Michał Piela, policjant z "Ojca Mateusza", schudł 30 kg i zmienił się nie do poznania. Ale wyprzystojniał!

Potężnie zbudowany Michał Piela ale już chudszy o 30 kilogramów pojawił się na konferencji TVP. Wysoki aktor grający policjanta w serialu "Ojca Mateusza" górował nad kolegami i koleżankami. Jego wyszczuplona sylwetka robiła równie duże wrażenie co kreacja Edyty Górniak od Valentino. Informację o tym, jak dużo zrzucił kolega ze stacji zdradził prowadzący imprezę Tomasz Kammel. Czując się wywołany Piela wstał, uśmiechnął się a zebrani nagrodzili go gromkimi brawami.
Michał Piela Michał Piela WBF

Michał Piela w 2013 roku i teraz

Jeszcze do niedawna jego potężna postura była jego znakiem rozpoznawczym. Michał Piela, który w "Ojcu Mateuszu" gra aspiranta Mieczysława Nocula, zdecydowanie zrobił porządek z ponadnormatywnymi kilogramami. I zmienił się nie do poznania. Dosłownie. Patrząc na jego dawne zdjęcia i porównując z nowymi, widzimy jakby dwie różne osoby.

Michał Piela Michał Piela WBF

Michał Piela w 2008 roku i teraz

Potężna postura towarzyszyła aktorowi od dawna. W rozmowie z portalem Kobieta.pl wspominał sytuację z początku studiów. Wracał z imprezy w Katowicach, środek nocy i grupa około 20 skinheadów rozrabiających na ulicy.

Przeszedłem środkiem grupy, patrząc im prosto w oczy. Nagle zrobiło się spokojnie, nawet przestali krzyczeć. Chyba wyczuli, że jakby zaczęli do mnie podskakiwać, to któryś musiałby dostać - powiedział.

Będąc "od zawsze" nieco większy od kolegów, zdążył się już do tego przyzwyczaić i nie odczuwał kompleksów.

Do swoich warunków fizycznych jestem przyzwyczajony. Może przy pierwszych kontaktach z dziewczynami odczuwałem dyskomfort. Potem już nie. Mam tyle kilogramów, ile mam, wzrost taki, jaki mam, amantów pewnie grać nie będę - dodał w cytowanym wywiadzie.
Michał Piela Michał Piela WBF/KAPIF

Michał Piela w 2008 roku i teraz

To nie pierwszy raz, kiedy aktor wziął się za odchudzanie. W wywiadzie z 2011 roku przyznał, że już raz zdarzyło mu się schudnąć 20 kilo.

Koleżanka z pracy powiedziała mi o dietetyczce,  która pomaga ludziom chudnąć i żywić się racjonalnie. Zgłosiłem się i w wyniku przepisanej diety schudłem 20 kg w 3 miesiące. Ale potem straciłem motywację i przestałem stosować się do zaleceń - powiedział w rozmowie z portalem Superlinia.pl.

Dieta skończyła się, kiedy przyszły święta.

Trudno jest trzymać się z boku i pościć, gdy na stole znajduje się tyle pyszności. Najgorsze są te nasze stare nawyki żywieniowe - dodał.
Michał Piela Michał Piela WBF

Michał Piela w styczniu 2015 roku i w 2008 r.

Michał Piela, ze względu na swoją posturę, to aktor charakterystyczny. To znaczy taki, który jest rezerwowany do grania określonych ról. Może to być ścieżka, w której aktor się specjalizuje, ale też odcina mu to sposobność sprawdzenia się w innych rolach. W cytowanym wywiadzie Piela przyznaje, że postura była dla niego jednocześnie atutem i kulą u nogi.

Atutem była wtedy, gdy zdawałem do szkoły teatralnej i potem, gdy stawiałem pierwsze kroki jako aktor. Mój wzrost i waga powodują, że jestem zauważalny. To jest bardzo dużym atutem. A kulą u nogi powoli się staje, bo mimo że jestem już 10 lat w zawodzie, dopiero teraz odnoszę sukcesy, doświadczam popularności. Gram w serialu "Ojciec Mateusz" charakterystyczną postać i angażuję w nią całego siebie. Mój wygląd może stać się zawodową przeszkodą w tym sensie, że zostanę zaszufladkowany. Że reżyserzy i producenci będą we mnie widzieć tylko poczciwego misiaczka, (...) a nie aktora, którego stać na zagranie innych postaci. Stoję więc przed wyzwaniem: za wszelką cenę nie dać się wcisnąć w szufladkę!
Michał Piela Michał Piela KAPIF

Michał Piela w roku 2011 i 2006

Michał Piela, jako serialowy Mietek Nocul, wyzwala w kobietach ciepłe uczucia. Sam do końca nie wie, dlaczego.

Nocul jest przecież duży, wrażliwy, kochający i opiekuńczy. Może stąd to się bierze? Bo wątpię, by kobiety widziały we mnie amanta. Kiedyś jedna pani wyznała, że ogląda ?Ojca...? ze względu na mnie. Czuje się wtedy bezpieczna i wyluzowana.Widocznie kobietom podobają się ?misiaczki? - powiedział w rozmowie z portalem Kobieta.pl.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.