowską. Błażej Szychowski był wtedy tancerzem w zespole Ich Troje, Majkowska straciła dla niego głowę. Planowali ślub, wspólne życie, a nawet pozowali razem do okładki "VIVY" z 2002 roku. Ale nie wyszło.

Ich Troje z partnerami w 2002 rokuVIVA!

Po odejściu z zespołu i rozstaniu z partnerem Justyna Majkowska wróciła do rodzinnej Zduńskiej Woli. Tam obroniła pracę magisterską na wydziale Pedagogiki Specjalnej i podjęła pracę z dziećmi z niepełnosprawnością umysłową.

Na 10-lecie jej dawnego zespołu wróciła, tak jak pierwsza wokalistka, zagrać specjalny koncert Ich Troje + One Dwie. Niewiele wcześniej wyszła za 28-letniego wtedy Jarosława Miśkiewicza, osobę z jej rodzinnego miasta i spoza branży rozrywkowej. Niedługo potem Majkowska dowiedziała się, że jest w ciąży. Wychowywanie syna i praca nie sprawiły, że straciła miłość do śpiewania. W ubiegłym roku wystąpiła w katowickim Spodku na jubileuszowym koncercie z okazji 20-lecia zespołu Ich Troje.

Ich TrojeLUKASZ KALINOWSKI / EAST NEWS

Magda Femme Magda Femme Akpa/Kapif

Magda Femme

Magda Femme, czyli Magdalena Pokora, tak jak jej następczyni w Ich Troje, pochodzi ze Zduńskiej Woli. Swoje mieszkanie pokazała w MTV Cribs, wyszła za rapera o pseudonimie "Syn Prezydenta", a o jej wojnie medialnej z byłym mężem można pisać podręczniki sztuki wojennej. Ale to już później. W 1995 roku Pokora miała 24 lata i w barze z karaoke śpiewała piosenki Edyty Górniak. Tak dobrze, że Michał Wiśniewski i Jacek Łągwa zaproponowali jej współpracę. Wokalistką w Ich Troje była do 2001 roku i odeszła przed największymi sukcesami. O tym, że przez większość czasu była żoną Michała zdradziła trzy lata później, w słynnym wywiadzie dla pisma "VIVA!" (który był reakcją na wywiad Wiśniewskiego i jego ówczesnej żony, Mandaryny dla "Gali"). On wygadywał o swojej byłej straszne rzeczy, ona nie została mu dłużna.

Kiedy w 1996 roku braliśmy ślub, od razu mi oświadczył: "Nie przyznajesz się, że jesteś moją żoną, bo te wszystkie piszczące fanki na moich koncertach będą rozczarowane, przestaną się we mnie zakochiwać i będziemy mniej popularni. To byłby błąd marketingowy - mówiła.

Michał Wiśniewski, Magda Femme w 2001 rokuAKPA

Tłumaczyła się naiwnością i zakochaniem, a o Michale mówiła: "bazuje na jednym haśle: biedne dziecko z domu dziecka". Także o tym, że z zespołu nie odeszła, a została wyrzucona. I o tym, że zabrał jej karty kredytowe i telefon, a jeszcze w trakcie ich małżeństwa pozwalał Mandarynie zapraszać koleżanki na grilla do jej domu. Opisując swoje życie z Wiśniewskim w "VIVA!" od kilku lat robiła już solową karierę. Teksty na jej pierwszą płytę, "Empiryzm" napisali m.in. Lech Janerka i Adam Nowak z zespołu Raz, Dwa, Trzy. Utwory z kolejnej święciły triumfy w telewizji publicznej.

Przy kolejnych projektach współpracowała z Iwoną Węgrowską i kilkoma raperami. W ten sposób poznała Michała Zawidzkiego, swojego obecnego partnera. Wspólnie opiekują się jej kilkuletnia córką Nel. Ojciec dziewczynki nie jest znany. Michał Wiśniewski sugerował, że poczęto je metodą in vitro. W 2014 roku Femme na Facebooku zapowiedziała ślub z młodszym od niej o 16 lat Zawadzkim. Jakiś czas temu skróciła włosy i przefarbowała je na blond.

