Agata Kornhauser-Duda ma styl idealnej pierwszej damy? "Ktoś dba o jej wizerunek i dobrze doradza". Małą wpadkę zaliczyła tylko raz

O działalności nowej pierwszej damy nie możemy jeszcze nic powiedzieć, ale o jej stylu "wiemy" już coraz więcej. "Klasycznie" i "bez zastrzeżeń" - tak jej stroje opisała stylistka. Zobaczcie, jak ubiera się Agata Kornhauser-Duda.
Agencja Gazeta/ East News Agencja Gazeta/ East News Agata Kornhauser-Duda

Agata Kornhauser-Duda

Agata Kornhauser-Duda wkrótce zostanie nową pierwszą damą. Kiedy okazało się, że jej mąż wygrał wybory, obiecała, że postara się pełnić swoją funkcję jak najlepiej. Tego dnia miała na sobie biały komplet, który przełamała modnym, dużym naszyjnikiem. Póki co nie wiemy, jaką pierwszą damą będzie, ale powoli wyrabiamy sobie zdanie o jej stylu. Wygląda na to, że w tej kwestii ze swoich zapowiedzi wywiązuje się zupełnie poprawnie.

Stylistka i specjalistka od dress code'u, Dorota Wróblewska, pochwaliła jej stroje, nazywając je "dostosowanymi do okoliczności".

OBIEKTYWNIE. Dzisiaj kilka osób dzwoniło do mnie z pytaniem, co myślę na temat stylu Pani Dudy. O stylu jeszcze nic nie myślę, bo za mało znam nową Pierwszą Damę. Podczas ostatnich publicznych wystąpień widać, że ktoś dba o wizerunek Pani Dudy i dobrze doradza. Forma i klasyczny styl jest stosowny do okoliczności. Tak jak do Pani Ogórek miałam ale..., tak w tym przypadku nie mam zastrzeżeń i sensacji nie będzie - napisała na Facebooku.

Wpis Doroty WróblewskiejFacebook.com/Dorota Wróblewska

Agencja Gazeta Agencja Gazeta Agata Kornhauser-Duda

Agata Kornhauser-Duda

Biały żakiet z czarną ozdobną kokardą, który miała na sobie w trakcie kampanii na początku maja, był zarówno oryginalny, jak i elegancki. Większość fanów Doroty Wróblewskiej na FB pozytywnie oceniło styl przyszłej pierwszej damy.

Wydaje się, że dobrze się czuje w tych stylizacjach, również z racji zawodu wydaje się to fajne i autentyczne. Jest swobodna i nie widać skrępowania. Ujęła mnie tym, że razem z córką fajnie pobawiły się modą, stawiając na podobne akcenty - chwaliła internautka.

Komentarze o Agacie Dudzie na Facebook.com/Dorota Wróblewska - oficjalny blogFacebook.com/Dorota Wróblewska - oficjalny blog

Agencja Gazeta Agencja Gazeta Agata Kornhauser-Duda

Agata Kornhauser-Duda

Granatowa sukienka, którą Agata Kornhauser-Duda założyła na głosowanie podczas II tury wyborów, również była elegancka. W sieci pojawiły się już porównania przyszłej pierwszej damy do postaci z serialu "House of Cards", Claire Underwood. Niektórzy zarzucili nawet Dudzie, że jest "jej podróbką".

Komentarze na profilu Doroty WróblewskiejFacebook.com/Dorota Wróblewska - oficjalny blog

Robin Wright jako Claire Underwood, Agata Kornhauser-DudaMateriały prasowe/ Agencja Gazeta

Czy stylistka Kornhauser-Dudy jest fanką serialu? Tego nie wiemy, ale faktycznie pomiędzy paniami widać ogromne podobieństwo. Niektóre stylizacje Agaty Dudy są niemal przełożeniem 1 do 1 strojów, które w serialu nosiła Claire Underwood. Efekt tych inspiracji zazwyczaj jest bardzo dobry.

Claire Underwood, Agata Kornhauser-DudaMateriały prasowe/ Agencja Gazeta

Powstały nawet filmy porównujące fikcyjną postać z serialu do żony prezydenta elekta.

Agencja Gazeta Agencja Gazeta Agata Kornhauser-Duda

Agata Kornhauser-Duda

Skoro już mówimy o osobach, do których podobna jest nowa pierwsza dama, nie możemy zapomnieć o... Magdzie Steczkowskiej.

Wielkie szczęście przyszło dla pani Magdy Steczkowskiej, dotąd znanej z tego, że jest siostrą pani Justyny Steczkowskiej. Pani Magda już niebawem będzie nową pierwszą damą. Serdecznie gratulujemy i apelujemy o pokój na świecie - napisał autor fanpage'a Vogule Poland.

Magda Steczkowska, Agata Kornhauser-DudaKapif/ East News

Wpis na profilu Vogule PolandFacebook.com/ Vogule Poland

A fani przyznali im rację.

Komentarze na profilu Vogule PolandFacebook.com/Vogule Poland

Agencja Gazeta Agencja Gazeta Agata Kornhauser-Duda

Agata Kornhauser-Duda

Póki co jedyna kreacja Agaty Dudy, która spotkała się z krytyką, to różowa sukienka, którą miała na sobie w trakcie wieczoru wyborczego po I turze wyborów. Internautom nie spodobało się też to, że przyszła pierwsza dama i córka prezydenta miały stroje dopasowane do siebie kolorystycznie.

Kinga Duda, Andrzej Duda, Agata Kornhauser-DudaSŁAWOMIR KAMIŃSKI/ Agencja Gazeta

Komentarze na profilu Doroty WróblewskiejFacebook.com/Dorota Wróblewska - oficjalny blog

East News East News Agata Kornhauser-Duda

Agata Kornhauser-Duda

W białej prostej koszuli, którą miała na sobie na początku maja, przyszła pierwsza dama wyglądała poprawnie, ale, naszym zdaniem, zdecydowanie lepiej prezentuje się w garsonkach czy w sukienkach. Przy okazji, w tej stylizacji też można dopatrzeć się inspiracji postacią Claire Underwood z serialu "House of Cards".

Robin Wright jako Claire Underwood, Agata Kornhauser-DudaMateriały prasowe/ East News

Agencja Gazeta Agencja Gazeta Agata Kornhauser-Duda

Agata Kornhauser-Duda

A w takim stroju Agata Kornhauser-Duda pojawiła się w poniedziałek po wygranych przez jej męża wyborach. Białą marynarkę założyła do pracy w II LO w Krakowie, w którym uczy języka niemieckiego. Wygląda na to, że nawet na co dzień ubiera się bardzo elegancko. A jak Wam podoba się jej styl?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.