Nawet jeśli nie słuchacie disco polo, to pewnie wiecie, kim jest Zenek z Akcentu. Na nowych zdjęciach go nie poznacie

Zenon Martyniuk alias Zenek to kultowa postać disco polo. Piosenkarz niedawno przeszedł niesamowitą metamorfozę. Jest nie do poznania.
Zenon Martyniuk w 2009 i 2015 Zenon Martyniuk w 2009 i 2015 Zenon Martyniuk w 2009 i 2015 / Fot. AG/Akpa

Zenon Martyniuk

Gdy w poniedziałek lider zespołu Akcent został wyróżniony statuetką na gali "Osobowości i sukcesy roku", wiele osób, łącznie nawet z fotoreporterami, go nie rozpoznało. Nic dziwnego - nowy image: inna garderoba, fryzura i przede wszystkim szczuplejsza sylwetka uczyniły z Zenona Martyniuka zupełnie inną osobę.

Zenon Martyniuk w 2013 i 2015 Zenon Martyniuk w 2013 i 2015 Zenon Martyniuk w 2013 i 2015 / Fot. Akpa

Zenon Martyniuk

Metamorfoza gwiazdy Akcentu zaczęła się już w zeszłym roku. Wtedy to piosenkarz zmienił swoją dietę i styl życia. W ciągu roku zrzucił wówczas około 15 kilogramów.

Kiedyś zdarzało mi się omijać śniadanie, teraz rozpoczynam dzień od obfitego dania. Pilnuję też, by nie jeść po godzinie dziewiętnastej - przyznał Martyniuk w rozmowie z "Na Żywo".

Akcent plakatMat. promocyjne

Zenon Martyniuk Zenon Martyniuk Zenon Martyniuk w 2014 / Fot. Akpa

Zenon Martyniuk

W tym samym wywiadzie gwiazdor disco polo przyznał, że nie korzystał z żadnej wymyślnej diety, lecz po prostu ograniczył spożywane porcje i bardziej świadomie komponuje swoje menu. W połączeniu z aktywnością fizyczną - w jego przypadku regularnym pływaniem - przyniosło imponujące efekty.

Czuję się znakomicie: zdrowszy, lżejszy, jakbym miał dziesięć lat mniej. Nic specjalnego nie stosuję. Po prostu jem teraz świadomie.
Wszyscy zauważyli, że wyglądam smuklej. Z pewnością ma na to wpływ moja nowa fryzura. Nie tylko wyszczupla, ale i odejmuje lat

Zenon Martyniuk w 2009 i 2015 Zenon Martyniuk w 2009 i 2015 Zenon Martyniuk w 2009 i 2015 / Fot. AG/Akpa

Zenon Martyniuk

Nowy image dopełniła zmiana fryzury.

Wszyscy zauważyli, że wyglądam smuklej. Z pewnością ma na to wpływ moja nowa fryzura. Nie tylko wyszczupla, ale i odejmuje lat - opowiedział w "Na Żywo".

Zenon MartyniukZenon Martyniuk w listopadzie 2014 / Screen z Facebook.com/akcentpolska

Zenon Martyniuk w 2013 i 2015 Zenon Martyniuk w 2013 i 2015 Zenon Martyniuk w 2013 i 2015 / Fot. AG/Akpa

Zenon Martyniuk

Jego wcześniejsza fryzura pamiętała jeszcze lata 90.

Wszedł do salonu ze zdjęciem George'a Michaela i powiedział, że chce mieć taką fryzurę - powiedział w programie "Kręcimy gwiazdami" emitowanym w stacji Puls fryzjer Martyniuka Dima.

Zenon MartyniukScreen z Facebook.com/ZenonMartyniukFanPage

Płyta zespołu AkcentScreen z Facebook.com/ZenonMartyniukFanPage/

Zenon Martyniuk Zenon Martyniuk Zenon Martyniuk w 2014 i 2015 /Fot. Akpa

Zenon Martyniuk

Spektakularna metamorfoza Martyniuka, którą zaprezentował na poniedziałkowej gali, to jednak także skutek choroby. Na początku lutego tego roku piosenkarz z silnymi bólami brzucha trafił do szpitala w Białymstoku. Lekarze zdiagnozowali wówczas u niego ostre zapalenie wyrostka robaczkowego i skierowali na natychmiastową operację. Okazało się, że doszło do perforacji. To skomplikowało proces leczenia.

Na oddziale ratunkowym zrobiono kompleksowe badania. Zenek miał bardzo wysoką leukocytozę i podwyższoną bilirubinę. Nawet białka oczu miał już zażółcone - opowiedziała żona muzyka portalowi Polotv.pl. - Czekaliśmy chwilę na tomograf potem Zenek trafił na stół operacyjny. To był ostatni moment. Wyrostek pękł i doszło do zapalenia otrzewnej.

Zenon Martyniuk w 2014 i 2013 Zenon Martyniuk w 2014 i 2013 Zenon Martyniuk w 2014 i 2013 / Fot. Akpa/AG

Zenon Martyniuk

Martyniuk musiał zostać kilka dni w szpitalu, co wywołało niemałą sensację w rodzinnym Białymstoku.

Gdy tylko wychodziłem od Zenka, od razu słyszałem, że do szpitala przybywa kolejna grupa odwiedzających. W całym szpitalu mówiono o tym, że słynny muzyk jest tu pacjentem. Nawet doktor, który badał Zenka na izbie przyjęć, okazał się dobrze znać twórczość Akcentu, choć początkowo nie dawał po sobie tego poznać - mówił Ryszard Warot, kolega z zespołu Akcent portalowi Discomax.pl.
Zenon Martyniuk Zenon Martyniuk Zenon Martyniuk w 2015/ Fot. Kapif

Zenon Martyniuk

Muzyk obecnie, jak można zobaczyć na zdjęciach z gali, jest już w pełni sił. Ubytek wagi, wymiana garderoby i zmiana fryzury zdecydowanie mu służą.