Magda Femme w 2015 rokuKapif

Anna Świątczak Anna Świątczak Akpa/East News

Anna Świątczak

Anna Katarzyna Magdalena Żeńca, z domu Świątczak, znana też jako Aniqa, w 1992 roku debiutowała na kontynuacji festiwalu piosenki radzieckiej ("Słowiańskim Bazarze"). Później śpiewała w punkowej kapeli Kurki Z Jednej Dziurki, chórki na płytach Piaska, Kai Paschalskiej i Natalii Kukulskiej. W końcu trafiła do Ich Troje. Od 2014 roku koncertuje z mężem, byłym perkusistą Ich Troje, Michałem Żeńcą. Według tygodnika "Na Żywo" do ślubu poszła w czarnej sukni, a sakramentu udzielił im protestancki duchowny. Jakiś czas temu przeżyła religijne nawrócenie i (podobnie jak słynna Frytka z "Big Brothera") wstąpiła do wspólnoty Warszawskiego Kościoła Chrystusowego.

Byłam zmiażdżona akceptacją Boga. Uleczył coś, co wydawało mi się, że już nigdy nie zostanie uleczone. Bóg pomimo tego, że Go zostawiłam, jest dla mnie dobry, akceptuje mnie. On ma plany na moje życie. To cudowne, że mogę pokazywać moim dzieciom prawdziwego Boga - Boga drugiej, trzeciej i piątej szansy. On nigdy nie przestaje nas kochać. Bóg stworzył nową mnie i dał mi nowe życie - przekonuje Anna.

W wideo do kampanii "Jestem Drugi" wspomina o swoim małżeństwie z Wiśniewskim i wspólnych dzieciach.

Miałam bogatego męża, wielki dom. Ta dziura gdzieś pozostała nadal, chyba jednak nieco głębiej schowana. I ta świadomość, że Bóg patrzy na mnie, jak go ranię, jak nie szanuję swojego męża. Po 6 latach moje małżeństwo się rozpadło i to znowu była moja decyzja. Znowu zostałam sama, tyle że z córkami i bagażem potwornych doświadczeń duchowych.

Michał Wiśniewski, Anna Świątczak w 2009 rokuKapif

Anna Wiśniewska z córkami w 2011 rokuKapif

Justyna Panfliewicz Justyna Panfliewicz Akpa/East News

Justyna Panfilewicz

Justyna Panfilewicz w 2011 roku wystąpiła w drużynie Michała Wiśniewskiego w "Bitwie na głosy". Po zakończeniu programu dołączyła do Ich Troje. Dwa lata później śpiewała w grupie Patrycji Markowskiej w show "The Voice of Poland", ale niestety odpadła w ćwierćfinale.

Rozstanie z Ich Troje było raczej chłodne. Michał Wiśniewski przyznał, że o decyzji Panfilewicz dowiedział się z Facebooka.

Odkąd dołączyłam do zespołu Ich Troje, nie podjął on żadnych konkretnych planów koncertowych i wydawniczych. Wystarczająco się już naczekałam. Wystarczająco dużo poświęciłam, doświadczyłam i przemilczałam - wyjaśnia powody odejścia na swoim profilu. - Z dniem dzisiejszym opuszczam szeregi zespołu Ich Troje. Życzę Michałowi i Jackowi powodzenia w karierach solowych jak i innych planach życiowych i muzycznych! Wszystkiego najlepszego!

Rok temu można jej było posłuchać na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W duecie z Mariuszem Wawrzyńczykiem zwyciężyła w konkursie SuperDebiutów. Otrzymała statuetkę, czek na 15 tys. zł, nagrodę im. Anny Jantar i wspólne wakacje.

Mariuszem Wawrzyńczak, Justyna PanfilewiczKapif

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.