Karolina Sawka, czyli Nel z "Pustyni i w puszczy", kończy w grudniu 24 lata. Jak dziś wygląda?

Karolina Sawka 15 grudnia skończy 24 lata. Zobaczcie, jak się zmieniała filmowa Nel z "Pustyni i w puszczy".
Karolina Sawka w 2001 i 2014 Karolina Sawka w 2001 i 2014 Karolina Sawka w 2001 i 2014/Fot. Akpa/Screen z Facebook.com/karolina.sawka/

Karolina Sawka

Karolina Sawka urodziła się 15 grudnia 1991 roku. W wieku zaledwie 9 lat pokonała ponad 5 tysięcy kandydatek i udało się - dostała rolę Nel w "W pustyni i w puszczy". Przed nią było niełatwe zadanie: zagrać lepiej, a przynajmniej dorównać Monice Rosce, która w rolę Nel wcieliła się w poprzedniej, kultowej ekranizacji powieści.

Myślę, że nasz film jest bardzo ładny. Moja poprzedniczka też grała dobrze, ale miała bardzo cienki głos. Ja zagrałam Nel inaczej - i chyba lepiej - wyznała po prostu 10-letnia wtedy Sawka w rozmowie ze "Stopklatką".

Karolina SawkaKarolina Sawka w 2015/Fot. Screen z Facebook.com/karolina.sawka


Karolina Sawka Karolina Sawka Karolina Sawka w 2011/Fot. Akpa

Karolina Sawka

Ani się obejrzeliśmy, jak minęło 13 lat i oto, jak teraz wygląda Karolina Sawka. Niby te same poważne oczy i te same ciemne włosy, ale tym razem patrzymy na piękną, młodą kobietę. Filmowa Nel po sukcesie "W pustyni i w puszczy" zajęła się nauką, do czego wydatnie przyczynili się jej rodzice.

Powróciłam do szkoły. Rodzice postanowili, żebym jednak skupiła się na nauce i żeby wszystko potoczyło się jak należy. Po latach jestem im za to wdzięczna. Przyłożyłam się do nauki i teraz mam dużo dróg, którymi chciałabym pójść - mówiła 4 lata temu podczas rozmowy w studiu "DD TVN".

Karolina Sawka i Adam Fidusiewicz w 2001 i 2009Karolina Sawka i Adam Fidusiewicz w 2001 i 2009/Fot. Akpa

Karolina Sawka i Adam Fidusiewicz Karolina Sawka i Adam Fidusiewicz Akpa

Karolina Sawka

A skoro doszliśmy do punktu, w którym Karolina Sawka wspomniała swoich rodziców, to wyjaśnijmy, dlaczego nazwisko aktorki brzmi znajomo. Dziewczyna jest córką znanego rysownika Henryka Sawki oraz Ewy Sawki, która jest autorką albumu filmowego: "Spełnione marzenie - "W pustyni i w puszczy".

Karolina Sawka z rodzicamiAkpa

Karolina Sawka w 2011 z ówczesnym chłopakiem Karolina Sawka w 2011 z ówczesnym chłopakiem Karolina Sawka w 2011 z ówczesnym chłopakiem/Fot. Akpa

Karolina Sawka

Jak było na planie filmu? Chyba nieźle. Zdjęcia trwały około pół roku, z czego pierwszy miesiąc młodzi aktorzy, czyli Karolina Sawka i grający Stasia Adam Fidusiewicz, mieli na zaaklimatyzowanie się. Kłopot był jednak ze słoniem i z... małpami.

Bardzo nie lubiłam też zdjęć, w których musiałam dotykać trąby słonia. Ona była zawsze mokra i obśliniona. Czułam się wtedy tak, jakbym wkładała dłoń do nosa komuś, kto ma wielki katar... Słoń ma też bardzo grubą i szorstką skórę. Siedzenie na nim było nieprzyjemne. Fajnie się jeździło za to na wielbłądach, które chwiały się tak, jakby miały za chwilę się przewrócić. Bardzo za to nie lubiłam małp, które strasznie wszystkich gryzły i głośno krzyczały - opowiadała w wywiadzie sprzed 13 lat.

Obsada Akpa

Karolina Sawka Karolina Sawka Karolina Sawka w 2009 i 2012/Fot. EN

Karolina Sawka

Niedługo po premierze filmu i wydarzeniach związanych z jego promocją, Karolina Sawka zniknęła z życia publicznego. Jak już wspomnieliśmy, skupiła się na nauce. Na palcach jednej ręki można policzyć jej późniejsze medialne wystąpienia. W 2007 roku wraz z ojcem wystąpiła w "Rozmowach w toku" u Ewy Drzyzgi. W 2009 roku w towarzystwie Adama Fidusiewicza przyjęła zaproszenie do "DD TVN".

Karolina Sawka i Adam Fidusiewicz w 2008 i 2009 rokuKarolina Sawka i Adam Fidusiewicz w 2008 i 2009 roku/Fot. Akpa

Karolina Sawka i Adam Fidusiewicz w 2001 i 2011 Karolina Sawka i Adam Fidusiewicz w 2001 i 2011 Karolina Sawka i Adam Fidusiewicz w 2001 i 2011/Fot. Akpa

Karolina Sawka

Karolina Sawka studiuje na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Mamy więc nadzieję, że może już wkrótce zaprezentuje nam próbkę swojego warsztatu w kolejnej produkcji filmowej lub na deskach teatru.

Interesuję się językami. Jestem w klasie lingwistycznej, byłam pół roku w Niemczech na stypendium, jeżdżę też do Kanady na kursy - mówiła jeszcze jako uczennica szkoły średniej we wzmiankowanym wywiadzie.

05.2001 Francja. Cannes. 54 Miedzynarodowy Festiwal Filmu Cannes 2001. n/z Karolina Sawka i Adam Fidusiewicz , odtworcy glownych rol W pustyni i w puszczyEast News

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.