Magda Masny i Wojciech Pijanowski z "Koła fortuny" ZNOWU RAZEM. Jak się zmienili?

Jeżeli pamiętacie "Koło fortuny", to musicie też wiedzieć, kim są Magda Masny i Wojciech Pijanowski. Od rozstania prowadzących teleturniej minęło 20 lat. Właśnie spotkali się ponownie. Jak dziś wyglądają?
Wojciech Pijanowski i Magda Masny w 1993 i 2015 Wojciech Pijanowski i Magda Masny w 1993 i 2015 Forum/Kapif

Magda Masny i Wojciech Pijanowski w 1993 i 2015

"Magdo pocałuj pana", "poproszę literkę A", "proszę zakręcić kołem" - dla młodego pokolenia to pozbawione sensu zdania. Nieco starsi dobrze wiedzą, o co chodzi. To oczywiście kwestie z kultowego polskiego teleturnieju "Koło fortuny", emitowanego w TVP2 w latach 1992-1998. Każdy odcinek gromadził po 10 milinów widzów, mimo że tak naprawdę była to nieco bardziej rozbudowana wersja gry w "wisielca". Jednak mistrzowski duet prowadzących, Wojciech Pijanowski i Magda Masny - piękna pani odsłaniająca litery hasła - sprawili, że oglądanie programu było rytuałem. Pamiętni gospodarze show spotkali się ponownie 20 lat od zakończenia współpracy przy okazji "Wielkiego testu z historii w TVP".

Koło FortunyScreen z Youtube.com

Magda Masny w 2004 i 2015 Magda Masny w 2004 i 2015 Kapif

Magda Masny w 2004 i 2015

Magda Masny była hostessą w "Kole Fortuny" przez 6 lat. Choć stała nieco w cieniu prowadzącego, to dla Polek stała się ikoną - zawsze elegancko ubrana i profesjonalnie uśmiechnięta. Panie chciały wtedy wyglądać tak jak ona!

W programie była stylistka, były wypożyczane stroje, z wyjątkiem chyba trzech. Krążyła miejska legenda, że mam ogromną szafę, w której te stroje się kurzą, to nieprawda - powiedziała w rozmowie w "Pytanie na śniadanie".
Magda Masny w 2013 i 2015 Magda Masny w 2013 i 2015 Kapif/WBF

Magda Masny w 2013 i 2015

Kiedy zaczęła prowadzić program miała zaledwie 23 lata, ale garsonki, jakie zakładała, sprawiały, że wyglądała poważniej. Wcześniej Masny była fotomodelką. To właśnie fotograf, z którym współpracowała, wysłał ją na zdjęcia próbne do teleturnieju. Masny potrafiła zachęcić widzów do udziału w programie. Rozgłos, jaki spotkał ją dzięki roli hostessy, zaskoczył ją samą:

Ja dosyć późno się zorientowałam, że ta popularność jest tak ogromna. Nadal wychodziłam z dzieckiem, do przedszkola, na zakupy, w jeansach. Zupełnie to do mnie nie docierało. Myślę, że dotarło po roku, po pół roku najwcześniej, że program jest tak popularny - powiedziała w "Pytaniu na śniadanie".

Magda MasnyScreen z Youtube.com

Po 500. odcinkach, w 1995 roku, Pijanowski zdecydował się odejść z programu. Przyznał wtedy, że zwyczajnie ma już dosyć mówienia za każdym razem tego samego. Masny była bardziej wytrwała, bo była w teleturnieju do 1998.

Ty mało mówiłaś w programie - powiedział Pijanowski.
To prawda, ale ile chodziłam! - skomentowała Masny.
Magda Masny w 1993 i 2015 Magda Masny w 1993 i 2015 Forum/Kapif

Magda Masny w 1993 i 2015

Jeszcze w trakcie pracy w teleturnieju skończyła polonistykę na Uniwersytecie Szczecińskim. Uczyła się także w studiu PR. Po zakończeniu "Koła Foruny" była specjalistką PR-u w firmie odzieżowej. Pracowała też jako prowadząca wiadomości w gdyńskiej telewizji Tele-Top. Próbowała też swoich sił w polityce: w 2005 roku startowała w wyborach do Sejmu, ale nie odniosła sukcesu.

Magda Masny w 2014 i 2015 Magda Masny w 2014 i 2015 Kapif/WBF

Magda Masny w 2014 i 2015

Magda Masny ma dziś 43 lata. Sympatyczna hostessa zrealizowała jedno ze swoich marzeń i otworzyła kwiaciarnię. Bardziej niż show-biznes, pociąga ją praca wymagająca skupienia:

Nigdy nie sądziłam, że telewizja to jest mój żywioł. Nie mam w sobie pazura dziennikarza - przyznała w rozmowie z Fakt.pl.

Magda MasnyKapif

 

Magda Masny i Wojciech Pijanowski Magda Masny i Wojciech Pijanowski WBF

Magda Masny i Wojciech Pijanowski obecnie

Choć Pijanowski z "Koła fortuny" odszedł po 3 latach, to jednak to jemu zawdzięczamy fakt, że teleturniej w ogóle pojawił się w TVP. Bowiem to on razem Pawłem Hanczakowskim z firmy Uni Vision sprowadzili show do Polski, był to jednocześnie pierwszy program licencyjny w kraju (USA: "Wheel of Fortune"). To dzięki niemu hasło: "Magdo, pocałuj pana" już na zawsze będzie kojarzyć się ze słynnym teleturniejem.

Pan nastawił policzek, to dlaczego miała go nie pocałować (śmiech). Dostałem nawet za to nagrodę Złote Usta i z tego jestem dumny - tłumaczył dla Se.pl.

Pijanowski najbardziej znany jest z "Koła fortuny", jednak jego telewizyjna kariera jest znacznie bardziej bogatsza. Zaczynał od "Teleranka", zajmował się produkcją programów telewizyjnych (np. "Wielkiej gry"), a także wcielał się w rolę gospodarza wielu innych teleturniejów (np. "Magia liter", "Skojarzenia" czy "Ryzyko"), współpracował również przy produkcji "Wideoteki dorosłego człowieka". Od kolorowego świata telewizji ucieka natomiast na pole golfowe.

W latach 70. przyjaciółka mojej żony podarowała mi torbę golfową z kijami. Nie za bardzo wiedziałem, co z tym zrobić do czasu, gdy zobaczyłem w telewizji Andrzeja Strzeleckiego, który opowiadał o swojej fascynacji golfem. Zadzwoniłem do niego i następnego dnia pojechaliśmy na pole golfowe. To było ze 20 lat temu. W Polsce były wtedy trzy pola golfowe, jedno blisko Warszawy, w Rajszewie - wspominał w rozmowie z Plejada.pl.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.